Komunikacja biznesowa oczami kierownika projektu

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Żyjemy coraz szybciej, pracujemy na coraz wyższych obrotach, tworzymy i odbieramy coraz więcej informacji. Świat się zmienia. A komunikacja zmienia się wraz z nim. Stare narzędzia wspomagające wymianę informacji powoli odchodzą do lamusa, a klasyczne sposoby porozumiewania się bezpowrotnie zniknęły już jakiś czas temu. Musimy zmienić nasze przyzwyczajenia, jeśli chcemy dogadać się z innymi....

Stare narzędzia wspomagające wymianę informacji powoli odchodzą do lamusa, a klasyczne sposoby porozumiewania się bezpowrotnie zniknęły już jakiś czas temu. Musimy zmienić nasze przyzwyczajenia, jeśli chcemy dogadać się z innymi. Niewłaściwa komunikacja wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn niepowodzenia wszelkiego typu projektów. Jeśli chcesz złamać ten trend i realizować powierzone Ci zadania z sukcesem, to dobrze trafiłeś.
W środku znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań.
Jakie bariery komunikacyjne przeszkadzają w sprawnym porozumiewaniu się z innymi i jak je skutecznie pokonywać?
Jak komunikacja wizualna może sprawić, że prezentacje czy spotkania będą skupiały uwagę rozmówców i w pełni ich angażowały?
Jak nie utonąć w natłoku e-maili, skoro nikt nie rozlicza nas z liczby wysłanych wiadomości, tylko z efektów działań?
Co zajmuje nawet do 90% czasu pracy kierownika projektu i dlaczego wciąż tak nieudolnie wykonujemy tę tajemniczą czynność?
Jak tworzyć plany komunikacji, aby były prawdziwie użyteczne, a nie stanowiły jedynie iluzji zarządzania projektem?
Autorka pokaże Ci, jak dzięki świadomemu podejściu do komunikacji stać się skuteczniejszym menedżerem i sprawić, by zrealizowane projekty stały się Twoją najlepszą wizytówką. Jej rady są tym cenniejsze, że pisze o wszystkim z perspektywy osoby, która swoje doświadczenie projektowe zdobyła podczas wielu lat pracy zawodowej.

źródło opisu: Wydawnictwo Onepress, 2013

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/komunikacja-biznesowa-o...»

| 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Na pewno nie jest to książka dla bardziej obeznanym z prowadzeniem projektów w korporacjach. To raczej taki wstęp do tego co może Cię czekać w tym zawodzie, ale w zupełności nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy.

Krzysiek | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 lutego 2014

Kupiłem tą książkę bo sam uważam, że efektywna i skuteczna komunikacja to jeden z gwarantów sukcesu każdego projektu. Musze jednak przyznać, że się zawiodłem. Patrząc na oceny tutaj, spodziewałem się czegoś bardzo ciekawego, nowego.. ocena "arcydzieło" do czegoś zobowiązuje :) A dostałem... książkę jak każda inna, do tego strasznie mocno przesiąkniętą korporacyjnym stylem działania i myślenia! Dla osób, które dopiero zaczynają działanie w obszarze zarządzania projektów książka może się przydać, bo tak naprawdę to takie kompendium wiedzy o komunikacji w projekcie i w ogóle. Osoby doświadczone "w boju" i oczytane w temacie nie wyniosą z niej raczej nic nowego. Z mojej perspektywy 5/10.

jovika | 2014-01-10

komunikacja nie tylko biznesowa. komunikacja dla każdego, kto chce zrozumieć i pojąć, że każdy jest inny. że każdy ma inny system wartości, inny system porozumiewania się i inne poczucie humoru. polecam! przykłady z życia i duża pomoc w rozumieniu świata, tego domowego i tego służbowego!