Hellboy: Obudzić diabła

Hellboy: Wake the Devil
Hellboy, komiks
komiksy
Noon

Hellboy jest alchemiczną miksturą. Silną, pieniącą się, musującą w kotle stojącym w pracowni jakiegoś Szalonego Naukowca. Album, który trzymacie w rękach, to destylat wszystkiego, co najlepsze w komiksie, tworzący pyszne, ciemne, rubinowe wino. Usiądźcie i wychylcie kielich na raz, a potem czekajcie na to, co się z wami stanie. Ulegniecie dziwnej transformacji. Hellboy to paszport do raju wspaniałej rozrywki, z którego możecie już nie chcieć nigdy wyjść.

ze wstępu Alana Moore'a

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/428-hellboy-2-obudzic-diabla

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/428-hellboy-2-obudzic-diabla

Villiana | 2015-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Chyba popełniłam straszną gafę, bo przeczytałam tą część przed Spętaną trumną, a pojawiło się w treści jakieś nawiązanie, ale cóż, czasu nie zmienię, a i tak bawiłam się świetnie.

Hellboy i jego współpracownicy wyruszają na misję do Rumunii, dużo się dzieje, pojawia się wiele ciekawych postaci, powraca Rasputin, a powołanie znów próbuje przejąć władzę nad Hellboyem, który jest w trudnej sytuacji, bo musi walczyć nie tylko z dziwactwami, jakie na niego czyhają, ale też ze samym sobą, musi podjąć decyzję kim chce być i jak przeżyć swoje życie. Było dość dramatycznie i przerażająco, zwłaszcza ‘żelazna dziewica’ rozłożyła mnie na łopatki.

Ponadto bardzo lubię postać Hellboya, jego połączenie szorstkości i pewności siebie ze szczyptą humoru tworzy naprawdę interesującego bohatera. Trzeba też mu przyznać, że idzie na całość, potrafi wejść i wyjść z hukiem ;) Nie patyczkuje się, mówi co myśli i to mi się podoba.

Ogólnie całość stanowi całkiem interesującą rozrywkę.

„Wybieram...

Krzysztof | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Hellboy Obudzić diabła to kolejny genialny album o naszym piekielnym chłopcu i jest to zdecydowanie ambitniejsza historia niż Nasienie Zniszczenie. Świetny motyw z Rumunią i nazistami.

Wkp | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 11 lutego 2015

Hellboy powraca z kolejną misją. Tym razem trafia do samej Rumunii, gdzie prowadzi trop Vladimira Giurescu, który od wieków raz na jakiś czas zmartwychwstaje. Czyżby był wampirem? Niestety, na drodze Piekielnego Chłopca staną wiecznie żywi naziści, a także sam Rasputin, który upomina się u Hellboya o własne dziedzictwo…

Ten tom, według samego autora przynajmniej, to najambitniejsze dokonania Mike’a Mignoli. To zresztą drugi tom stanowiący pełną opowieść o Hellboyu wydany po polsku. Graficznie to historia rewelacyjna, prosta, mroczna, doskonała w ubogiej palecie barw.

Gorzej nieco ze scenariuszem. Fabuła jest bardzo dobra, znakomita wręcz dla fanów serii, bowiem domyka wiele wątków i splata ze sobą album pierwszy z opowiadaniami (w szczególności moją ulubioną historią – Baba Jaga), ale nie do końca jest ona spełniona. Kilka pomysłów nie do końca trafiło w mój gust. Na szczęście jest tego nie wiele, a całość po prostu zachwyca. Szczególnie klimatem.

Polecam i oczywiście sięgam po...

LEGOMANIAK | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Po przeczytaniu pierwszego tomu bardzo brakowało mi piekielnego chłopca. Na
szczęście szybko udało mi nadrobić się kolejny tom. Fabularnie jest jeszcze lepiej niż w tomie pierwszym. Historia jest bardziej pokrętna, bardziej skomplikowana i ma więcej wątków. Czerpie też więcej z historii i legend, mitów. Mimo bardziej pokręconej fabuły, nie ma szans pogubić się w historii. Wciąga i trzyma do końca. Są momenty które naprawdę potrafią zaskoczyć. Oczywiście pozytywnie. Mimo tego że jest to kontynuacja, spokojnie można chwycić za ten tom, bez znajomości poprzednich, (ale tylko gdy jest to konieczne, ponieważ pierwszy album też jest interesujący). Rysunkowo jest jeszcze lepiej niż w "Nasieniu Zniszczenia". Mignola lepiej opanował swoją kreskę i wciąż umiejętnie operuje cieniami, co w tej historii świetnie działa. Kolory są bardziej wyblakłe w stosunku do części pierwszej, aczkolwiek bardzo pasują do mroku tej historii. Ze strony fabularnej jak i wizualnej jest rewelacyjnie. Pozostaje mi...

Colombiana | 2018-06-20
Bartosz Peruń | 2018-05-13