Pyza na polskich dróżkach

Pyza na polskich dróżkach
Pyza, wieś, podróż, przyroda
Ula

Inne wydania

Wędrówki rezolutnej Pyzy bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. To dzięki jej fascynującym przygodom poznawaliśmy nasz kraj. Wędrówki Pyzy nadal są ciekawe, czasem zabawne, a czasem straszne zwłaszcza te, które przypominają nam czasy komunizmu. Pyza na polskich dróżkach to wykwintne danie literackie. Najmłodszych czytelników zainteresują ciekawe wycieczki Pyzy, starsi z nieskrywanym wzruszeniem mogą sobie przypomnieć czasy dzieciństwa i przez chwilę zastanowić się nad tym, jak to było, kiedy kobiety jeździły na traktorach, a 300% normy to była norma na medal.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2006
Octopus | 2017-04-02

O przygodach wędrującej po Polsce Pyzy czytała mi Mama, potem czytałam sama i mam wielką ochotę wrócić do tej lektury :)

| 2011-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Książka o Pyzie wędrującej po Polsce towarzyszyła dzieciństwu moim Rodzicom, teraz towarzyszy także mnie i mojej siostrze.

Osobiście uważam, że ta wierszowana opowieść o "Pyzie, co ma oczy" jest cudowna. I to nie tylko dzięki treści, bardzo ładnej i łatwej w odbiorze, ale również dzięki wydaniu (piękna okładka, papier, który najbardziej lubię... co ja będę wymieniać, na to składa się po prostu wszystko! :D) i ilustracjom pana Adama Kiliana. Narysowane zamaszystą kreską, niektóre wydają się tak realne, poza tym zawierają w sobie jakieś emocje, ruch, widać, że nie są to zwykłe rysunki, które ktoś odbębnił, żeby zarobić. Nie, ilustrator naprawdę się wgłębił i wczuł w opowieść i chciał ją przekazać w minimalnej, prostej formie na swoich rysunkach.

Moją ulubioną jest ta ze str. 40, która obrazuje Chopina siedzącego przy fortepianie - ileż tam jest emocji i patosu! Wystarczy spojrzeć na sylwetkę Fryderyka Chopina, aby się o tym przekonać. Podobają mi się również ilustracje ze str....

aleksandraczyta | 2015-03-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 06 marca 2015

Powrót do dzieciństwa z Pyzą "Nałyzą". I nieśmiertelne słowa: "Matulu, matulu! Ta Pyza ma oczy! Ja Pyzę na łyzę! A ona - jak skoczy!"

Dla nikogo nie nowina, że prym w baśniach wicher trzyma. Wicher, który zaczarował pszenną pyzę mazowiecką - tchnął w nią ducha. Mała Pyza chętna przygód wyrusza zwiedzać Polskę!

Mamatywna | 2015-04-28

Na wędrówki i do poduszki: http://www.mamatywna.pl/2014/11/dziecioswiat.html i tu: http://www.mamatywna.pl/2014/11/subiektywny-przewodnik-po-ksiazkach-dla.html

Olena | 2010-08-09

Jedna z niewielu książek z dzieciństwa, która z niewiadomych przyczyn nie zrobiła na mnie niemal żadnego wrażenia. Pamiętam, że mama bardzo mi ją polecała, a nawet ofiarowała się mi ją przeczytać, jednak skończyło się na ziewnięciach i pytaniach kiedy wreszcie koniec.

Sosnowaigielka | 2015-12-30

Oddająca piękno i moc polskiej ziemi historia Pyzy mazowieckiej, wędrującej po kraju. Oczami Pyzy można zobaczyć wiele miejsc, garść historii i zmiany, jakie działy się przez lata w Polsce.

ma_lg | 2012-02-03
Przeczytana: 1974 rok

cudowna, pierwsza książka, którą czytałam "pod ławką" w drugiej klasie szkoły podstawowej i zostałam na tym procederze przyłapana :)pewnie lekcja była nudna a Pyza była tak inna, "odważna" :)), jak dla mnie jedna z pierwszych ulubionych książek czytanych bez mała z uwielbieniem..

LubięAmy | 2013-05-01

Pozycja, która powinna znaleźć się na półce małego molika :) Czytamy do snu i... 5-latek słucha z zaciekawieniem, choć czasu już nie te...

Maja | 2010-09-06

Uwielbiałam tę Kluskę, jak byłam mała :-)

Rege | 2017-03-22

Obowiązkowa klasyka :-)