8320034004
zdrowie, medycyna

Jest to nowoczesna publikacja dotycząca praktyki farmaceutycznej, zwłaszcza w aptece ogólnodostępnej. Szczegółowo omówiono zagadnienia dotyczące prawidłowego postępowania w zakresie wykonywania leków, dystrybucji, udzielania porad dotyczących stosowania leków OTC, prowadzenia opieki farmaceutycznej w celu optymalizacji farmakoterapii, praktyczne aspekty wynikające z interakcji leków oraz interakcji leków z żywnością. Uwzględniono również zagadnienia z zakresu farmakoepidemiologii i promocji oraz wybrane aspekty prawne wykonywania zawodu farmaceuty. Publikacja wychodzi naprzeciw problemom, z jakimi spotykają się farmaceuci w codziennej praktyce aptecznej. Z pewnością okaże się pomocna w kontakcie aptekarza z pacjentem w nowoczesnej obsłudze chorego. Jest adresowana do aptekarzy oraz studentów wydziałów farmaceutycznych.

źródło opisu: 2007, Wydawnictwo Lekarskie PZWL

źródło okładki: 2007, Wydawnictwo Lekarskie PZWL