Pan od seksu

Zbigniew Lew-Starowicz Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak Literanova
autobiografia seksuolog Lew-Starowicz
biografia, autobiografia, pamiętnik
autobiografia seksuolog Lew-Starowicz

Lekkie czytadło, idzie szybciutko. Ot, lektura na odpoczynek dla głowy. Ale nie bardzo jest to autobiografia - raczej wspomnienia, informacje podane są wyrywkowe i miejscami nie po kolei. Plus wszystko podszyte codziennym seksizmem ("Ja nie jestem kobietą, żeby aż tak przeżywać to, co widzę w lustrze"...), co nie było komfortowe. Wartościowe uwagi nt. edukacji seksualnej,...

Autobiografia Starowicza. Gdzie żył, studiował, dlaczego nosił mundur. Co ciekawe, im wyższa stawka za spotkanie z seksuologiem tym więcej mężczyzn, a kobiet mniej.

Wspaniała opowieść o jednej z najbardziej fascynujących osób polskiego świata naukowego. Przeczytane jednym tchem

W sumie wszystko z tą książką w porządku, aczkolwiek brakuje efektu wow. Książki tematyczne wychodzą profesorowi zdecydowanie lepiej.

Średnio ciekawa.
Czytałam ostatnio ciekawsze lektury.
A jakie szkoły pan od seksu pokończył, jak to inaczej kiedyś było jak był młody i zaczynał, ile to polityków i artystów przyjmował...Bez humoru, bez polotu takie spisane koleje losu Pana Starowicza. Nie nowego, nic zaskakującego, bla bla bla.
Można, ale nie że trzeba.
O! Panu Starowiczowi przed zrobieniem zdjęcia na...

Autobiografia najsłynniejszego polskiego lekarza seksuologa, który jest też wyjątkowo dobrym i płodnym pisarzem. Wydał już ok. 50 książek własnych, drugich tyle był współautorem.
Lew-Starowicz pisze piękną, bogatą polszczyzną, która jednocześnie jest przyjemna w odbiorze. Nie jest to język stricte naukowy, za to eksplikuje naukowe pojęcia i zjawiska.
Prócz tego...

Jedna z lektur: szybka, łatwa i przyjemna. Przybliża postać "Pana z telewizji". Zawiera ciekawostki nie tylko o Starowiczu, ale również podejście do seksualnej i seksuologii w Polsce. Minusem jest to, że większość wątków jest bardzo krótka przez co tematy są liźnięte i czesto czułam, że mam niedosyt informacji.

Pozycja na maksa rozczarowuje. Szkoda czasu i pieniędzy. Kolejny raz tytuł przyćmił treść książki.

Profesor Lew-Starowicz, opowiada o sobie w sposób całkiem ciekawy, wplatając pomiędzy suche fakty ze swojego życia, pełne garście ciekawostek. Sama książka jest prawie peanem na cześć pana profesora, który przedstawia siebie w bardzo dobrym świetle niemalże w każdej sytuacji, przez co brakuje nieco krytycznego spojrzenia. W niektórych aspektach swojego życia prezentuje...

Doprawdy, kawał historii Polski. Okazuje się, że Pan Profesor to niezwykle barwna postać. Największy szacunek budzi we mnie to, że z jednej strony pozostaje wierny samemu sobie - z drugiej potrafi przyznać się do błędu.No i jest chyba niepoprawnym optymistą

• 2014
  • Seksuologia