Stan wojenny ostatni atak systemu

Wydawnictwo: Dom Spotkań z Historią, Ośrodek Karta
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Wybór i opracowanie: Agnieszka Dębska. Współpraca: Marta Olendzka, Katarzyna Puchalska, Mateusz Sidor Projekt graficzny: Danuta Błahut-Biegańska . Książka dostępna w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej Stan wojenny uderzył we wszelkie wartości jednoczące społeczeństwo, a postawił: na atomizację i zastraszenie. Komunistyczna władza, po udanej pacyfikacji, zrobiła wszystko, by...

Projekt graficzny: Danuta Błahut-Biegańska

. Książka dostępna w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej

Stan wojenny uderzył we wszelkie wartości jednoczące społeczeństwo, a postawił: na atomizację i zastraszenie. Komunistyczna władza, po udanej pacyfikacji, zrobiła wszystko, by jak najwięcej Polaków wciągnąć do gry po swojej stronie. Do dzisiaj ci, którzy wtedy byli ?za , nie chcą przyznać, że po 13 grudnia 1981 dokonano ubezwłasnowolnienia Polski na warunkach tamtego systemu.

patrycja_wojtowicz | 2014-09-22

Kalendarium stanu wojennego wzbogacone ilustracjami i wypowiedziami bohaterów tamtych lat.

Marcin | 2014-12-28
NathalieRoss | 2013-01-17