Mały króliczek i jego magiczna marchewka

Okładka książki Mały króliczek i jego magiczna marchewka Heidi D'Hamers, Gunter Segers
Okładka książki Mały króliczek i jego magiczna marchewka
Heidi D'HamersGunter Segers Wydawnictwo: Jedność literatura dziecięca
32 min.
978-83-7660-386-5
bajka

Okładka książki Mały Króliczek ma wolne Heidi D'Hamers, Gunter Segers
Mały Króliczek... Heidi D'Hamers, Gun...
Okładka książki Mały Króliczek jedzie pod namiot Heidi D'Hamers, Gunter Segers
Mały Króliczek... Heidi D'Hamers, Gun...

Cóż, kolejna książka wydawnictwa Jedność, z którą się zetknęłam i kolejna porażka. Aż się boję sięgnąć po jeszcze jedną. Co można powiedzieć dobrego? Ilustracje. Miłe, przyjemne dla oka i przykuwające uwagę małego czytelnika. A cóż sprawiło, że jestem taka zniesmaczona lekturą? Przede wszystkim treść. Opowiadanie opisuje historię konkursu na największe warzywo. Otóż nie wiem czy państwo wiedzą, ale marchewki sieje się wtedy, gdy dynie już dojrzały i wsypuje się po ziarenku do dołka. A gdy nie wiadomo jak wyłonić zwycięzcę zawodów, to piecze się ciasto z warzywami. Ot, napisałam byle co, bo to przecież książeczka dla dzieci i nie muszą z lektury wynieść żadnej pożytecznej wiedzy. Forma również pozostawia wiele do życzenia: „Uczynili tak, ponieważ bardzo chcieli wziąć udział w zawodach na wyhodowanie największego warzywa”. Taki mały cytat, abyście wiedzieli jak nieporadny i pokraczny jest tu język. A było to jedno z lepszych zdań. Nie wiem, kto ma większą zasługę w spłodzeniu tego koszmarka, pisarz czy tłumacz, lecz dla odbiorcy nie ma to większego znaczenia. Czytać się nie da. Co więcej, nie warto.

Pełna ciepła opowieść dla Maluszków, w której znajdziecie przykłady warzyw, poczytacie dlaczego lepiej jest działać razem, a nawet przygotujecie warzywną tartę (wg przepisu!). Świetne ilustracje, przejrzyste, w nie męczących oko, choć zarazem wyraźnych kolorach. Przyjemna opowieść na koniec dnia.

Niedawno odkryliśmy serię przygód Małego Króliczka wydawnictwa Jedność.
Urocze książeczki, idealne dla 2-3 latków.
Krótkie, ciekawe, przepięknie zilustrowane historie na pewno im się spodobają.
Tekstu jest tu niewiele, ale właściwie każde zdanie przedstawione jest na obrazku - dlatego maluszek może samodzielnie śledzić całą opowieść, którą mu czytamy.
Dla takich maluchów ilustracje, które dokładnie odzwierciedlają czytany tekst są bardzo ważne.
Pomagają zrozumieć i zapamiętać nowe słowa, a także fantastycznie rozwijają wyobraźnię.

Z serii o Małym Króliczku mamy 3 książeczki. Wszystkie są ślicznie wydane - duże, w twardej oprawie.

"Mały Króliczek i jego magiczna marchewka" opowiada o przygotowaniach do zawodów na wyhodowanie największego warzywa :)
Maluszki mają okazję przyjrzeć się pracy w ogrodzie i obserwować, jak z małego ziarenka wyrasta wielkie warzywo. Każdy z króliczków wyhodował piękny okaz - rzodkiewka, dynia, por, cukinia i oczywiście wielka marchewka. Któremu z nich uda się wygrać zawody? Jesteście ciekawi?
Zdradzę wam tylko, że na końcu znajdziecie ciekawy przepis na tartę z warzywami :)

Więcej na:

Niedawno odkryliśmy serię przygód Małego Króliczka wydawnictwa Jedność.
Urocze książeczki, idealne dla 2-3 latków.
Krótkie, ciekawe, przepięknie zilustrowane historie na pewno im się spodobają.
Dla takich maluchów...

1974

Mały Króliczek oraz jego przyjaciel Uchatek biorą udział w zawodach na wyhodowanie największego warzywa. W związku z tym, postanawiają zasadzić marchewkę w swoim ogródku. Oczywiście, przed tym – pozbywają się wszelkich chwastów, przekopują ziemię i formują w niej maleńkie dołki. Dopiero wtedy ziemia jest gotowa na przyjęcie ziarenek. Jednak nie można tak tego zostawić, gdyż należy starannie zasypać dołki ziemią oraz podlać poletko. Króliczki doskonale o tym wiedzą i robią wszystko według planu. Po skończonej pracy przyjaciele postanawiają odwiedzić inne króliczki, aby obejrzeć efekty ich pracy. Okazało się, że znajomi również włożyli wiele trudu w to, aby ich warzywa dobrze rosły. Mały Króliczek i Uchatek szczerze gratulują sąsiadom. Jednak mimo to, zastanawiają się nad sposobem zachęcenia swoich marchewek do tego, aby rosły szybciej. Śpiewają im najpiękniejsze piosenki, tańczą i podskakują, aż tracą siły i zasypiają. Rankiem przecierają oczy ze zdumienia, gdyż nie potrafią uwierzyć temu, co widzą. W ich ogródku ukazała się ogromna marchewka.
Podczas konkursu zwierzątka zaczynają myśleć nad tym, w jaki sposób mają sprawdzić, które warzywo jest największe. Ważenie takich olbrzymów nie jest proste. Nie można ich też mierzyć centymetrem, ponieważ każde ma inny kształt. W końcu Uchatek wpada na genialny pomysł, aby każdy spróbował kolejnych warzyw – wygra to, które będzie smakowało najbardziej. Króliczki kosztowały po kawałeczku, aż w końcu zdecydowały zrobić ogromną tartę warzywną. Wszyscy jednogłośnie zadecydowali, że jest to najlepsze danie, jakie kiedykolwiek jedli.
Oto w ten sposób zapobiegli wszelkim kłótniom, niedopowiedzeniom i sprzeczkom. Wszyscy czuli się wygranymi, o czym świadczyły ich pełne i zadowolone brzuszki.. :-)

"Mały Króliczek i jego magiczna marchewka" ma twardą okładkę, co jest dla mnie ogromnym plusem, jeśli chodzi o książki dla dzieci. Książeczka jest pełna cudownych ilustracji, których autorem jest Heidi D’Hamers. Dodatkowym atutem jest przepis na tartę z warzywami, znajdujący się na ostatniej stronie. Z pewnością wielu małych czytelników zachęci swoje mamy do zrobienia takiego pysznego dania. W końcu Króliczkom smakowało, więc musiało być wspaniałe!

----------------------------------------------------------------------------------------
Opinia znajduje się również na blogu: http://sylwuch.blogspot.com

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • Dzieciaczki
  • 2015
  • W drodze do mnie
  • Witek

Dodaj cytat z książki Mały króliczek i jego magiczna marchewka