Lapończycy. Zarys historii kultury

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Samekulturen. En kulturhistorisk oversikt
lalaith

Książka ta jest przeglądem kultury lapońskiej i jej rozwoju od epoki kamiennej do pierwszego dziesięciolecia po drugiej wojnie światowej. Obaj autorzy w sposób przystępny i obrazowy piszą zarówno o codziennych zajęciach, jak i o grach i zabawach tego ludu, o jego magicznych obrzędach, uroczystościach rodzinnych, muzyce, twórczości plastycznej i poetyckiej. Jest to, jak dotychczas, najlepsza...

Jest to, jak dotychczas, najlepsza praca popularyzująca kulturę narodu lapońskiego, który żyje jako mniejszość narodowa na terytorium trzech państw skandynawskich: Norwegii, Szwecji i Finlandii.

źródło opisu: PIW, 1980

źródło okładki: Zdjęcie autorskie