Książka Roku 2018

Mapy myśli w biznesie. Jak twórczo i efektywnie osiągać cele za pomocą mind mappingu

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Zostań malarzem swojej kariery Skuteczne zarządzanie i organizacja Twórcze planowanie i rozwiązywanie problemów Porywające prezentacje Projekty zakończone sukcesem Jeden obraz - tysiąc słów! Twój umysł pracuje najwydajniej, kiedy pozwalasz mu działać w możliwie najbardziej naturalny sposób. Dowiedz się, jak naprawdę funkcjonuje, a stanie się Twoim najlepszym partnerem w interesach i...

Zostań malarzem swojej kariery
Skuteczne zarządzanie i organizacja
Twórcze planowanie i rozwiązywanie problemów
Porywające prezentacje
Projekty zakończone sukcesem
Jeden obraz - tysiąc słów!
Twój umysł pracuje najwydajniej, kiedy pozwalasz mu działać w możliwie najbardziej naturalny sposób. Dowiedz się, jak naprawdę funkcjonuje, a stanie się Twoim najlepszym partnerem w interesach i nieocenionym wsparciem w realizacji dążeń.
Mind mapping (mapy myśli) to dynamiczne narzędzie biznesowe, służące do zarządzania czasem, pamięcią, projektami, a także porządkujące informacje dzięki zastosowaniu naturalnego dla mózgu sposobu ich zapisu. Jest niezwykle skuteczne w kreowaniu pomysłów, nowych koncepcji i rozwiązań. Uwalnia umysł i pobudza wyobraźnię.
Mapy myśli wyznaczają środowisko sprzyjające twórczemu myśleniu i dają nieskończone możliwości pobudzania kreatywności. To niezwykle cenne wartości w dzisiejszym pędzącym świecie. Szybkie dostrzeganie tego, co najważniejsze, wydobywanie istotnych wskazówek z szumu informacyjnego oraz szerokie spojrzenie na problem bez tracenia z oczu szczegółów to z całą pewnością najbardziej przydatne umiejętności w dzisiejszym biznesie.
Jeśli chcesz zwiększyć dynamikę pracy w swojej firmie lub zespole i pobudzić ludzi wokół siebie do większej aktywności, nie mamy dla Ciebie skuteczniejszej podpowiedzi. Wykorzystaj technikę mapowania myśli już na etapie planowania pomysłów, a rezultaty przerosną Twoje oczekiwania.

Przekonaj się jak to działa:

Techniki wykorzystywane w mapach myśli

Brief marketingowy

Anna kreatywna

Rozmowa kwalifikacyjna
Perfekcyjna prezentacja

Weź czystą kartkę papieru i zacznij realizować swoje cele
Dowiedz się, jak stworzyć przejrzysty plan.
Poznaj techniki kreatywnego rozwiązywania problemów.
Używaj mind mappingu w negocjacjach, prezentacjach i na spotkaniach.
Stwórz mapę myśli Twojego projektu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2011

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/mapy-mysli-w-biznesie-j...»

Dama_Karo | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Mapy myśli stają się coraz bardziej popularną metodą uczenia się wśród studentów, ale również mogą przydać się w biznesie! Autorka książki pokazała wiele różnych sposobów na wykorzystanie map - w tym nasze codzienne sprawy, zakupy, wyjazdy i najbliższe plany.
Przyznam szczerze, że jestem przyjemnie zaskoczona. Do tej pory o mapach myśli czytałam głównie w książkach mistrza tego tematu - Tonego Buzana. Dałam jednak szansę polskiej autorce i jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji. Małgorzata Żbikowska szczegółowo omawia, czym są mapy myśli i dlaczego nasz mózg woli taką formę przyswajania informacji. Dużym plusem jest tutaj również parę przykładów ręcznie robionych map, chociaż wolałabym ich widzieć jeszcze więcej.
Autorka poświęciła również cały podrozdział temu, jakie są mocne i słabe strony map robionych ręcznie lub na komputerze. Sama preferuję te pierwsze, gdyż rozwijają kreatywność, poczucie przestrzeni i pozwalają na wspaniałą zabawę kredkami. Te komputerowe okazują się...

MoznaPrzeczytac | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Książka Katarzyny Żbikowskiej wprowadza czytelnika w świat mindmappingu bardzo łagodnie. Rozpoczyna od genezy tych technik powołując się na prace Tony’ego Buzana, pokazuje jak wyglądają przykładowe mapy myśli, a w dalszej kolejności przedstawia, jak się je tworzy i o czym warto pamiętać. Mniej więcej 1/3 książki poświęcona została na opis poszczególnych elementów i technik. Dla osób, które po raz pierwszy stykają się z mapami myśli ten wstęp będzie najważniejszą częścią całej książki. Autorka przy każdej części składowej map myśli dokładnie wyjaśnia jaka jest jej rola i w jaki sposób tworzyć kształty, dobierać kolory czy przygotowywać rysunki aby najlepiej wpłynąć na ułatwienie procesu zapamiętywanie zanotowanych treści. Ważnym elementem jest mnóstwo przykładów i gotowych zastosowań dla map myśli...

Pełna recenzja:

jovika | 2014-01-10

świetna książka dla tych, którzy lubią i chcą wykorzystać swoją kreatywność i przenieść się w świat magii i przejrzystości. wielki plus za przykładowe mapy i sytuacje, w których można mapować. polecam zdecydowanie tym, którzy lubią kolory, lubią dokładność, precyzję i szaleństwo formy ;)

Zzyciaksiazek | 2015-07-29
Przeczytana: marzec 2012

Książka Katarzyny Żbikowskiej to wprowadzenie w fantastyczny świat kreatywnego podejścia do nauki i przyswajania informacji. Tym razem czytelnik będzie mógł poznać metodę zwaną mapami myśli.

Ich twórcą jest Tony Buzan. Propagator nowoczesnych technik nauczania – m. in. szybkiego czytania czy technik zapamiętywania. Człowiek instytucja. Dążył on do tego, żeby przygotować do zmian w systemie edukacji i przystosować do życia w świecie z natłokiem informacji.

Więcej: http://zzyciaksiazek.blogspot.com/2012/03/z-mapami-mysli-za-pan-brat.html#more

Annabelle | 2017-06-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok