Okładka książki Zimowe sny

Znak literanova
typ
papier
Ag2S
7,21 (443 ocen i 95 opinii)

Opis książki

Nawet złamane serce może pokochać na nowo „Życie jest glebą, nasze decyzje i czyny słońcem i deszczem, ale nasionami są nasze sny”. Joseph nigdy wcześniej nie przywiązywał wagi do snów. Był osobą mocno stąpającą po ziemi – wschodzącą gwiazdą reklamy i dumą ojca, co budziło zazdrość jego starszych braci. Nie przypuszczał, że pewien sen, który od razu zrodził w jego sercu niepokój, okaże się proro...

Nawet złamane serce może pokochać na nowo

Joseph nigdy wcześniej nie przywiązywał wagi do snów. Był osobą mocno stąpającą po ziemi – wschodzącą gwiazdą reklamy i dumą ojca, co budziło zazdrość jego starszych braci. Nie przypuszczał, że pewien sen, który od razu zrodził w jego sercu niepokój, okaże się proroczy…

~~~~

Czy Joseph będzie potrafił wykorzystać swój niecodzienny dar czytania przyszłości?
Czy sny wskażą mu właściwą ścieżkę?
I czy dziewczyna, która skradła mu serce, okaże się godna jego miłości?

~~~~

"Zimowe sny" to najnowsza powieść bestsellerowego autora Richarda Paula Evansa - wyjątkowa dla polskiego czytelnika. Autor pisał tę książkę w czasie podróży po Polsce i umieścił w niej wiele polskich wątków. Jest to wzruszająca opowieść o tym, że nawet złamane serce może pokochać na nowo, a sny mają tajemniczą moc i potrafią podsunąć rozwiązanie życiowych dylematów.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

Cena

Polecamy

Oficjalna recenzja
pheosia książek: 1326

Biblijna historia w nowych szatach

Któż z nas nie zna książek Richarda Evansa? Pełne pozytywnych myśli, z gwarantowanym happy end’em, są idealne na ponure jesienne albo zimowe wieczory, zły humor, chorobę albo po prostu znudzenie szarą codziennością. Przywracają wiarę w ludzi i pozwalają mieć nadzieję, że kiedyś będzie lepiej, marzenia się spełnią a problemy same rozwiążą. Idealizm? Może, ale któż go nie potrzebuje od czasu do czasu? Tym razem Autor częstuje nas biblijną historią o Józefie opakowaną w nowe, bardziej współczesne szaty. Nie pierwszy raz sięga do Pisma Świętego w poszukiwaniu natchnienia – już w „Papierowych marzeniach” czytelnicy mogli poznać uwspółcześnioną historię syna marnotrawnego z Ewangelii wg św. Łukasza.

Joseph Jacobsen ma jedenastu braci i siostrę. Są dziećmi bogatego właściciela agencji reklamowej i jego czterech żon. Joseph, prawie najmłodszy z synów, jest oczkiem w głowie swojego ojca, co oczywiście wzbudza zazdrość braci. Czarę goryczy przepełnia przyjęcie wydane na cześć Josepha z okazji świetnego projektu kampanii reklamowej, który uratował rodzinną firmę przed utratą ważnego klienta. Podczas toastu ojciec Israel nie tylko przekazuje swoją wojskową kurtkę – cenną rodzinną pamiątkę Josephowi, ale też opowiada jego sen, w którym w stronę jaśniejącego drzewa pochylało się jedenaście innych… Zdenerwowani bracia wykorzystają pierwszą nadarzającą się sytuację, żeby pozbyć się Josepha. Zmuszają go do ucieczki z miasta i odcięcia się od ojca, całej rodziny, przyjaciół i znajomych. Nikt nie może wiedzieć, dokąd mężczyzna wyjechał, nie ma prawa nawet pożegnać się z rodzicami. Trafia do agencji reklamowej w wielkim mieście, gdzie rozpoczyna pracę na stanowisku copywritera – jednego z setek zatrudnionych w tej korporacji. Szybko jednak ujawnia swój talent i awansuje. Nie będzie jednak tak łatwo – na drodze Josepha stanie wiele trudności i nie jeden raz będzie zmuszony zaczynać od zera.

