Kariera na wysokich obcasach. Jak z wdziękiem i klasą osiągnąć sukces zawodowy

Wydawnictwo: Helion
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
kariera, sukces, poradnik
poradniki
magda

Ktoś kiedyś powiedział, że różnica między kobietą a mężczyzną jest taka, że mężczyzna w domu myśli o pracy, a kobieta w pracy myśli o domu. Ani to śmieszne, ani prawdziwe - autor tego przewrotnego sloganu z pewnością był mężczyzną! Prawdziwa kobieta w pracy myśli bowiem o tym, jak wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej, skuteczniej i w idealnej harmonii ze współpracownikami. Niestety, to, że pracownica sumiennie wykonuje powierzone jej zadania, przez męskie otoczenie bywa odbierane jako zgoda na obciążanie jej kolejnymi obowiązkami. Zaś damskie dążenie do pracy zespołowej traktuje się często jak słabość.

Bycie kobietą w męskim świecie nie jest łatwe. Bycie kobietą i awansowanie w męskim świecie może wręcz wydawać się niemożliwe! Jednak spokojnie — chcieć to móc. Trzeba tylko wiedzieć JAK. Beata Rzepka podpowie Ci, jak fakt bycia kobietą zamienić w swój atut. Nauczy Cię zasad, których musisz przestrzegać, aby awansować. Gdy zaś Twoje zawodowe wysiłki zostaną nagrodzone awansem na eksponowane środowisko, poradzi, jak być stuprocentową kobietą-szefem.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

julia107 | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Książka jest poradnikiem. Czyta się dobrze. Sądziłam, że to nie dla mnie, bo przecież ja wszystko już wiem, zajmuję nie pierwsze kierownicze stanowisko i dobrze mi to wychodzi. Jednak nie. Przeczytałam z zaciekawieniem. Autorka porusza tematy związane nie tylko z pracą zawodową, ale ogólnie z predyspozycjami kobiet, ich potrzebami, usytuowaniem w strukturze społecznej, itp. Wiele zagadnień jest nie tylko teoretycznie opisanych. Wnioski z nich wysnute ilustrowane są przykładami. W książce poruszane są różne aspekty życia zawodowego: relacje pracownik-szef, kobieta - kierownik, prowadzenie własnej działalności, równowaga między życiem zawodowym, a osobistym.
Myślę, że za jakiś czas wrócę do tej pozycji.

magda | 2012-03-21

Często słowo „kariera” wzbudza w nas negatywne skojarzenia. Wyścig szczurów, bezwzględna walka o swoje - oto, co pierwsze przychodzi nam na myśl. W swojej książce Beata Rzepka proponuje nam zupełnie odmienne podejście do tej kwestii i karierę traktuje przede wszystkim jako ścieżkę rozwoju zawodowego. Pokazuje w jaki sposób pracując w dużej firmie, można własną drogą iść do sukcesu. Czego należy przy tym unikać, a o czym pamiętać. Doradza w jaki sposób zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Mówi, o czym warto pomyśleć, jeśli zdecydujemy się zrezygnować z pracy na etacie i założyć własną firmę.

Jak autorka słusznie zauważyła, podejście kobiet i mężczyzn do robienia kariery często bywa bardzo różne. Zdarza się, że my, kobiety unikamy podjęcia ryzyka, nie jesteśmy gotowe do rywalizacji. W osiągnięciu sukcesu zawodowego przeszkadza nam często strach przed byciem ocenianą. Uzależniamy własną samoocenę od opinii innych i boimy się podejmować wyzwań. Zdajemy sobie...