The Best Polish PRESS Illustrators

Seria: The Best Polish Illustrators
Wydawnictwo: Fundacja SLOW
albumy
norimenai

Ekskluzywny i niepowtarzalny album. Na ponad 300 stronach prezentujemy 269 najwspanialszych prac 39 najlepszych współczesnych polskich ilustratorów. Od dziesięcioleci nie powstała podobna pozycja i uznaliśmy, że najwyższy czas to zmienić. Po wielu latach zwolnienia, da się dziś zauważyć, że polska ilustracja wraca do łask. Od 2012 roku, gdy w magazynie {slow} publikowaliśmy więcej ilustracji...

Od 2012 roku, gdy w magazynie {slow} publikowaliśmy więcej ilustracji niż jakikolwiek inny tytuł, popularność ilustracji ciągle rośnie. Nadszedł idealny moment, aby zaprezentować polskich artystów na światowym forum. Taki jest nasz cel, zgodny z celami statutowymi fundacji i naszą wewnętrzną potrzebą. Najbliższe miesiące poświęcamy na prace nad albumem i starania aby cały świat o nim i o naszych twórcach usłyszał.

źródło opisu: www.shop.beslow.pl/tbpi1/

źródło okładki: www.shop.beslow.pl/tbpi1/

Rabarbar | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

To album - bardziej do oglądania , niż do czytania, ale w przypadku albumów to wielka zaleta. Są tu tylko krótkie notki o polskich ilustratorach i kilka słów od każdego z nich. Wydanie przepiękne, paper satynowy, idealnej grubości, kolory nasycone, a nie przejaskrawione. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić (chociaż nie chcę ),to troszkę za mała czcionka przy tytułach prac. Ale może jestem już trochę ślepa...Wszystkim miłośnikom polskiej grafiki - serdecznie polecam, bo to uczta dla oczu.

notabene | 2017-02-20

Przepięknie wydany album! Wydaje się, że faktycznie ujęto tych "the best", a może raczej trzeba napisać - "the most wanted". Tak czy siak, mamy powody do dumy, bo wielu wymienionych artystów robi karierę nie tylko w kraju. Już cieszę się na kolejny zbiór - tym razem z concept art'em.

annishere | 2017-10-15
Na półkach: Mam, Przeczytane