Wielcy artyści bez tajemnic

978-83-247-1107-9
malarstwo, album
sztuka
Ispirazione

Więcej wiedząc, więcej zobaczysz! Oglądając słynne obrazy, często nie zdajemy sobie sprawy, co ostatecznie wpłynęło na ich powstanie i kształt. Autor w pasjonujący sposób opowiada o życiu i twórczości pięćdziesięciu najsłynniejszych malarzy świata. Jak żyli? W jak i sposób pracowali? Co znaczącego ukryli na swych płótnach? Komentarze do wspaniałych reprodukcji ich najsławniejszych obrazów (z p owiększonymi detalami) sprawiają, że na znane dzieła Leonarda da Vinci, Rubensa, Moneta, Picassa czy Pollocka, zaczynamy patrzeć cał kiem inaczej.

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl