Przerwa w emisji

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Durczok, TVN, Fakty, Wprost,
Qwerty150

Wielki powrót jednej z największych osobowości telewizyjnych po 1989 roku w Polsce. Po prawie dwuletnim odosobnieniu Kamil Durczok przerywa milczenie. I nie oszczędza nikogo. Wspomina drogę, po której wspiął się na dziennikarski szczyt i zawrotną karierę szefa najbardziej prestiżowego programu informacyjnego w polskiej telewizji. A także wysoką cenę, którą za ten sukces...

Wspomina drogę, po której wspiął się na dziennikarski szczyt i zawrotną karierę szefa najbardziej prestiżowego programu informacyjnego w polskiej telewizji. A także wysoką cenę, którą za ten sukces zapłacił.

Skomplikowane relacje z kobietami i szorstkie, męskie przyjaźnie. Stres, adrenalina, alkohol i szybkie motocykle. Wreszcie - walka o godność i z samym sobą.

Kamil Durczok – nie bierze jeńców.
Kamil Durczok – jedna z największych osobowości telewizyjnych w Polsce. Przez wiele lat dziennikarz TVP, następnie – równie długo – redaktor naczelny i prowadzący „Faktów” w TVN. Laureat wielu prestiżowych nagród jak Wiktory, Telekamery czy Grand Press dla Dziennikarza Roku. W roku 2003 stoczył zwycięską walkę z chorobą nowotworową.

Na początku 2015 po serii tekstów w tygodniku „Wprost” zarzucających Durczokowi m.in. mobbing i molestowanie seksualne podwładnych rozstał się on z telewizją TVN, autorom artykułów i wydawcy periodyku wytaczając procesy sądowe. Po niemal dwóch latach wraca z własnym przedsięwzięciem medialnym na Śląsku oraz programem publicystycznym w telewizji Polsat.

źródło opisu: http://www.empik.com/przerwa-w-emisji-durczok-kami...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/przerwa-w-emisji-b-iext45691615.jpg

Gosia | 2017-03-18
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 18 marca 2017

Książka opisuje historię Kamila Durczoka począwszy od jego zmagań z rakiem, poprzez pierwsze sukcesy w telewizji aż do afery z Wprost wszystko widziane jego oczyma. Bardzo szybko się czyta tą książkę, poznałam wiele interesujących mnie faktów z życia pana Kamila i zaplecza telewizji. Zainteresowanym polecam.

CoolBary | 2016-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 listopada 2016

Spowiedź jednego z najbardziej znanych dziennikarzy po aferze z publikacjami w tygodniku Wprost. Trzeba przyznać, że książka choć jest tylko jednostronnym przekazem, jest przekazem szczerym. Widać, że Pan Kamil uderzył się w pierś i przemyślałem swoje postępowanie oraz swój stosunek do ludzi/pracowników. Widać, że Autor przewartościował i zmienił swoje życie, trzeba pamiętać, że pomimo rozpoznawalności, sławy i dużych pieniędzy, to tak naprawdę jest, tak jak my, zwykłym człowiekiem. Mającym swoje zalety i wady. Widać, że Pan Kamil dostał po tej aferze, tak zwanego resetu, ale podniósł się po tym. Pomimo, wcześniejszej walki z rakiem, myślał, że już nic gorszego się nie może zdarzyć, a tu niestety, widać, że można dostać obuchem z drugiej strony. Być może, Pan Kamil po chorobie i uzyskaniu "drugiego życia" trochę przeszarżował, ale to tylko człowiek, pracoholik, wulkan energii, który czasami wybucha. Broń Boże, Go nie tłumaczę, ale trzeba sobie powiedzieć, że każdy z nas ma różne...

Katherina87 | 2017-07-22

Skomplikowane relacje z kobietami i szorstkie, męskie przyjaźnie. Stres, adrenalina i szybkie motocykle. Wreszcie- walka o godność i z samym sobą.
Kamil Durczok- nie bierze jeńców.

Arturion | 2016-12-07

Książka napisana ewidentnie w celu "ocieplenia wizerunku". Mo i myślę, że cel został w pełni osiągnięty!
Sam podchodziłem do niej nieufnie. Widziałem - jak większość Polaków - słynną scenę ze stołem, słyszałem o sprawie molestowania nagłośnionej przez "Wprost". A jednak Durczok częściowo mnie przekonał. W tej chwili jakoś nie bardzo wierzę w to molestowanie. A co do stołu? Redaktor nie ukrywa, ze czasami przychodził do pracy "w nastroju śląskiego buca". Tak było i wtedy. Ale, podkreśla, że chodziło o szacunek dla telewidzów, a nie o chęć przeciągnięcia podwładnych po glebie.
Przyznaje Durczok, że w sposób furiacki traktował współpracowników nie raz i nie dwa, lecz sądził, ze po pracy o wszystkim się zapomina, bo jutro jest zupełnie nowy program. Nie przypuszczał, że nie wszyscy mają taki łatwy dar "resetu"...
Wariat, czy ma czytelników za naiwnych? Na to pytanie nie odpowiem, sam wiem, że ludzie są różni. Ale książka napisana jest dobrze, łatwo się ją przyswaja, a samego autora po...

