The Hob's Bargain

Wydawnictwo: Ace Books
The Hob's Bargain
angielski
Szafranka

Her gift of sight has shown her visions of mayhem and murder. So, to save her village from ruthless raiders, Aren of Fallbrook strikes a bargain with the magical Hob, who will exact a heavy price to defend the village a price Aren herself must pay.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/285209.The_Hob_s_Bargain

źródło okładki: http://www.patriciabriggs.com/images/covers/newhobb300.jpg

moniss | 2017-07-20
Przeczytana: styczeń 2017

Jest to książka, którą czytałam kilka lat temu, a której fragmenty wciąż pamiętam. Nie! pamiętam, to za mało powiedziane! Fragmenty raczej mnie "nawiedzały", w pewnym czasie tak intensywnie, że nie miałam wyjścia i musiałam przeczytać to raz jeszcze.
Niestety, nie pamiętałam jaki był tytuł, ani kto był autorem. Wiedziałam tylko, że gdy zobaczę okładkę i tytuł, to będę wiedziała, że to to właśnie TA książka. Przeszukałam niemal całą bazę fantastyki na Lubimy Czytać zanim ją znalazłam.
Dalej sprawa była prosta - znając autora nie miałam problemu ze znalezieniem ebooka.
Muszę przyznać, że ponowna lektura była taką samą przyjemnością jak i kilka lat wcześniej. Jest to naprawdę świetna fantastyka, więc szkoda, że nie przetłumaczono i nie wydano jej jeszcze w Polsce. Poza tym przydała by się także kontynuacja, bo czuję lekki niedosyt :)

PS. 2018
W tym roku przeczytałam "Idź i czekaj mrozów" Marty Krajewskiej. Bardzo podobna do "The Hob's Bargain" w nastroju i opisach świata:...

Wagabunda | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

To nie jest Hob o jakim myslalam rozpoczynajac te ksiazke . I nie zostal nim gdy doszlam do ostatniej strony . Lekki zawod...

Monika B | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

No ej! Nie kończy się tak książeczek. Może jakiś epilog dłuższy? Następna część? Cokolwiek. Chcę wiedzieć co się stanie następnego lata!
Aren cudowna kobieta, która zmarnowałaby się w małżeństwie z Darynem. Wolnego ducha nie powinno się tłamsić. Hoba pokochałam od pierwszego przeczytania. Trudno trochę było mi wyobrazić sobie go inaczej niż małego diabełka, ale wciąż pasował do Aren idealnie.
Historia niebanalna. Chociaż o magii. Ale to pani Briggs więc nie spodziewałam się niczego innego jak czegoś dobrego. Ta kobieta z książki na książkę zaskakuje mnie coraz bardziej.
Liczę, że kiedyś z tej powieści zrobi się jakaś seria czy cuś bo szkoda takiego potencjału fabuły.