emik84

Fantastyczna zabawa dla bystrych i uważnych Czytelników. Coś się tu nie zgadza! Odkąd kurczaki mają kacze dzioby, a strusie biegają w trampkach? Czy ktoś kiedyś widział kwadratowe piłki i motocyklistów w rycerskich hełmach? Wyrusz z nami na wycieczkę do szalonego, poplątanego świata czarodzieja Merlina i znajdź wszystkie 1000 błędów na ilustracjach.

źródło opisu: Debit

źródło okładki: google

bibi | 2015-11-03
Przeczytana: październik 2015

Księga tysięcy pomyłek zaskakuje. Pomysłowość ilustratora nie ma tu granic. Fabuła opowiadań napędza poszukiwania. Dziecko jest zafascynowane odkrywaniem niecodziennych rozwiązań, zabawnych pomyłek.

emik84 | 2015-11-02

W naszym domu króluje od niedawna pewna bardzo zabawna lektura pt. "Księga tysiąca pomyłek", która oferuje maluchom zajmującą rozrywkę w sam raz na długie jesienne wieczory.

Na całą publikację składają się cztery odrębne opowiadania, których głównym bohaterem jest mag Zachariasz. W pierwszym z nich dwa skrzaty Zachariasza ukradły jego magiczną różdżkę i zniknęły. Czarując nieźle narozrabiały a teraz trzeba je odnaleźć i naprawić wszystkie psikusy, których się dopuściły. W drugim rozdziale te same skrzaty wypuściły z butelki grubego dżina, który z tej radości rzucał zaklęcia na prawo i lewo wywołując w ten sposób wielkie zamieszanie. Znów schwytanie uciekiniera i naprawienie rzuconych przez niego zaklęć spoczywa na barkach maga Zachariasza. W kolejnym opowiadaniu poznajemy jeszcze bardziej niezwykłą historię. Zachariasz wyrusza do krainy baśni. Ktoś pozmieniał popularne bajki i spłatał jej bohaterom złośliwe psikusy. Ostatnia opowieść przenosi natomiast najmłodszych czytelników do...

Agnieszka | 2017-04-20
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Trafiła w nasze ręce całkiem ciekawa propozycja - Księga tysiąca pomyłek - książka dla dzieci, które oprócz czytania, słuchania lubią się bawić. Książka zawiera duże ilustracje w których można znaleźć tytułowe tysiąc pomyłek, a te są tak ciekawe i intrygujące, że aż zadziwiają (śmiechom nie było końca). Pomysłowość ilustratora zasługuje na oklaski. Dla lubiących sto procent pewności co do poprawności rozwiązania, na końcu książki znajdują się obrazki z zaznaczonymi wszystkimi pomyłkami.

Autor przygotował historie, których głównym bohaterem jest mag Zachariasz, miły, spokojny czarodziej, który naprawia efekty rozrabiania i robienia psikusów przez znudzone skrzaty, krasnoludki i dżina.
W pierwszym rozdziale zaraz po przebudzeniu Zachariasz stwierdza ogromny rozgardiasz w domu i w najbliższym otoczeniu. Domyślił się, że sprawcami tego zamieszania są dwa skrzaty, które "pożyczyły" sobie jego magiczną różdżkę. Efekty ich czarowania prowadziły maga i jego wiernego towarzysza białego...

Na półkach: Przeczytane, Debit
Przeczytana: 09 marca 2016

Może pomyślicie, że jestem trochę jak dziecko, ale chciałabym, żeby na świecie istniały czary. Oczywiście nie te złe, tylko te dobre. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby gdzieś w kącie mojego mieszkania zamieszkały krasnoludki, a wraz z motylkami fruwały małe wróżki. Na święta Bożego Narodzenia jakiś uroczy czarodziej wyczarowałby piękny, biały i skrzypiący pod stopami śnieg. A latem nigdy nie byłoby ani za gorąco ani za mokro. Ech... szkoda, że to tylko marzenia. Ale z drugiej strony, gdyby tak taka czarodziejska różdżka trafiła w ręce malutkich psotników, to już nie byłoby tak fajnie. Na świecie zapanowałby - delikatnie mówiąc - chaos. A jaki? Jeśli chcecie wiedzieć zerknijcie do tej książki.

Dziś bowiem z przyjemnością polecam Wam bardzo zabawną i ciekawą lekturę. Księgę pełną magii i czarów. Ale nie opowiada ona o tym jak to pewien czarodziej robi dobre uczynki za pomocą swojej czarodziejskiej różdżki. Fakt, bohater tej książki to bardzo miły staruszek o dobrym serduchu. I z...

Drobinka | 2017-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2017