Zarys psychologii

Okładka książki Zarys psychologii Tadeusz Nowacki
Okładka książki Zarys psychologii
Tadeusz Nowacki Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
1975-12-01
1975-12-01

Okładka książki Edukacja nauczycieli wobec przemian szkoły Stanisław Białogłowicz, Monika Binkowska-Bury, Julita Błasiak, Wojciech Błażejewski, Barbara Ciżkowicz, Kazimierz M. Czarnecki, Mirosław Dymon, Iwona Gumienna, Krzysztof Jakubiak, Szopiński Józef, Katarzyna Jurzysta, Roman Król, Eugenia Iwona Laska, Grażyna Łój, Lucyna Mac-Czarnik, Magdalena Malik, Małgorzata Marć, Barbara Niżankowska-Półtorak, Tadeusz Nowacki, Solik Ryszard, Justyna Sikora, Dorota Sówka, Beata Szluz, Jadwiga Uchyła-Zroski, Anna Wańczyk-Welc, Krystyna Węgrzyn-Białogłowicz, praca zbiorowa
Edukacja naucz... Stanisław Białogłow...
Okładka książki Człowiek a technika wojenna Tadeusz Nowacki, Tadeusz Pióro
Człowiek a tec... Tadeusz Nowacki, Ta...

Uff, uff, uff, zmęczyłam. Trochę na siłę, ale jednak!
Kazało mi ją przeczytać wyłącznie poczucie obowiązku, bo tak już mam, że jak coś sama z biblioteki przyniosę, to czytam. A poza tym kończy się semestr, a książka była wypożyczona pod kątem przedmiotów w nim występujących (głównie psychologia ogólna, ale po części i psychologia rozwoju, socjologia, biomedyka).
Mam mieszane uczucia odnośnie tej pozycji. Niektóre fakty były ciekawe, nie sposób było się kilka razy przy niej nie uśmiechnąć, a inne tak nudne i zawikłane, że mój proces rozumienia był minimalny. Roiło się zresztą od błędów interpunkcyjnych, literówek i innych. Poza tym irytowało mnie demonstrowanie przez autora poglądów prosocjalistycznych. Na plus poczytuję obecność ciekawostek, przykładów, ilustracji, wykresów, chociaż mogłoby być ich więcej i lepiej opisane. Także interesujące mnie szczególnie zagadnienia (ot, typy osobowości: melancholik, sangwinik, choleryk i flegmatyk) zostały potraktowane po macoszemu, za to inne kwestie wręcz nieustannie się powtarzały, co było trochę bez sensu. Nie leży mi też zbytnio sposób pisania tego pana, a śmiech mnie brał, gdy na kilku kolejnych stronach pojawiały się przypisy odsyłające niemal wyłącznie do jego innych 'dzieł'.
Książka została wydana około 40 lat temu, więc chcąc nie chcąc, musiała się zdezaktualizować i nie odpowiada zbytnio współczesnym realiom. Po czorta więc było umieszczać ją w kanonie?!
No i ta okropna okładka...
Raczej nie polecam.

Uff, uff, uff, zmęczyłam. Trochę na siłę, ale jednak!
Mam...

• 2015
  • Psychologia/Pedagogika
  • Psychologia
  • Biblioteka
  • 2015
  • Y-Czytane w dorosłym życiu ale przed 2015 r.
  • Studenckie

Dodaj cytat z książki Zarys psychologii