Wściekłe wulkany

Seria: Monstrrrualna Erudycja
Wydawnictwo: Egmont Polska
Violent Volcanoes
Oceansoul

Lekcje geografii przyprawiają was o mdłości? Znudzeni jesteście szczegółowymi mapami, kawałkami zakurzonych skał ze szkolnej gabloty i obliczaniem współrzędnych? Pożegnajcie więc nudne lekcje geografii, udajcie się w świat wściekłych wulkanów... - Podziwiajcie rozpalone do czerwoności wulkaniczne skały o rozmiarach samochodu. - Strzeżcie się gorących gejzerów, które mogą ugotować was żywcem. -...

Lekcje geografii przyprawiają was o mdłości?
- Strzeżcie się gorących gejzerów, które mogą ugotować was żywcem.
- Wstrzymajcie oddech, bo wulkaniczna siarka śmierdzi zgniłymi jajami.
- Wiwatujcie na cześć więźnia, któremu życie uratowała piekielnie wulkaniczna erupcja.
Jeśli wam jeszcze mało... przeczytajcie pamiętniki tych, którym udało się uciec przed wściekłym wulkanem, zapoznajcie się z przewodnikiem wulkanofana i zaplanujcie wystrzałowe wakacje w okolicach obfitujących w erupcje. To nieziemsko fascynujące!
Geografia jeszcze nigdy nie była tak strasznie ciekawa!

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

LubięAmy | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mojego M
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Mała, niepozorna książeczka, ale napisana tak (i świetnie, dowcipnie ilustrowana), że nawet przedszkolak z zapartym tchem słucha ciekawostek o tak poważnych sprawach jak... wulkany. Polecam tak mniejszym, ciekawskim dzieciom, jak i dorosłym.

Andrew | 2014-06-22
Przeczytana: 2014 rok

Ta książka jest troszeczkę trudna i trudno ją zrozumieć, z tego co przeczytasz dowiesz się o niesamowitych wulkanach np o Wezuwiuszu.

Daguchna | 2016-10-06
Na półkach: Daj daj daj, Przeczytane