Gotowe na zmiany

Wydawnictwo: Replika
Gotowe na zmiany
978-83-76741-55-0
Zosia

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, jak Twój ukochany zachowałby się w przypadku Twojego zniknięcia? Załamałby się czy chwycił byka za rogi? Kiedy pewnego zwykłego dnia kochająca żona mecenasa Konstantego Szukalskiego, Lucyna i jej towarzyszka, atrakcyjna narzeczona Stana Łaskiego, Kasia, niespodziewanie znikają, wiadomo, że będzie się działo… Kobiety odeszły bez ostrzeżenia, bez...

Kobiety odeszły bez ostrzeżenia, bez uprzedzenia, bez żadnych wcześniejszych symptomów niezadowolenia, zniechęcenia, zdrady.

Podążając ich tropem, panowie wyruszają w Polskę po przygodę i w celu wyjaśnienia tajemniczego zachowania wybranek. A tymczasem Lucyna i Kasia najwyraźniej bawią się z mężczyznami w kotka i myszkę...

W tej historii zabawne wydarzenia i poważne problemy zmieniają się jak w kalejdoskopie, tworząc coraz to nową układankę ludzkich trosk i zabawnych zbiegów okoliczności.

źródło opisu: http://www.replika.eu/nowosci.php?wyd=1&id3=358&k=

źródło okładki: http://www.replika.eu/nowosci.php?wyd=1&id3=358&k=

Muminka | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

Zwariowana historia o dwóch parach, w których w pewnym momencie zbuntowały się lepsze polowy i razem wyjechały. Chcąc nie chcąc Stan Łaski i mecenas Konstanty zawierają znajomość i wyruszają tropem swych partnerek. Na szczęście panie zadbały o wszystko i o dalszych etapach wędrówki informują we wskazówkach. Panowie jadą nad morze, odwiedzają Borne Sulinowo, Frombork itp, po drodze zabierając przygodne autostopowiczki. Najdłużej towarzyszką podróży jest niejaka Basia.
Tropem jest portret Ewy namalowany przez lokalnego artystę, potem Karpacz.
Ciekawym wątkiem jest wspólna, wysoka, wygrana na loterii, ale kupony dzierżą dziewczyny. Czytadło na lato, szybko wyparuje z głowy, ale dla kilku zabawnych epizodów warto po tę pozycję sięgnąć.

Grażyna Este | 2016-07-09
Przeczytana: czerwiec 2016

Na początku książka mnie wciągnęła.Zapowiadała się ciekawie. Potem jednak zaczęła mnie nudzić zbyt rozwleczona akcja. A "te gotowe na zmiany" /Lucyna i Kasia/ w zasadzie pojawiły się dopiero na końcu lektury. Można przeczytać, ale i szybko zapomnieć. Niby zakończenie wyjaśnia wszystko, jednak.... Oczywiście nie przeczę, że wielu osobom może się ta cała historia podobać.

Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Bardzo fajna historia. Co by było gdyby nagle w toto lotka trafiła nam się główna wygrana? Większość z nas myśli co by było gdyby, a jaka okaże się rzeczywistość? Czy w obliczu nieoczekiwanego bogactwa będziemy chcieli diametralnie zmienić swoje życie? Czy mamona obudzi w nas diabła czy też anioła? Czy będziemy myśleć tylko o sobie, czy też obudzi się w nas dusza samarytanina? Historia bardzo lekka z poczuciem humoru. W sam raz na wieczory, podróż, czy też jako dodatek plażowy.
Polecam

DUSIA | 2014-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2014

Sięgnęłam po książkę pani Śmigielskiej zachwycona okładką i tytułem. Zapowiadała się lektura szalona, wolna i z humorem. Sam początek był obiecujący i ups... Rozczarowanie ogromne! Pomysł na fabułę bardzo dobry. Wielka ponad 18 milionowa wygrana w totka, dwie pary na jakimś etapie w swoich związkach, "książka drogi"- gdzie za każdym zakrętem można poznać KOGOŚ, garstka intryg. Mogło być ciekawie? Mogło! Niestety nie jest. Obie panie z okładki Lucyna i Kasia pojawiają się tylko przez chwilę i są mdłe, przynależni do nich panowie są sztuczni (chociaż nie można nie docenić przemiany Konstantego - nudnego mecenasa w Kostka - człowieka, który ... właśnie, co?), akcja się rwie,a dialogi są takie jakieś wymuszone. Szkoda.

