Praga, Czeski Krumlow, Kutna Hora oraz największe atrakcje Czech. Wydanie 1

Wydawnictwo: Helion

"Miasto o stu wieżach", zachwycające każdego turystę. Radosne, gościnne, a przede wszystkim urokliwe. Od mostu Karola z licznymi straganami i ulicznymi artystami po zaklętą Złotą Uliczkę, gdzie – jak głosi legenda – mieszkali alchemicy próbujący stworzyć złoto. Zwiedzając Pragę i Czeski Krumlow, wejdźmy do świata baśni.Do Pragi, która leży zaledwie godzinę drogi od polskiej granicy, warto wybrać się chociażby na weekend. Tyle wystarczy, by zakosztować wyjątkowej atmosfery tego miejsca, zobaczyć legendarne Hradczany i most Karola, przespacerować się wśród magicznych zaułków, zielonych ogrodów, a także wypić piwo w którejś z legendarnych knajp. Kto planuje dłuższy pobyt u naszych południowych sąsiadów, może część swojego czasu przeznaczyć na zwiedzanie także innych niezwykle atrakcyjnych czeskich miejscowości, wśród których należy wyróżnić m.in. Kutną Horę i Czeski Krumlow.Przewodnik Praga, Czeski Krumlow, Kutna Hora oraz największe atrakcje Czech w przejrzysty i atrakcyjny sposób przedstawia zabytkowe dzielnice stolicy Czech oraz najpiękniejsze miasta naszych południowych sąsiadów. Zawiera ponadto aktualne informacje praktyczne, które pozwolą dobrze zaplanować wymarzony urlop.Dlaczego warto wybrać się do Czech? Powodów jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Jednych zachwycą historyczne miasta i miasteczka, innych światowej sławy uzdrowisko czy wspaniała kuchnia. Zwłaszcza magia Pragi, nazywanej sercem Europy i miastem mostów, działa na turystów jak magnes. Wzniosłe piękno gotyckich i neogotyckich kościołów, barokowe pałace i ogrody, fantazja secesji, a także wyjątkowe przykłady współczesnej architektury i rzeźby sprawiają, że spacer po dzielnicach grodu nad Wełtawą to prawdziwa lekcja historii sztuki. Po całym dniu pełnym wrażeń na gości czekają nastrojowe knajpki, stylowe restauracje i kluby oraz liczne teatry. Kto nie widział Pragi, musi ją zobaczyć choć raz w życiu, a kto ją odwiedził, na pewno wróci.Choć sama złota Praga przyciąga podróżników z całego świata, są w Czechach i inne wyjątkowo piękne miejsca. Koniecznie trzeba zobaczyć wąskie uliczki Czeskiego Krumlowa i meandry Wełtawy, płynącej przez środek miasta, nad którym góruje zamek, drugi co do wielkości w całej Republice Czeskiej. Wyjątkowa jest starówka o dwóch rynkach w Hradcu Králové, miejscowości, którą królowe tradycyjnie otrzymywały w posagu. Kutna Hora, dawniej słynąca z wydobycia srebra, to obowiązkowy punkt w planie zwiedzania środkowych Czech. Monumentalna katedra św. Barbary robi olbrzymie wrażenie, a nie mniej zapada w pamięć kaplica z ludzkich kości. Czeskie Budziejowice wszystkim kojarzą się ze Szwejkiem – i rzeczywiście, wycieczka śladami dobrego wojaka z pewnością zaprowadzi nas do browaru na prawdziwy budweiser. Gorące źródła i wspaniałe kolumnady uzdrowiskowych Karlowych Warów oraz malownicze miasto i gotycki zamek Loket wyróżniają się w zachodniej części kraju. Nie można też zapomnieć o wpisanych na Listę UNESCO kamieniczkach Telèa oraz o Ołomuńcu, pełnej zabytków stolicy Moraw. Żaden opis nie odda tego, co w Czechach najpiękniejsze. Nie zwlekajmy z podróżą, każda pora jest dobra!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion