Kapitalizm i wolność

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Klasyka wolnorynkowej myśli gospodarczej. W jaki sposób korzystać z dobrodziejstw posiadania rządu i jednocześnie unikać związanych z tym zagrożeń dla osobistej wolności człowiekaa W tej klasycznej pozycji Milton Friedman formułuje całościowy obraz poglądów gospodarczych, które miały decydujący wpływ na to, jak dzisiaj wygląda nasza rzeczywistość rynkowa. Według klasyka światowej ekonomii kapitalizm konkurencyjny jest zarówno środkiem służącym do osiągania wolności ekonomicznej, jak i warunki

Piotr Czajkowski | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Ciekawa pozycja. Mimo iz z wieloma rzeczami sie nie zgadzam, to jednak wiele pomyslow jest ciekawych. Podoba mi sie proba szczerego podejscia do tematu. Chociaz autor czasami gubi sie w utopizmie i przecenia wartosc swoich teorii. Niektore z opinii wywolaly moje oburzenie, inne aprobate. Ciesze sie, ze moglem to przeczytac, bo Friedman bez watpienia byl czlowiekiem inteligentnym, a dodatkowo potrafil pisac.

Przyznam, ze do ksiazki podchodzilem z negatywnym nastawieniem. Nie uwazam bowiem, ze "wolny rynek" jest najlepszym rozwiazaniem, czy wrecz lekiem na cale zlo jak uwaza autor. Skonczylem nadal nie przekonany. Ale jednak w wielu miejscach sie zgadzam. Niektore z pomyslow zdecydowanie warto by wprowadzic.

cinash | 2014-01-31
Przeczytana: 02 października 2012

Analiza zbliżona do Wolnego Wyboru tylko poczyniona już w latach 60'

Bibson44 | 2015-05-01
Przeczytana: 09 marca 2015

Ciekawa, pełna przykładów książka nt zdrowego rynku.

Cranter | 2016-06-03
Na półkach: Ekonomia, Przeczytane