Sztuka. Kolekcja Wiedzy i Życia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja Wiedzy i Życia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette Polska
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
DK Eyewitness Companion Guides - Art
sztuka
albumy
Figunia33

Specjalistyczny przewodnik. Ułatwia rozpoznanie i fachową ocenę dzieł sztuki - niezastąpiony podczas zwiedzania galerii i muzeów.
Dawni mistrzowie. Od Fra Angelico przez Zurbarana i Leonarda da Vinci po Damiena Hirsta - leksykon najwybitniejszych artystów w dziejach świata.
Słynne dzieła. Najciekawsze i najbardziej znane - jak powstały i gdzie można je zobaczyć.

źródło opisu: Hachette Livre Polska, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Michał-Arch-ID | 2017-11-30

Jeśli ktoś szuka porady czy warto zakupić tę książkę i jest dopiero na początku swojej drogi do odkrywania tajemnic tego magicznego świata podpowiem, że zdecydowanie tak - warto ją mieć. Książka ma wiele zalet, wśród nich znajdują się, między innymi, czytelne i ładnie skomponowane opracowanie graficzne, brak błędów, format i waga pasujące akurat do zabrania jej ze sobą na wycieczkę, np. do muzeum...
Jednak ambitne zadanie jakie postawił przed sobą autor i które wypełnił, moim zdaniem, w stu procentach, polegające na przedstawieniu w jednym, poręcznym zbiorze wszystkich epok, stylów i kierunków w sztuce na przestrzeni dziejów naszej cywilizacji, a także ich kluczowych przedstawicieli i wybitnych dzieł jest również ograniczeniem i piętą achillesową niniejszego albumu.
Dlaczego?
Sztuce starożytnego Egiptu przykładowo poświęcone są zaledwie dwie strony. Każdy zainteresowany od razu odgadnie, że taką ilość informacji trudno nazwać choćby wierzchołkiem góry lodowej.
Tak więc polecam...