Fortunny mezalians

Okładka książki Fortunny mezalians Rosemary Rogers
Okładka książki Fortunny mezalians
Rosemary Rogers Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Powieść Historyczna literatura obyczajowa, romans
Harlequin Powieść Historyczna
Bride for a Night
Harlequin
2013-06-28
2013-06-28
Melania Drwęska
harlequin romans upokorzenie mezalians miłość porwanie

Ta książka przypomina mi, dlaczego lubię książki Rosemary Rogers.
Ciekawa i trzymająca w napięciu fabuła. Dobrze zbudowani bohatetowie. Może nie było tu żadnych oryginalnych motywów, osoby które czytają romanse historyczne niczym tu się nie zaskoczą, ale tą opowieść czyta się z wielką przyjemnością.

Ta książka przypomina mi, dlaczego lubię książki Rosemary Rogers.

Talia jest jedyną córką bogatego Cygana-nuworysza Silasa Dobsona,pozbawioną talentów do flirtowania i zabawy w towarzystwie cichą i nieśmiałą dziewczyną.Jest wprawdzie zapraszana na przyjęcia ale niechętnie,stale krytykowana i jawnie pogardzana przez elity Londynu.Ojciec dziewczyny,aby wkupić się w łaski londyńskiej socjety,inicjuje małżeństwo córki z młodym hulaką Harrym Ashcombem.Jednakże w dzień ślubu niedoszły narzeczony porzuca dziewczynę przed ołtarzem,a jej ojciec szantażem przed skandalem towarzyskim zmusza do małżeństwa z Talią brata Harry'ego-lorda Gabriela Ashcomba.Odnoszący się pogardliwie do świeżo poślubionej żony Gabriel po namiętnej nocy poślubnej odsyła Talię na wieś do swego majątku Carrick Park,a sam zostaje w Londynie.Młoda hrabina szybko zyskuje sympatię i przychylność miejscowych dzierżawców i służby oraz miejscowego pastora Jacka Gerarda.Wkrótce okazuje się,że pastor jest francuskim szpiegiem planującym zamach na angielskiego króla,a Talia odkrywając prawdę o nim naraża się na niebezpieczeństwo.Jack a właściwie Jacques Gerard porywa Talię do Francji i więzi w swoim zamku.Oszalały z rozpaczy i niespodziewanego przypływu uczucia do żony Gabriel wyrusza na ratunek żonie wraz z przyjacielem Hugonem Rothwellem.Tam dochodzi do konfrontacji z jego bratem Harrym,który okazuje się żądnym pieniędzy zdrajcą kraju.Małżonkowie zamierzają wrócić do Anglii,ale sprawy się komplikują...
Rewelacyjny romans historyczny z bogatymi opisami akcji i historyczną zawieruchą w tle.Akcja toczy się szybko,płynnie przechodząc z wątku w wątek,a całości dopełniają przepiękne opisy otoczenia i unoszący się w tle erotyzm.Sceny seksu nie są wulgarne,ale wysublimowane i podniecające.Uwielbiam romanse historyczne,jestem ich wielką fanką i od dziś również fanką ich autorki Rosemary Rogers.Chętnie sięgnę po kolejne jej pozycje literackie.Polecam bardzo gorąco!!!

Naprawdę dobry romans historyczny, niewulgarne sceny miłosne, opisy otoczenia i postaci oraz wstawienie tła historycznego powoduje, że książka śmiało może reprezentować swój gatunek.
Często zdarzało mi się czytać romansidła przy których miałam wrażenie, że autorki swoją wiedzę historyczną czerpały chyba z innych romansów, a sama historia wymyślana była na szybko i "tworzona na kolanie", tutaj (oczywiście subiektywnie) myślę, że autorka wie o czym pisze, powieść przemyślała i chociaż fabuła porywająca nie jest (chociaż mnie wciągnęła),to jednak styl rekompensuje wiele. Na pewno przeczytam jeszcze nie jedną książkę pani Rosemary Rogers.

Talia jest córką przebogatego, ale też okropnie nie pasującego do wyższych sfer nuworysza, który pomimo swego braku ogłady za wszelką cenę stara się wejść do wyższych sfer. Gdy mu się to nie udaje, postanawia wżenić swą jedynaczkę do wyższych sfer, a zachętą ma być 100 tys. funtów posagu. Jednak ani cygańska uroda młodej panny, ani ogromny posag nie są w stanie skusić żadnego z kawalerów do oświadczyn córce dorobkiewicza, pozbawionej talentu do flirtów i zabawy. Wyjątkiem jest młody hulaka, zadłużony Harry, którego jedynym wybawieniem od wierzycieli może być bogaty ożenek. Harry po otrzymaniu części posagu narzeczonej (tyle, aby mogło starczyć na kupno domu w modnej londyńskiej dzielnicy),nie pojawia się na ślubie. Poniżona Talia z posępną miną przysłuchuje się kpinom towarzystwa, gdy do jej pokoju wpada brat niedoszłego męża Gabriel, lord Ashcomb i oświadcza, że po szantażu ojca Talii jest zmuszony wziąć z nią ślub. Przy tym jest arogancki, bezczelny i wyjątkowo niemiły. Po cichym ślubie i namiętnej nocy poślubnej wysyła młodą żonę na wieś, do swej posiadłości Carrick Park w Devonshire, a sam pozostaje w Londynie. W ogromnej posiadłości męża Talia szybko zdobywa sympatię służby i dzierżawców, a także przystojnego pastora Jacka Gerarda, który jak się później okazało, był francuskim szpiegiem. Porwał on Talię, która przyłapała go na spiskowaniu z dwoma zbirami, a do której miał ogromną słabość i wywiózł do Francji. W ślad za żoną wyruszył Gabriel, wraz ze swym serdecznym przyjacielem Hugonem i wkrótce sam wpadł w ręce francuskiego szpiega.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Przeczytam na samym końcu
  • P: Romans historyczny
  • W wolnej chwili
  • Ebooki, Mbooki

Dodaj cytat z książki Fortunny mezalians