Ciąża. Poradnik dla rodziców

Okładka książki Ciąża. Poradnik dla rodziców praca zbiorowa
Okładka książki Ciąża. Poradnik dla rodziców
praca zbiorowa Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Muza
2008-01-01
2008-01-01

Okładka książki Jestem mamą. Zbiór prawdziwych historii o macierzyństwie Aneta Górnicka-Boratyńska, Aleksandra Szymańska, Katarzyna Tubylewicz, praca zbiorowa
Jestem mamą. Z... Aneta Górnicka-Bora...
Okładka książki Trinny & Susannah. Sztuka przetrwania Susannah Constantine, Trinny Woodall
Trinny & Susan... Susannah Constantin...
Okładka książki 7 nawyków szczęśliwej rodziny Stephen R. Covey, Sandra Merrill-Covey
7 nawyków szcz... Stephen R. Covey, S...

Książka o tym czego można spodziewać się w trakcie ciąży z tygodnia na tydzień, o rozwoju płodu, porodzie i kilku innych kwestiach związanych ze zdrowiem i przyjściem na świat małego człowieka. Przyzwoity zbiór informacji w pigułce, dodatkowym plusem są bogate ilustracje i zdjęcia.

Nie czytałam tej książki całej od deski do deski a raczej konkretne, interesujące mnie rozdziały. Żadna z książek czy poradników tego typu nie reguluje w 100% konkretnych zachowań, sytuacji, z którymi możemy spotkać się na co dzień. Takie pozycje mają nam tylko przybliżyć całą ta otoczkę związaną z ciąża i rodzicielstwem. A reszta jak to mówią wyjdzie w praniu ;) W ramach zdobycia dodatkowej wiedzy - polecam.

Moja ocena: 6/10

Książkę tę dostałam w prezencie, będąc w ciąży. Niewątpliwie zawarto w niej wiele przydatnych informacji nt. ciąży i połogu, chociaż trudno mi jest ją ocenić, gdyż to jedyny poradnik tego typu, jaki przeczytałam :) W każdym razie, gdy mam jakieś wątpliwości, zdarza mi się wracać do tej pozycji. Polecam :)

Hm- książka rzekomo zaktualizowana .
Niezbędne do szpitala na pierwszej pozycji -drobne na telefon.
Ciekawe obrazki dzidziusia w poszczególnych tygodniach ciąży. Reszta po prostu słaba.

Hm- książka rzekomo zaktualizowana .
Niezbędne do szpitala na pierwszej pozycji -drobne na telefon.

7,6? Eee tam... Porady rodem z Pani domu. Na poranne mdłości zalecają zagryzać maślane krakersy... Dostałam, sama bym nie kupiła. O milion razy wolę Harwas-Napierałę i Trempałę. Jedyne co ratuje tę pozycję to ładne obrazki i opisy rozwoju płodu na różnych etapach, tydzień po tygodniu. Ładna, ale mało użyteczna.

Książka zawiera dużo informacji na temat ciąży, a także (w przeciwieństwie do "W oczekiwaniu na dziecko")pierwszych miesięcy życia dziecka. Ładnie ilustrowana, dużo zdjęć, bardzo fajne kalendarium ciąży z rozbiciem tygodni na poszczególne trymestry. Niektóre kwestie (np. wybór położnej) dotyczy amerykańskiego systemu opieki medycznej, jednak każda polska mama znajdzie w tej pozycji coś dla siebie.

Obiektywne tłumaczenie macierzyństwa - pytania co, jak, gdzie i dlaczego - tutaj znajdą odpowiedź, więc na luźne wprowadzenie do tematu ciąży, jest dobra :)

• Dziecko
  • 2010-2019
  • Położnictwo
  • ROK 2018 ✔

Dodaj cytat z książki Ciąża. Poradnik dla rodziców