Studenty

Wydawnictwo: Skrzat
studia
literatura faktu
Koszmar

Istnieją konkretne przyczyny, dla których wielu ludzi uważa studia za najlepszy okres w swoim życiu. To jest właśnie książka o tych powodach… Durszlak, Magik i Pojzon to typowi studenci. Na obiad jedzą zupki chińskie lub prowiant przywieziony z domu, a ich ulubiony napój to tanie piwo. Studia są dla nich ciężkim okresem w życiu: w końcu trzeba zajmować się imprezowaniem, imprezowaniem oraz…...

To jest właśnie książka o tych powodach…

Durszlak, Magik i Pojzon to typowi studenci. Na obiad jedzą zupki chińskie lub prowiant przywieziony z domu, a ich ulubiony napój to tanie piwo. Studia są dla nich ciężkim okresem w życiu: w końcu trzeba zajmować się imprezowaniem, imprezowaniem oraz… jeszcze większą ilością imprez. Ale nawet oni muszą zmobilizować wszystkie szare komórki, gdy nadchodzi SESJA… A to nie zawsze jest łatwe dla ludzi, którzy piją wódkę ze słoików po śledziach…

Z książki dowiadujemy się między innymi:
- dlaczego ludzie nie lubią, gdy organizuje się na ich balkonie grilla na pięćdziesiąt osób;
- dlaczego nie należy gasić płonącego oleju wodą;
- w ile minut przyjeżdża straż pożarna.

Zajrzyj do przedstawionego w krzywym zwierciadle świata studentów i poznaj codzienność, z którą zmaga się wielu z nich!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

olaszka | 2019-10-11
Przeczytana: 11 października 2019

Książka wybitna nie jest, ale bardzo poprawia humor. Momentami nieźle się uśmiałam.

Endzi89 | 2019-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Miło się czytało wspominając studenckie czasy 😉

Agnieszka Garncarczyk | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Czas studiów to rzeczywiście okres niezwykły w życiu. To nowe znajomości owocujące związkami także takimi do końca życia, ale to także czas zawierania przyjaźni, tworzenia pomysłów na swoją drogę.
Książka Studenty to przewrotny, prześmiewczy obraz trójki przyjaciół z dowolnej uczelni o dowolnym profilu.Trójka ta nieznana czytelnikowi nawet z imienia - funkcjonują ksywki,podejmuje nierówną walkę z życiem studenckim, opierającym się głównie na zdobywaniu pożywienia(PIWAAAAA) oraz papierosów.
Nawet wyjazd do babci jednego z bohaterów to powód do zdobycia czegoś co pozwoli przetrwać.
Nawet wizyty Tak tak wizyty na wykładach są szczegółowo planowane.
Czytając książkę pozostaje mieć tylko nadzieję, że ten przerysowany świat studencki pozostaje rzeczywiście tylko wytworem wyobraźni autora.

Aitien | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Bardzo zabawnie napisana książka o życiu 3 studentów, trafnie obrazująca sposób ich myślenia i działania. Każdy rozdział jest poświęcony jednemu elementowi studenckiego świata (np. WF, poprawka, słoiki, przeprowadzka). Polecam każdemu, kto chce powspominać minione czasy oraz osobom, które nigdy nie były studentami, aby na chwilę poczuć klimat.

Agata2003 | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

Świetna! Od kilku tygodni czytam same kryminały a ,,Studenty" to genialna odskocznia (chociaż dziwne,że Durszlak, Magik i Pojzon w nic się nie wpakowali).

Śmieszna i czytana płynnie jak wypity przez studentów alkohol. (,,rachubę piwa" straciłam już po drugim rozdziale.

Gorąco polecam!!!

Anna | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2017🎉

Zastanawiam się, do kogo skierowana jest ta książka? Proste zdania, nie skomplikowane słowa, historia podzielona na rozdziały jak w gimnazjum, a wszystko to o studentach z piwem w ręku. Wiec jest to dla dzieci, młodzieży, czy dla kogo? Dodatkowo wykorzystani w niej wszystkie możliwe stereotypy związane ze studentami, ale czy to jest śmieszne? Ehh

MoznaPrzeczytac | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Książki traktujące o życiu studenckim z założenia ukierunkowane są na przekazanie pewnego podtekstu komediowego oraz dramatycznego. Z perspektywy czasu wszystko, co się nam przydarzyło podczas studiów jest w stanie wzbudzić na naszych ustach uśmiech, z tą różnicą, że jest on albo słodki, albo gorzki. Podobnie jest z bohaterami książki, młodymi gniewnymi, którzy nie wiedzą co tak naprawdę robią, więc obracają wszystko w żart...

Pełna recenzja książki na stronie:

Kasiek m | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016