Wzór na szczęście

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
poradniki
Pręgusek

Jeśli chcesz w prosty dowiedzieć się o najistotniejszych zasadach dających szczęcie, pragniesz iść za słowami Jezusa ta książka jest dla Ciebie. Wzór na szczęście to pełne prostoty słowa mówiące o tym co najważniejsze dla chrześcijanina: o oczekiwaniu i tęsknocie za Bogiem; o zaufaniu Jezusowi w trudnych sytuacjach; o miłości i służbie innym; o powstawaniu z upadków o powrocie do Miłosierdzia Bożego, o tajemnicy wieczności i doczesności; o ludzkiej wolności którą szanuje Pan Bóg. Autor nawiązuje do wielu życiowych przykładów, które obrazują wagę podstawowych prawd kształtujących życie chrześcijanina.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl

Pinko1700 | 2014-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2014

Trudno mi się wypowiedzieć o tej książce; to kolejny mini poradnik, sięgnęłam po niego z ciekawości- jaki to może być ten wzór na szczęście ? Czy to możliwe, żeby istniał ?
Dzisiaj recenzja krótka, bo i książka drobnych rozmiarów. Przeczytałam w kilka godzin, ale nie czuję się bardziej oświecona. Tak naprawdę wszystkie złote rady i przepisy się powtarzają. Po prostu... wiedziałam, że nie będzie mi lepiej, gdy przeczytam książkę, aczkolwiek myślałam, że może faktycznie jest w niej ukryte coś takiego, co warto zastosować w moim życiu codziennym. Niestety ;)

Pręgusek | 2013-09-06

„Wzór na szczęście” to książka, w której ks. Wacław Grądalski próbuje nam podać wzór na szczęście. W międzyczasie dowiadujemy się trochę historii o nim samym. Pokazuje nam, że i on – ksiądz, nie jest idealny. Założyciel i prezes fundacji charytatywnej im. Bpa Czesława Domina oraz współzałożyciel polskiej wspólnoty Cenacolo próbuje pomagać ludziom, bo wie, że warto i chociaż grzeszymy, Bóg i tak nas kocha. I o to chodzi w tym poradniku. Wzorem na szczęście jest po prostu miłość do Boga i głęboka wiara.

We „Wzorze na szczęście” poznajemy kilka historii, nie zmyślonych, lecz prawdziwych. Nie tylko księdza, ale i jego podopiecznych. Młodzi ludzie często popełniają błędy. Niektórzy mają świetlaną przyszłość, ale i tak błądzą. Narkotyki, alkohol i inne używki. Gdy niektórzy z nich już wiedzą, że coś jest nie tak z ich życiem, trafiają do wspólnoty Cenacolo, która zajmuje się narkomanami. Co dziwniejsze ta wspólnota nie posiada żadnych psychologów, nie podają leków swoim podopiecznym....