Zgłosuj na książki roku 2017

Kariera pod kontrolą. Jak zmienić swoje życie zawodowe na lepsze

Wydawnictwo: Onepress
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Całkowita lub częściowa zmiana drogi zawodowej, a także nagły zwrot na dotychczasowej ścieżce kariery wcale nie należą dziś do rzadkości. Inteligentni i ciekawi świata ludzie często zmieniają branże, angażują się w nowe przedsięwzięcia, odpowiadają na wyzwania stawiane im przez los. Część z nich robi to z potrzeby serca, część rzuca nudną pracę i rozgląda się za czymś bardziej fascynującym, a jeszcze inni chcą więcej zarabiać oraz zyskać większe uznanie. Jak jednak przeprowadzić tę zmianę, by nie odbiła się niekorzystnie na naszym życiu i doprowadziła do satysfakcjonujących rezultatów? O czym koniecznie trzeba pomyśleć, by starania o lepszą pracę były bardziej efektywne i nie wywoływały stresu, a nowy pracodawca był zachwycony, że widzi nas w swoim zespole?Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w książce Kariera pod kontrolą. Jak zmienić swoje życie zawodowe na lepsze. Jej autorka przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy starań o nową pracę - od analizy kwestii przeszkadzających i pomagających w zmianie zawodowej, przez fachowe porady dotyczące pisania CV czy listów motywacyjnych, aż po szczegółowe pytania, jakie mogą pojawić się podczas rozmowy rekrutacyjnej. Dowiesz się także, jak przy poszukiwaniach nowej pracy wykorzystać potęgę społeczności internetowych. Zrozumiesz, jak ważne jest świetne rozpoznanie nowej branży i nowego środowiska, zdobywanie konkretnych umiejętności i zebranie właściwych zasobów. Poznasz sposoby nawiązywania skutecznych kontaktów z coachami kariery, łowcami talentów oraz interesującymi Cię firmami. Nie mogłeś trafić lepiej! * Zmiana drogi zawodowej - od czego zacząć? * Co pomaga i przeszkadza w zmianie zawodowej? * CV i list motywacyjny - co i jak pisać? * Rola serwisów społecznościowych i networkingu * Dobre wrażenie podczas rozmowy rekrutacyjnej * Rozpoznanie nowego środowiska i transpozycja umiejętności * Coaching kariery i kontakt z headhunterami * Bezpośredni kontakt z firmami * Pozycja studenta, menedżera, specjalisty i freelancera

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Janusz Sarna | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Bardzo wiele praktycznych i cennych rad na drodze ku fantastycznej karierze zawodowej.

romek.dziuba | 2017-07-01
avonek | 2017-02-01