Opowieść o niezwykłym psie

Wydawnictwo: WAM

Z szuflady pełnej bajek proponujemy opowieść o przyjaźni dzieci z psem, który w tajemniczy sposób pojawił się w ich ogrodzie.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=67688

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=67688

Agnieszka | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Opowieść o Niezwykłym psie wyszła spod ręki profesor socjologi, pełnomocniczki rektora uczelni do spraw Uniwersytetu Dziecięcego i osoby mocno zaangażowanej w sprawy dzieci, doświadczonej pisarki.
Wartością tej pozycji dla mnie, jest ciekawy sposób przedstawienia wielkiej chęci "posiadania" przez dzieci pupila - psa. Autorka powołała w swojej książce bardzo wiarygodnego bohatera - Psa ze Wspomnień, który własnym doświadczeniem pokazał dzieciom jak to jest być psem i jak należy się nim opiekować. Autorka snuła tą opowieść bez podtekstów i manipulacji. Prosty przekaz o ważnej sprawie, napisany pięknym językiem.
Szczerze polecam każdemu, bo nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się zagadywanie o pupila. Lektura wyjaśni i wesprze.

Opowieść dotyczy rodzeństwa: Mai, Martyny, Dominika i Bartka, którzy to bardzo marzą o psie. Niestety napotykają na mur niechęci ze strony mamy, bo ta nauczona doświadczeniem nie ufa swoim dzieciom w kwestii odpowiedzialności.
Przepełnione niesprawiedliwością...

eduko7 | 2015-06-14
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Niezwykle mądra książka-przewodnik pokazująca jak przygotować dziecko opieki na zwierzętami, nie tylko psami. Pokazująca, czym jest odpowiedzialność. Bez zbędnego dydaktyzmu. A i nauczyciel inny niż wszyscy - jest nim tytułowy "Niezwykły pies". Moich uczniów zaciekawiła. Stała się dla nas punktem wyjścia do rozważań na "ważne tematy".

Na półkach: Przeczytane, WAM

Pewnie nie jednokrotnie słyszeliście od dziecka pytanie dotyczące posiadania psa. Zapewne każde dziecko marzy o własnym czworonogu, ale wiadomo, że różnie to bywa, że dziecko aby otrzymać psa powinno najpierw nauczyć się odpowiedzialności. Że musi umieć zadbać o potrzeby takiego pupila... I właśnie o tym będzie dzisiejsza opowieść...

Maja, Martyna, Dominik i Bartek są rodzeństwem i ogromnie marzą o własnym psiaku. Jednak mama za nic w świecie nie chce się na to zgodzić. Przynajmniej narazie dopóki jej dzieci nie nauczą się dbać o siebie i swoje rzeczy. Kiedyś pilnowali psa swojej cioci i nie wyszło im to za dobrze, a niedawno mama dała im pod opiekę kilka kwiatków i one również źle na tym wyszły. I właśnie dlatego dzieciaki nie mogą mieć narazie psa. Ale dzieje się rzecz niezwykła, dzieci dostrzegają przez okno psiaka i postanawiają do niego podejść i co się okazuje? Że nie jest to ani trochę zwyczajny pies, ponieważ on mówi! Piesek ten opowiedział im swoją historię. Opowieść ta...