„Zimowe sny” to opowieść o ludzkiej sile, wytrwałości, zdolności do poświęcenia dla innych i sprawiedliwości, która zwycięża. Nietrudno przewidzieć zakończenie powieści, jeśli się zna biblijną opowieść o Józefie. Nie psuje to jednak lektury, Richard Evans potrafi zaskoczyć czytelnika i wciągnąć go nawet w pozornie znajoma historię. Nie byłby też sobą, gdyby brakło wątku miłosnego… Joseph spadając ze szczytu na samo dno zawodowej drabiny poznaje April pracującą w pobliskim barze. Ich wspólna historia jednak skomplikuje się nie jeden raz…

Można autorowi zarzucić infantylność i przewidywalność, ale po co? Czy nie dlatego sięgamy po książki Richarda Paula Evansa, żeby poznać piękną historię z pozytywnym zakończeniem i dzięki niej poprawić swoje samopoczucie a może też odzyskać wiarę w ludzi? „Zimowe sny” będą doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego… albo dla samego siebie. Z pewnością warto go sobie podarować.

Katarzyna Marondel

Opinie czytelników

Mam już pewne doświadczenie z książkami Evans'a, ale zawsze kiedy wydaję mi się, że niczym mnie już nie zaskoczy... BAM! On wyrzuca kolejną bombę i powoduje, że braknie mi słów. Nie tak wzruszająca jak "Na rozstaju dróg", nie tak porywająca jak "Zegarek z różowego Złota", ale zdecydowanie idealna na świąteczne i zimowe wieczory. Ciepła i pokazująca braterską miłość oraz nienawiść opowieść o mężczyźnie, który traci wszystko by zyskać jeszcze więcej niż kiedykolwiek miał.

allison | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Mam słabość do książek R. Evansa, mimo iż nie jest to wysoka literatura, jednak ostatnie jego powieści wydają mi się coraz słabsze - zbyt banalne i pretensjonalne.
Nie inaczej jest z "Zimowymi snami". Początek zapowiadał się nawet nieźle, ale im dalej, tym było gorzej. Zakończenie okazało się najsłabszym elementem całości - nieprawdopodobna przebieranka i ckliwy finał miłosnych zmagań.
Nie ma w tym niczego odkrywczego, jest natomiast powielanie schematów, od jakich roi się w obyczajowych czytadłach.

Plusem jest wartka akcja i - co typowe dla tego pisarza - prostota oraz przypominanie o ważnych wartościach, które często gubią się i są zapominane w zabieganym życiu. To jednak za mało, bym mogła ocenić powieść jako dobrą.

Wielka szkoda, że Evans obniża loty. Jeśli dalej tak pójdzie, to (nie daj Boże!) jego powieści zaczną przypominać książki Coelho lub naszej rodzimej pani Michalak.

Kiwi_Agnik | 2014-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Książka z ciekawymi polskimi wątkami, z przyjemną fabułą opowiadającą o tym, że przypadek nie jest przypadkiem, że każdą chwilą naszego życia rządzi przeznaczenie.

Dobra powieść promieniująca pozytywnością, jednakże "czegoś" mi w niej zabrakło.

Monika | 2014-07-13
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2014

Podpisuję się obiema łapkami pod opinią Allison!

Potwornie banalna i pretensjonalna ta historia! Wielka szkoda, że autor idzie w kierunku miernoty... Szkoda, bo cenię go jako pisarza i naprawdę lubię większość jego powieści.

