Ramzes Wielki i jego czasy

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Egipt, starożytny Egipt, Ramzes

Dla współczesnego świata Ramzes II jest faraonem, który chyba najlepiej reprezentuje wielkość starożytnego Egiptu. Podczas jego niezwykle długiego panowania w XIII wieku p n e potęga tego kraju osiągnęła punkt szczytowy. Podjęto wtedy liczne imponujące inicjatywy budowlane, których kulminacją stało się wzniesienie świątyń w Abu Simbel. Kenneth A.

Imachuemanch | 2013-08-21
Przeczytana: 2012 rok

Świetna monografia przybliżająca świat Egiptu za panowania jednego z największych jego władców, czyli Ramzesa II w. XIII w. p.n.e. W związku problemów z chronologią daty jego panowania przesuwają się nawet o 20 lat - takie uroki starożytnego Bliskiego Wschodu. Wyczerpująco i zrozumiale dokonuje przekroju przez państwo (administrację, budownictwo, politykę), społeczeństwo i religię tego okresu. Pierwszy punkt zaczepienia dla ludzi chcących zagłębić się w okres Ramessydów.