Ogniwa

Okładka książki Ogniwa Teresa Weyssenhoff
Okładka książki Ogniwa
Teresa Weyssenhoff Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX biografia, autobiografia, pamiętnik
247 str. 4 godz. 7 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Instytut Wydawniczy PAX
Data wydania:
1973-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1973-01-01
Liczba stron:
247
Czas czytania
4 godz. 7 min.
Język:
polski
Tagi:
trąd misjonarki
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3129
803

Na półkach: ,

"Ogniwa" odebrałam jako swojego rodzaju literaturę hagiograficzną. Była to książka mojej babci i żałuję, że nie wiem, gdzie mi się zapodziała. W powieści autorka przybliża nam postaci dwóch polskich misjonarek: siostry Stanisławy i siostry Jadwigi. Akcja opowieści przypada na czasy międzywojenne. Oprócz pracy sióstr w leprozorium nad zatoką Cocorite, czytelnik poznaje także historie ich życia i powołania. Duże wrażenie robi zwłaszcza postawa siostry Jadwigi (Bronisławy Dobrowolskiej),która jako kilkulatka czyni ślub: pójdzie do zakonu, zajmie się najcięższą pracą, byle Polska odzyskała niepodległość. I właśnie dlatego wybiera pracę z trędowatymi. Głęboka religijność kobiet jest ściśle związana z ich patriotyzmem.
Ale i tak rzeczą, która chyba najbardziej mną wstrząsnęła w tej książce, były opisy trędowatych i dramatów życiowych, które przez tą chorobę ich spotykały. Najbardziej przejmująca była historia matki, która ucieka do leprozorium, by nie zarazić swojego małego synka, a po kilku dniach okazuje się, że niestety dziecko też jest chore.
Przyznaję, że książka jest momentami nieznośnie sentymentalna, główne bohaterki są przedstawione niemal jako anioły, ale czytałam ją kilkakrotnie i zawsze z dużym wzruszeniem.
Nie obyło się bez zgrzytów - nawracanie chorych ludzi na katolicyzm z racji tego, że są w leprozorium katolickim, mocno kłóci się z moim pojmowaniem wiary. Ale "Ogniwa" to także niezwykły portret kolonialnego świata, który powoli się rozpada.
Szczerze polecam.

"Ogniwa" odebrałam jako swojego rodzaju literaturę hagiograficzną. Była to książka mojej babci i żałuję, że nie wiem, gdzie mi się zapodziała. W powieści autorka przybliża nam postaci dwóch polskich misjonarek: siostry Stanisławy i siostry Jadwigi. Akcja opowieści przypada na czasy międzywojenne. Oprócz pracy sióstr w leprozorium nad zatoką Cocorite, czytelnik poznaje także...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Portrety
    1
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ogniwa


Podobne książki

Przeczytaj także