Randka z mordercą

Wydawnictwo: Kwadrat
Lunia

Nawrot umierał, konał powoli w męce. Jacek działał jak w amoku. Kuchenny nóż migał w jego dłoni. Kolejne - jedno z kilkunastu w sumie zadanych uderzeń nie było zbyt dokładne. Czubek noża trafił w twardą oprawę legitymacji kolejowej, którą Nawrot nosił w kieszeni koszuli. Nóż zgiął się, nie nadawał się już do użycia. Filc znalazł duży nóż z aluminium i wbijał go w ciało mężczyzny raz za razem. Serce Konstantego Nawrota jeszcze pracowało, tłocząc krew do tętnic, dlatego czerwone bryzgi z kolejnych ran fruwały w powietrzu, plamiąc podłogę, ściany i meble, oblepiając twarz i ręce mordercy.
Zanim Jacek Filc zadał ostatni cios, rozbił na głowie Nawrota ciężką butelkę po koniaku. W końcu pochylił się i wbił nóż prosto w środek piersi mężczyzny. Uderzenie miało potworną siłę , ostrze rozszarpało mostek, nóż zagłębił się w ciele po rękojeść.

źródło opisu: Wyd. Kwadrat, 1998

źródło okładki: http://literacki24.pl/

PeggySue | 2018-11-04

Wstrzymam się od oceny, przeczytałam to przez przypadek w podstawówce, zrylo mi głowę aż do teraz niestety, czegoś tak szczegółowego i okropnego nigdy nie zdarzyło mi się później przeczytać, w ogóle ta książka jest chyba dla jakichs zboczeńców :(