Zgłosuj na książki roku 2017

Maraton dla bystrzaków

Wydawnictwo: Onepress
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sport

Tylko pół roku systematycznego i solidnego treningu pozwoli Ci przebiec maraton!W dzisiejszych czasach nie trzeba biec, by dostarczyć wiadomość z Maratonu do Aten, tak jak zrobił to posłaniec Filippides w 490 roku p.n.e. Jednak od lat setki zawodników stają na linii startowej, żeby na własnych nogach zmierzyć się z dystansem 42,195 km. By ten bieg ukończyć, niezbędne jest właściwe przygotowanie fizyczne oraz psychiczne i odpowiednio dobrany ekwipunek. Weź sobie do serca rady zawodniczki oraz trenerki Tere Stouffer i zostań maratończykiem.Książka napisana jest w sposób humorystyczny i czyta się ją równie szybko, jak biegnie po jej lekturze. Zawsze marzyłeś, by wziąć udział w maratonie lub półmaratonie? Uwielbiasz ścigać się i wygrywać z własnymi słabościami? Rozpocznij trening z tym poradnikiem, a w mgnieniu oka przejdziesz na wyższy poziom biegania. Dowiedz się, jak radzić sobie z kontuzjami i jakie strategie biegowe będą dla Ciebie najlepsze. Zacznij jeść, ćwiczyć i żyć jak biegacz.Maszynka do biegania:* Odpowiednia odzież i dobre obuwie dla biegacza* Pierwszy bieg i zwiększanie kilometrażu* Właściwe odżywianie* Radzenie sobie z kontuzjami* Plany treningowe odpowiednie do Twoich warunków i celów* Objaśnienie żargonu używanego przez maratończyków* Podróżniku, odkrywco, wolny człowiekuSeria Dla bystrzaków to niezbędnik każdego poszukiwacza wiedzy. Książki pisane lekkim stylem pełne są humoru, a jednocześnie zawierają czytelne informacje, przygotowane przez specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki nim odkryjesz, że potrafisz chłonąć wiedzę niczym gąbka, dobrze się przy tym bawiąc.Świetna lektura przy śniadaniu, w łóżku, podróży i na bezludnej wyspie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Guzu | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Jak dla mnie trochę odrealniona, za bardzo amerykańska, ale jeśli uda mi się ukończyć mój pierwszy w życiu maraton, dam wam znać na ile pomocna była to pozycja.
ps. trzymajcie kciuki :)

Ad. 25.09.2016
Pierwszy maraton zaliczony !!!
Czy książka była pomocna? Myślę, że tak. Systematyzuje wiedzę i pomaga zacząć przygotowania.
Najważniejsze jednak jest aby wyjść z domu. Warto poszukać czy gdzieś w okolicy są organizowane jakieś treningi lub biegi. Na takich imprezach zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy oraz podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Osobiście polecam Wam biegi Parkrun. Organizowane w wielu miastach, co sobotę, biegi na dystansie 5 km. Doskonała atmosfera, która tworzą ludzie w każdym wieku i z każdym dystansem wybieganym podczas różnych zawodów.
Powodzenia.

Dunya | 2014-08-25