Polska Zgwałcona

Wydawnictwo: De Facto
historyczna
Maciej

Wspomnienia z czasów wojny premiera Rządu RP na uchodźctwie, Stanisława Mikołajczyka

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Intelligenzaktion | 2014-10-28

książka opisuje to jak agenci komunistyczni przysłani do Polski przez Moskwę przejęli władzę, jak uciskali Polaków, zabijali, gwałcili, zastraszali i przekupywali polskich polityków. To co wprawiło mnie w osłupienie to to, że pomimo wszechobecnej propagandy i tak ponad 70% Polaków nie chciało głosować na komunistów... nasz naród dobrze wiedział co się działo - bez terroru komuniści nie przejęliby w Polsce władzy. Przyznam, że w trakcie lektury aż "łza się w oku kręci" - Polacy zostali zostawieni przez wszystkich swoich sojuszników, alianci pomimo tego, że wiedzieli co w Polsce robili Rosjanie nie uczynili w praktyce nic aby nam pomóc.

hatka82 | 2016-01-04
Przeczytana: maj 2016