książek: 1939
takisobiejac | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony styl pisania Kamila Durczoka spowodował to, że "Przerwę w emisji" można czytać ciurkiem. Nie nuży, nie razi dziwnymi zlepkami słów, nie zajmuje miejsca np. fotografiami rodzinnymi (choć z drugiej strony wielkość czcionki jest zbyt duża, co niepotrzebnie zwiększa objętościowo książkę). Autor zbyt długo jest dziennikarzem, by popełnić takie błędy. Ale z drugiej strony po przeczytaniu publikacji Kamila Durczoka nadal nie mamy jasnej odpowiedzi - był winny czy nie? W zasadzie o samych stosunkach panujących w redakcji "Faktów" jest tu tyle, co kot napłakał. Wiemy jedynie, jak naprawdę nazywa się słynny "Rurek" od "ujebanego stołu". Beata Tadla wspominana jest raptem dwukrotnie, i to jako... "T.". Nie Beata T., nie koleżanka T., po prostu T. Skoro Durczok zdecydował się na szczerą w założeniach wypowiedź książkową to powinien wytrwać w tej szczerości. A tak nie wiadomo, czy zdradzał Mariannę, czy jednak poszedł w tango już...

Katarzyna | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

„Polityka kręciła mnie nawet bardziej, niż same media …”

Dziennikarz, to zawód zaufania publicznego, ale w dzisiejszych czasach, ta trudna profesja, jest oceniana z perspektywy niektórych osób dość pogardliwie.

Sądzę, że niesłusznie, bo nie wszystkich można mierzyć jedną miarą i określać mianem „pismaka”, czy „hieny”. Skoro jest wiele zwodów, które posiadają swój kodeks, tak jak nauczyciele, czy lekarze, w różny sposób interpretacja każdego zagadnienia, wpływa na nasze zdanie i wyobraźnię.

Książka Kamila Durczoka „Przerwa w emisji” doskonale pokazuje plusy i minusy zawodu. Nazwisko Durczoka, kojarzone jest zazwyczaj z telewizją TVN. Redaktor naczelny i prowadzący „Fakty”, miał na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Na początku 2015 roku, po serii tekstów w tygodniku „Wprost” zarzucających mu m. in. mobbing i molestowanie seksualne podwładnych, rozstał się z telewizją, której oddał wiele, a autorom i wydawcom artykułów, wytoczył procesy sądowe.

To trudna publikacja,...

Zuza | 2017-01-27

"Wielki powrót jednej z największych osobowości telewizyjnych po 1989 roku w Polsce"

Szczera spowiedź - czy największej osobowości? Nie wiem. Na pewno człowieka, który stał się twarzą dobrze sprzedawanych informacji, czym z resztą sam Kamil Durczok się chwali - i słusznie. Czy szczera do bólu? Nie. Nie mogłaby być - to za co szanujemy autora najbardziej to fakt, że o niektórych rzeczach się nie mówi, nieważne jak dobrze by się sprzedały. Mimo, że po przeczytaniu - z czystej ludzkiej ciekawości - wciąż chce się wiedzieć, co było i co jest z Panią Marianną, czy też kim była tajemnicza T., to po zamknięciu książki docenia się żelazną konsekwencję, z jaką Durczok o pewnych rzeczach osobistych po prostu nie mówi.

Zdecydowanie nie jest to książka na ocieplenie wizerunku. Ten kto stał za (byłym) redaktorem naczelnym Faktów - będzie stał dalej. A ci, co już dawno go przekreślili, tylko utwierdzą się w swoim przekonaniu. Bo Pan Kamil jest człowiekiem konkretnym, z charakterem - a przez to...

carmelovy | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Książka Kamila Durczoka to z pewnością jego subiektywne spojrzenie na sprawę afery z tygodnikiem "Wprost". Z pewnością warto, żeby zapoznali się z nią ludzie, których ta sytuacja kilka lat temu zainteresowała. Książka ta to również uchylenie rąbka tajemnicy świata mediów i newsów.

Książkę czyta się szybko, lekko, do pochłonięcia za jednym razem.
W kategorii książek biograficznych 9/10.
Duży plus za bardzo estetyczne wydanie.

Anita Miszczyk | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Szczera i wiele wyjaśniająca. Zawsze lubiłam Durczoka, a po akcji z Rurkiem jeszcze bardziej. W książce pokazuje to, czego domyśla się każdy, kto choć raz miał okazję pracować w jakimś medium - że to jest praca w ciągłym napięciu i nie dla wszystkich. Szkoda, że publika tak szybko wydała na niego wyrok, jak się okazuje - kompletnie niesłuszny.

Azetka | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Doceniam szczerosc, rozumiem jednostronnosc,ale ta ksiazka wcale nie przekonuje mnie o "niewinnosci" autora.