Daję trzy gwiazdki. Czwartą dokładam za miłe polskie akcenty w książce.
Ale nie polecam, niestety.

lacerta | 2014-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Lubię sposób w jaki Evans nawiązuje do starych, znanych utworów. Lubię to, że często potrafi mnie zaskoczyć, wtedy kiedy najmniej się tego spodziewam.
Powieść o stracie, powrotach, szczęściu w nieszczęściu. Wciągnęła mnie i wzbudziła wiele uczuć. Bardzo spodobało mi się nawiązanie do Polaków - takie wzmianki u zagranicznych autorów powodują u mnie uśmiech.
Spotkanie braci - jakoś średnio przekonujące, może zbyt piękne.

kasandra_85 | 2013-10-30
Przeczytana: październik 2013

Ziraelka | 2013-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2013

„Przeciwności losu nie są przeszkodą na drodze życia. Są częścią tej drogi”

Książka „Zimowe sny” jest wyraźnie inspirowana historią biblijną, nie pierwszy raz autor korzysta z tego źródła. Jedna z poprzednich książek, „Papierowe marzenia”, stanowi współczesną adaptację przypowieści o synu marnotrawnym.
Trzeba przyznać, ze Richard Paul Evans i historie biblijne to świetne połączenie, które owocuje pięknymi powieściami z głębokim przesłaniem.
Tym razem autor sięgnął do starotestamentalnej opowieści o Józefie i jego braciach, opowieści o zazdrości, rywalizacji, zdradzie i nienawiści, ale też o tym, jak wiele dobra może wyniknąć z czegoś, co złe, trudne, bolesne. Wszystkie trudne życiowe doświadczenia są przykre i niosą ból, ale historia Josepha pokazuje, że przecież są potrzebne, bo właśnie życiowe trudności mogą być największymi sprzymierzeńcami człowieka, a przeciwności losu mogą doprowadzić go do sukcesów.

Jak zwykle Richard Paul Evans przemyca w swojej powieści prawdę o życiu, o re...

Liza | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Sny to klucze do zrozumienia tajemnicy życia. A ta historia zaczyna się od zimowego snu Josepha Jacobsona. Jest jednym z dwunastu synów bohatera narodowego, właściciela agencji, jego ulubieńcem i dumą. Wprawdzie rozumie zazdrość i pretensje starszego, przybranego rodzeństwa, ale to wcale nie ułatwia mu życia. A kiedy zatrzymuje klienta dla rodzinnej firmy, a nadto jego ojciec zdradza pozostałym jego sen (taki jak w opowieści biblijnej o Józefie, synu Izraela), zawistni bracia stawiają mu pewne ultimatum. By się go pozbyć z domu, wykorzystują jego poczucie dobroci i braterską miłość. Życie jakie miał do tej pory, mija bezpowrotnie.

Oprócz samej fabuły zaletą tej książki są krótkie rozdziały z „myślami przewodnimi” Josepha, sentencje dające do myślenia, ale przy tym podane w naturalny sposób. Są tutaj także polskie akcenty, np. kuchnia, którą próbują bohaterowie (żurek, pierogi). A stało się tak dlatego, że autor pisał tę książkę podczas podróży po Polsce.

„Czasami zdarza się, że najwa...

mroźny_poranek | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Niezwykle ciepła opowieść o tym, co można stracić, ale też co można zyskać.
Książka "Zimowe sny" nawiązuje do biblijnej opowieści o snopach zboża, które przyśniły się Józefowi.
To właśnie przytrafiło się Josephowi Jacobsonowi, który nadstawił karku za swojego młodszego brata Bena.
Jeżeli chodzi o treść, może książka nie jest jakoś wybitnie napisana, ale ma przesłanie.
Doskonale sprawdza się tu przysłowie: "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".
Bardzo miłymi elementami były w książce polskie akcenty, m. in. żurek, gołąbki czy to, że Polki są najładniejszymi kobietami w Europie, a o tym nie wiedzą ;)
Polecam "Zimowe sny" na te zimowe wieczory.

elenkaa | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

To dopiero druga książka Evansa, po którą sięgnęłam, a już widzę podobieństwo. Widocznie pan Richard ma tak charakterystyczny styl, jak np. Sparks. W książce faktycznie znajduje się kilka polskich smaczków, jak obiecuje opis na okładce. Aż miło się czytało o Amerykaninie jedzącym żurek, pierogi i gołąbki. Co do samej fabuły - niby nic szczególnego, ale czytało się dobrze. Niby to tylko zwykły romans/obyczajówka, ale ciekawa. Jak ktoś lubi styl tego autora, to książka na pewno przypadnie mu do gustu.

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku