Niezgoda

Asterix et la Zizanie
Asteriks, Obeliks, Galowie, Rzymianie
komiksy
geokuba

W znanej nam galijskiej wiosce panują dobre obyczaje, wzajemna życzliwość i zgoda. W Rzymie natomiast senatorowie i Cezar rozgrywają polityczne porachunki. Władca imperium żąda pieniędzy i wojska na nowe wyprawy, ale opozycja uważa, że należy najpierw zaprowadzić porządek w krajach już podbitych. Właściwie chodzi konkretnie o małą wioskę w Armoryce, która niezmiennie stawia opór legionom. Rzymianie wiedzą, że siłą nie są w stanie złamać Galów, dopóki ci ostatni mają magiczny wywar druida Panoramiksa. Cezar zwołuje więc naradę, podczas której rodzi się chytry plan pokonania Galów za pomocą perfidnej intrygi. Do wioski Asteriksa wyrusza Tuliusz Destrukcjusz, wytrawny siewca niezgody, z zamiarem skłócenia Galów, by stali się całkowicie niezdolni do wspólnego działania. Już pierwszego dnia Tuliusz odnosi spore sukcesy, a na skutki plotek, obelg i podważania wszelkich autorytetów nie trzeba długo czekać.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

David | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Asteriks w doskonałej formie, w tej części musi wykazać się wyjątkowym sprytem. 48 stron błyskotliwego humoru, gorąco polecam :))

Herbaciarka | 2017-07-22
Przeczytana: marzec 2017

Kolejny tom przygód dzielnego małego Galla. Nie od dziś wiadomo, że Gallowie są kłótliwi, ale tytułowa niezgoda jaką zasieje Tuliusz Intrygantus jest czymś nowym w wiosce. Na początku myślałam, że już samo pojawienie się tego małego Rzymianina powoduje kłótnie, ale paroma słowami i pomysłami potrafi mocno zamotać. Wychodzi na to, że kobiety w wiosce są największymi intrygantkami, bo zazdrosne wymyślają potrwone oszczerstwa... Komiks znakomity, przezabawny, świetnie narysowany, chyba jeden z najlepszych :) Polecam :)

goskrzys | 2016-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Jedna z moich ulubionych części przygód galijskich wojowników :)
Mnóstwo zabawnych sytuacji, prztyczek w nos francuskiej kłótliwości i równocześnie mądra przypowieść o tym, jak potężną bronią jest oszczerstwo.

Wojna psychologiczna - to jest to :D

Johnny_Malini | 2016-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2016

No cóż, do Asteriksa mam słabość, więc każdy jego komiks jest dla mnie świetny. Ten również.

W tej części pewnemu Rzymianinowi udaje się skłócić mieszkańców wioski, a przecież siła naszych Galów leży właśnie w ich jedności i lojalności (magiczny wywar też pomaga). Lecz koniec końców, Asteriks i spółka wychodzą triumfalnie i z tej opresji.
Nowością, w porównaniu z poprzednimi częściami, jest panorama bitwy o wioskę, która w zabawny sposób pokazuje jej przebieg, dość oczywisty, oraz spontaniczność, wyjątkowość i fantazję obrońców osady.
I jak zawsze jedyny w swoim rodzaju Obeliks, z jego dzikami, menhirami oraz słabością do Rzymian.

Asteriks stanowi bardzo dobrą rozrywkę, głównie dzięki specyficznemu i niepodrabialnemu humorowi. Taki powrót do dzieciństwa; klasyk. Tego się nie da nie lubieć.

Z wszystkich przeczytanych przeze mnie części Asteriksa, tą uważam za najlepszą. Może dlatego, że sytuacja przedstawiona w "Niezgodzie" jako żywo przypomina to, co dzieje się w naszych czasach w państwie polskim. Czyli totalna niezgoda!

Violla92 | 2015-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Po raz pierwszy jesteśmy świadkami pojawienia się konfliktów w wiosce naszych bohaterów. Każdy odwraca się od każdego, byle drobiazg staje się powodem do bijatyki (nawet wśród płci żeńskiej), a wszystko przez rzymianina Tuliusza Intrygantusa. Na szczęście Asteriks, Obeliks, Panoramiks i Idefiks ostatecznie jednoczą wioskę i udaje się im odeprzeć najazd połączonych sił rzymskich legionistów. Bardzo spodobała mi się mapka przedstawiająca przebieg bitwy oraz to, że bohaterowie drugoplanowi mają w tej części swoje większe pięć minut.

chrispu | 2014-02-16

Jeden z bardziej pomysłowych komiksów z tej serii. Dużo humoru słownego i sytuacyjnego oraz rysunkowego (np. wielka bitwa o wioskę galijską - miodzio!). I dodatkowo interesujący scenariusz, w którym akcja goni akcję. Nie można się nudzić. Nawet piraci są tu potraktowani trochę inaczej niż w pozostałych częściach.

Isil | 2013-10-31

Świetny tom. śmiałam się prawie cały czas :)