Mały króliczek i jego magiczna marchewka

Wydawnictwo: Jedność
978-83-7660-386-5
bajka
nieperfekcyjnie

Mamy zaszczyt przedstawić Małego Króliczka i jego najlepszego przyjaciela... jeszcze mniejszego Króliczka Uchatka. To bohaterowie absolutnie wyjątkowych książek belgijskich autorów – Heidi D’Hamers i Guntera Segersa. Otwórzmy te książki i jak za dotknięciem... magicznej marchewki przenieśmy się w marchewkowy i sałatowy świat Małych Króliczków. Przygody długouchych przyjaciół opisane zostały...

Otwórzmy te książki i jak za dotknięciem... magicznej marchewki przenieśmy się w marchewkowy i sałatowy świat Małych Króliczków. Przygody długouchych przyjaciół opisane zostały barwnym, zabawnym, chrupiącym jak marchewka językiem, nic tu nie jest przegadane i przesłodzone na siłę. Soczyste jak sałata, niebanalne ilustracje przyciągają wzrok szczegółami i artystycznym polotem.

Małym Króliczkom czas upływa na wesołej zabawie i niezwykłych przygodach. A to biorą udział w konkursie na wyhodowanie największego warzywa, a to znów smażą naleśniki, kicają wesoło na świeżym powietrze lub leżą beztrosko na trawce i podziwiają przepływające po niebie obłoczki. Wieczorami zaś grają w gry planszowe, oczywiście o tematyce marchewkowej.
My już znamy Małe Króliczki, a do zaprzyjaźnienia się z nimi zachęcamy i was, bo tak marchewkowej zabawy w tak doborowym towarzystwie po prostu nie można przegapić!
To ambitna literatura dla dzieci, niebanalna treść, oryginalne ilustracje... Najlepsza... kicająca zabawa dla dzieci i rodziców.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1885

ilo99 | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Cóż, kolejna książka wydawnictwa Jedność, z którą się zetknęłam i kolejna porażka. Aż się boję sięgnąć po jeszcze jedną. Co można powiedzieć dobrego? Ilustracje. Miłe, przyjemne dla oka i przykuwające uwagę małego czytelnika. A cóż sprawiło, że jestem taka zniesmaczona lekturą? Przede wszystkim treść. Opowiadanie opisuje historię konkursu na największe warzywo. Otóż nie wiem czy państwo wiedzą, ale marchewki sieje się wtedy, gdy dynie już dojrzały i wsypuje się po ziarenku do dołka. A gdy nie wiadomo jak wyłonić zwycięzcę zawodów, to piecze się ciasto z warzywami. Ot, napisałam byle co, bo to przecież książeczka dla dzieci i nie muszą z lektury wynieść żadnej pożytecznej wiedzy. Forma również pozostawia wiele do życzenia: „Uczynili tak, ponieważ bardzo chcieli wziąć udział w zawodach na wyhodowanie największego warzywa”. Taki mały cytat, abyście wiedzieli jak nieporadny i pokraczny jest tu język. A było to jedno z lepszych zdań. Nie wiem, kto ma większą zasługę w spłodzeniu tego...

Monika PASJONAUCI | 2015-09-04
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2015

Pełna ciepła opowieść dla Maluszków, w której znajdziecie przykłady warzyw, poczytacie dlaczego lepiej jest działać razem, a nawet przygotujecie warzywną tartę (wg przepisu!). Świetne ilustracje, przejrzyste, w nie męczących oko, choć zarazem wyraźnych kolorach. Przyjemna opowieść na koniec dnia.

Maluszkowe Inspiracje | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Niedawno odkryliśmy serię przygód Małego Króliczka wydawnictwa Jedność.
Urocze książeczki, idealne dla 2-3 latków.
Krótkie, ciekawe, przepięknie zilustrowane historie na pewno im się spodobają.
Tekstu jest tu niewiele, ale właściwie każde zdanie przedstawione jest na obrazku - dlatego maluszek może samodzielnie śledzić całą opowieść, którą mu czytamy.
Dla takich maluchów ilustracje, które dokładnie odzwierciedlają czytany tekst są bardzo ważne.
Pomagają zrozumieć i zapamiętać nowe słowa, a także fantastycznie rozwijają wyobraźnię.

Z serii o Małym Króliczku mamy 3 książeczki. Wszystkie są ślicznie wydane - duże, w twardej oprawie.

"Mały Króliczek i jego magiczna marchewka" opowiada o przygotowaniach do zawodów na wyhodowanie największego warzywa :)
Maluszki mają okazję przyjrzeć się pracy w ogrodzie i obserwować, jak z małego ziarenka wyrasta wielkie warzywo. Każdy z króliczków wyhodował piękny okaz - rzodkiewka, dynia, por, cukinia i oczywiście wielka marchewka. Któremu z nich...

nieperfekcyjnie | 2012-07-10
Przeczytana: 04 lipca 2012

Mały Króliczek oraz jego przyjaciel Uchatek biorą udział w zawodach na wyhodowanie największego warzywa. W związku z tym, postanawiają zasadzić marchewkę w swoim ogródku. Oczywiście, przed tym – pozbywają się wszelkich chwastów, przekopują ziemię i formują w niej maleńkie dołki. Dopiero wtedy ziemia jest gotowa na przyjęcie ziarenek. Jednak nie można tak tego zostawić, gdyż należy starannie zasypać dołki ziemią oraz podlać poletko. Króliczki doskonale o tym wiedzą i robią wszystko według planu. Po skończonej pracy przyjaciele postanawiają odwiedzić inne króliczki, aby obejrzeć efekty ich pracy. Okazało się, że znajomi również włożyli wiele trudu w to, aby ich warzywa dobrze rosły. Mały Króliczek i Uchatek szczerze gratulują sąsiadom. Jednak mimo to, zastanawiają się nad sposobem zachęcenia swoich marchewek do tego, aby rosły szybciej. Śpiewają im najpiękniejsze piosenki, tańczą i podskakują, aż...