OBIEKT
AnomaderRake

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2019-05-12

To powieść sensacyjno-szpiegowska z czasów PRL. Jej akcja toczy się w Polsce, na morzu oraz w Hamburgu. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Okazała się bardzo ciekawą książką szpiegowską.
Szpiedzy i szpiegostwo to temat oraz motyw często wykorzystywany w powieściach o charakterze sensacyjnym. Tu mamy do czynienia z interesującymi akcjami szpiegowskimi i w dodatku z historią z drugiej wojny światowej w tle. Dobrze napisana i wręcz bardzo dobrze się ją czytało. Intryguje od pierwszej do ostatniej strony. Więcej niż przyzwoita warsztatowo. Wciągnąłem się szybko w akcję i dałem się prowadzić autorowi po wywiadowczych i szpiegowskich meandrach. Ma wyrazisty klimat, atmosferę oraz wartych uwagi bohaterów.
Siedem czerwonych gwiazdek w ocenie ogólnej. Autor i jego dzieło na nie zasługują. Przeczytałem z autentycznym zainteresowaniem, a książka dostarczyła mi wielu czytelniczych, literackich wrażeń. Tego od niej oczekiwałem. Oczekiwania w dużej mierze zostały spełnione. Ta ocena ma to...