5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
adopcja, rodzina, przysposobienie
poradniki
Natasza

Książka służąca pomocą wszystkim, którzy dojrzeli do decyzji związanej z adopcją dziecka. Szereg praktycznych informacji i doświadczeń rodziców adopcyjnych.

Natasza | 2013-07-06
Przeczytana: lipiec 2013

Adopcja jest kontaktem osobowym szczególnego rodzaju. Specyfika tego procesu polega na tym, że uczestniczą w nim ludzie bardzo spragnieni miłości. Spotykają się i rozpoczynają żmudny proces stawania się wspólnotą. Dzięki wysiłkowi i pracy przemieniają się w pełną, wartościową rodzinę. Chcą kochać miłością bezinteresowną. Miłość ta musi być jakby większa niż w rodzicielstwie biologicznym, ponieważ trzeba przekroczyć dodatkowy próg, trzeba przezwyciężyć brak pokrewieństwa.

Rodzice z reguły przyjmują dziecko jako DAR będący ze swej strony także - wielkim wyzwaniem. Wyzwanie polega na całkowitym oddaniu się rodziców i przyjęciu wielkiej odpowiedzialności za - początkowo obce przecież - dziecko.

Z pewności wymaga to dużej odwagi. Nie wiedzą tego ci, którym dzieci pojawiają się w domu łatwo, a czasem nawet szybko i niespodziewanie- rodzice biologiczni.

zmudy | 2015-03-06
Przeczytana: 23 kwietnia 2006