Piersią spoko

Wydawnictwo: Fides
8 (13 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Poradnik napisany ze świetnym wyczuciem tematu. Przekazuje wiele praktycznych rad w sposób przystępny i w zgodzie z aktualną wiedzą na temat karmienia piersią. Tłumaczy fizjologiczne zjawiska, uczy jak karmić malucha, jak ocenić czy jest najedzony i jak poradzić sobie w razie kłopotów. Dużo uwagi poświęca przeżyciom i potrzebom młodych mam na każdym etapie ich mlecznej drogi, wzmacnia ich poczucie własnej wartości i kompetencji. Pomaga zrozumieć dziecko i jego potrzeby. Do niczego nie zmusza, lecz wspiera matki w ich wyborze.

Benzyna | 2015-10-27
Przeczytana: 26 października 2015

Naprawdę świetny i warty uwagi poradnik!
Napisany jest konkretnie, a jednocześnie z pewną dozą humoru - wchłania się zawartą w nim wiedzę bardzo lekko. Dodatkowo przedstawia naprawdę ludzkie i wyrozumiałe podejście do wielu kwestii - tłumaczy, że odczuwane przez matkę pewne potrzeby (które w nieodpowiednim świetle mogą sprawiać wrażenie egoistycznych pobudek) nie są niczym złym; są wręcz normalne i naturalne.
Nie wspomnę o tym, że książka jest - po prostu - nieocenionym kompendium wiedzy w temacie karmienia piersią i że w odpowiedni sposób, popierając konstruktywnymi argumentami, do niego zachęca.

pawlosia | 2015-01-27

Podstawowy elementarz dla każdej przyszłej lub świeżej mamy, która ma obawy, czy potrafi karmić piersią. Czy jej dziecko dobrze ssie, czy się najada. Rozwiewa wątpliwości, doradza co zrobić z nawałem pokarmu czy zapaleniem piersi.

anna | 2013-01-01

Książka w prosty sposób opisuje tematykę karmienia piersią. Co mnie uderza to to, że demonizowany jest w dzisiejszych czasach (również w tej książce)temat smoczka, który jeśli chodzi o moje doświadczenia nie zaburza odruchu ssania :-)

Alka Lipska | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Poradnik o karmieniu dzieci piersią. Bardzo dobrze napisany - lekko się czyta i zawiera dużo przydatnych informacji.

justyna9110 | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016