Chiara | 2014-07-14
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Zamysł książki bardzo mi się spodobał, tak samo jak wyraziści bohaterowie:) Jednakże topornie mi się ją czytało, troszkę ze względu na język oraz przydługawe opisy. Na plus zaliczam niezłe dialogi i niektóre sytuacje:) Zakończenie zupełnie mnie jednak nie porwało.

Lina | 2012-11-06
Przeczytana: październik 2012

Zdecydowanie zabrakło mi tego czegoś w tej powieści. Bohaterowie byli dla mnie sztuczni, dialogi wymuszone, akcja i fabuła niespójne. Książkę czytało mi się dość dobrze, ale jakoś tak bez polotu. Miałam poczucie nijakości treści. A na dodatek sama okładka działała na mnie lekko irytująco, co potęgowało średnie wrażenia w trakcie czytania lektury.

Marta Świć | 2018-09-14
Przeczytana: 03 września 2018

Książka niejednoznaczna. Ciekawy początek , mniej więcej na 60 stronie utknęłam i rzuciłam na 2 tygodnie. Wróciłam do niej i doczytałam kilkanaście stron i ponownie utknęłam. Można przeczytać ale nie zapada w pamięć. Inna - ukazuje raczej męski punkt widzenia, ale brakuje jej iskry, tego czegoś, co sprawia, że nie można się oderwać.

Ewelina | 2015-09-23
Przeczytana: 21 września 2015

Pierwsze męczyłam, później czytałam :) Dopiero gdy pojawił się bohater Innocenty wtedy zaczęło się dziać i strony leciały same... ;) Bohaterki, które wygrywają sporą sumę pieniędzy uciekają przed swoimi mężczyznami. Co ciekawe, dają im wskazówki w różnych miejscach gdzie mają ich szukać... Jak się skończyło? Przekonajcie się sami :)

Na półkach: Przeczytane, Replika

Dziś podzielę się z Wami opinią o książce, którą właśnie skończyłam czytać. Choć zerkając na okładkę oraz biorąc pod uwagę jej tytuł zdecydowanie zakwalifikowalibyśmy ją do tak zwanej literatury kobiecej to wierzcie mi, że tak nie jest. Jestem pewna, że jest to książka, która szybko zdobędzie swoich sympatyków nie tylko wśród mam. Nastolatki także nie powinny się przy niej nudzić, a co ciekawsze jest to także pozycja, która powinna zainteresować również płeć męską. Zatem jeśli czyta nas także jakiś tatuś to niech szynko sobie zanotuje ten tytuł. Myślę, że nie powinien żałować.

"Gotowe na zmiany" jest powieścią, która bardzo mnie zaskoczyła. Jak widać, sama także dałam się wywieźć w pole spodziewając się opowiadania o jakiś dwóch szalonych kobietkach, które postanawiają zmienić swoje życie na lepsze. I w pewnym sensie mamy tu do czynienia z dwiema takimi paniami, lecz to nie one są głównymi bohaterkami książki. Tak naprawdę spotkamy je dopiero na samym końcu, gdy zagadka zawarta w...

HankaU | 2017-07-08
Przeczytana: lipiec 2017

Dzisiaj opowiem Wam o książce, którą polecam nie tylko na wakacje:

"Podnosząc się rano z łóżka, nie mamy pojęcia, jakie niespodzianki zgotuje nam rozpoczynający się właśnie dzień /.../"
/Epilog/

"Gotowe na zmiany" Krystyny Śmigielskiej to właśnie taka powieść wręcz naszpikowana niespodziankami.

Dwóch zrozpaczonych i nieco przerażonych mężczyzn: uroczy mecenas Konstanty oraz zwariowany Stanisław wyruszają w podróż pełną przygód w poszukiwaniu swoich ukochanych. Bowiem Lucyna, żona Kostka i Kasia, ukochana Stana nagle zniknęły. Zostawiły jednak bardzo, z pozoru, niejednoznaczne wskazówki...

Przezabawna, lekka i napisana z ogromnym poczuciem humoru historia, która mogłaby przydarzyć się każdemu.

"Ze zdziwieniem musiał przyznać, że męskie towarzystwo, bardzo mu odpowiadało, zwłaszcza brak pytań w stylu "Jak minął dzień, kochanie?" oraz jakichkolwiek pretensji czy wyrzutów. Jedynym mankamentem tego dziwnego związku był celibat. No, cóż..."
/str. 39/

Jednak ma ta historia...