Intryga i namiętność

Okładka książki Intryga i namiętność Rosemary Rogers
Okładka książki Intryga i namiętność
Rosemary Rogers Wydawnictwo: Harlequin, HarperCollins Seria: Harlequin Wielki Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Wielki Romans Historyczny
Scandalous Deception
Harlequin, HarperCollins
2012-11-09
2012-11-09
9788323892045
Barbara Ert-Eberdt
intryga namiętność rogers rosemary romans

Dwóch braci bliźniaków rozdzieliło swe losy pomiędzy Anglię i Rosję. Zrobili to również zgodnie ze swoimi charakterami. Edmond, ten nieprzewidywalny, władczy, z ostrym temperamentem jest zaufanym człowiekiem cara i dobrze mu na rosyjskiej ziemi i Stefan to ten rozważny, stateczny i okiełznany dziedzic angielskiego dworu. Można rzec, że to męska, trzymająca w napięciu, wersja rozważnej i romantycznej!!! .
...........
Edmond dowiaduje się, że ktoś chciał zabić jego brata. Bez namysłu wyrusza do Anglii, by podszywajac się za Stefana, dowiedzieć się komu jest po drodze, by zlikwidowac bliźniaka! Bez problemu wciela się w Stefana na pierwszym lepszym przyjęciu i wtedy pojawia się Brianna, która od razu rozpoznaje kto jest kim. Jednak ona też ma swoje interesy do załatwienia, a bliźniacy będą jej do tego niezbędni. Tak rozpoczyna się szalony wątek intrygi i namiętności, bo tytuł w 100% oddaje to co będzie działo się w książce. .
.... . ...........
Ja bawiłam się przednio Wzięłam książkę do ręki tylko na chwilę, by przeczytać zarys fabuły i kilka pierwszych zdań, a nawet się nie obejrzałam jak byłam juz na ostatniej stronie. Książka poza tym że wciąga, to pozwala polubić wady bohaterów i pokazuje, że nie każdy jest idealny. Bardzo lekka historia i po autorkę sięgnę jeszcze na pewno. Polecam.

Wspaniały romans historyczny jaki miałem okazję przeczytać. Autorka stworzyła fascynującą powieść w której opowiada historię dwóch braci i jednej dziewczyny. A do tego jeszcze te wspaniałe suknie , luksus i przepych. Rozmarzyłem się podczas czytania książki.
Polecam

Polecam

To moja trzecia książka tej autorki i nie rozczarowałam się. Książka była równie dobra jak jej poprzedniczki. Bardzo polubiłam postać Brianny. Nie była to delikatna, polegająca na innych dziewczyna. Brianna twardo stąpała po ziemi i dążyła do swojego celu. No i oczywiście mamy bliźniaków - złego i dobrego, a któż tego nie lubi. ;) I oczywiście bardziej ciągnęło mnie ku złemu. Może nie specjalnie podobało mi się jak Edmond przedmiotowo traktował Briannę, ale i tak miał w sobie to coś. Bardzo lubię styl Rosemary Rogers. Mimo, że nie przepadam za romansami, to jej powieści historyczne bardzo mi się podobają. Lubię kiedy wplata w swoje książki różne spiski i knucia, bo książka dzięki temu jest dużo ciekawsza. W tej książce na szczęście tego nie zabrakło. Bardzo polecam wszystkim fanom romansów historycznych.

Bardzo lubię romans historyczny. ale ten jest po prostu najlepszy... autorka tak trzyma w napięciu, tak potrafi zaciekawić, a nie tylko opisy sukien i przepych pomieszczeń jak u innych.
bliźniacy i jedna kobieta. wydałoby się konflikt murowany. a tu nie! oczywiście wątek historyczny żeby osadzić nasz romans w odpowiednim czasie. polecam wszystkim.

Bardzo fajnie opisana historia dwóch braci i jednej dziewczyny.

Bardzo fajnie opisana historia dwóch braci i jednej dziewczyny.

Edmond Huntley miał wiele kochanek, awanturnik i zaufany człowiek cara Aleksandra Pawłowicza. Dowiaduje się, że jego brat bliźniak, spokojny Stefan, zajmujący się swoją posiadłością, rolą i innymi dorobkami, znalazł się w sporych kłopotach. Mianowicie ktoś próbował go zabić. Edmond rzuca wszystko i jedzie do Anglii by zająć miejsce brata i dorwać zamachowca.
Brianna jest napastowana przez ojczyma, który wprost zapowiada jej że planuje ją wywieźć, w jakim celu chyba nie muszę mówić... Prawdziwy ojciec Brianny przed śmiercią przekazał ją pod opiekę Stefana, więc młodzieniec stał się jej jedyną nadzieją na ucieczkę przed obleśnym ojczymem.
Kiedy dowiaduje się, że Stefan ma pojawić się na balu kurtyzan wymyka się z domu by go odnaleźć. Szybko jednak orientuje się, że młodzieniec który odmawia jej pomocy to nie Stefan, ale Edmond. Tak wszystko się zaczyna.
Jakby tego było mało Edmond jest wplątany w spisek przeciwko carowi...

* * *

Czytałam sobie po jednym, czasem po dwa rozdziały wieczorem, przed snem. Przyjemnie się czytało. Nie powiem, żeby jakoś bardzo mnie wciągnęła, szczególnie ujęła czy coś w tym rodzaju. Była po prostu ciekawa, dobrze pomyślana no i romantyczna. Spory plus należy się też za okładkę. Okładki z tej serii są przecudowne, choć ta akurat jest z nich wszystkich najbrzydsza! A przynajmniej z tych, które mam. Niemniej wciąż uważam, że jest naprawdę ładna.

Warto też zwrócić uwagę na to, że w harlequinach ciężko jest znaleźć jakiś błąd w tłumaczeniu, literówkę, czy tym podobne. Po prostu im się to nie zdarza. A na przykład w młodzieżowych wciąż i wciąż. Jak nie literówka to beznadziejnie sklecone zdanie... Te książki należą do takich, które miło się czyta wiedząc, że ktoś naprawdę przed wydaniem sprawdzał czy wszystko jest na miejscu...

Ciekawostka: Powieść ukazała się poprzednio pod tytułem Bezdroża namiętności.

Pełna recenzja dostępna na:

Brianna...

Brianna swoim postępowaniem łamie wszystkie możliwe nakazy dobrego wychowania. A ja lubię, gdy bohaterka w tego typu książkach postępuje wbrew przyjętym konwenansom. To świetna powieść z wątkiem romansowym, z niezłą intrygą oraz grą pomyłek. Poza tym autorka bardzo dobrze oddała mroźne czasy carskiej Rosji i XIX-wiecznej Anglii, jeżeli chodzi o zachowania i ubiór. Bohaterowie są wyraziści, przedstawieni ze swoimi wadami zaletami i oczywiście z małymi grzeszkami. Bardzo podobała mi się ta gra pozorów. Książka bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie.

Żyli sobie kiedyś dwaj bracia. Jeden z nich był poważaną osobistością na dworze rosyjskiego cara, a drugi dziedzicem rodu w Anglii. Podczas, gdy pierwszy z nich noszący imię Edmond, charakteryzował się odwagą, sprytem i walecznością, a dodatkowo zawsze musiał postawić na swoim, drugi, o imieniu Stefan, znany był z rozwagi, spokoju ducha oraz niezwykle intensywnego poczucia obowiązku. Każdy z mężczyzn żył swoim życiem, do czasu, gdy nagle jednemu z nich zaczęło zagrażać tajemnicze niebezpieczeństwo...

Jest rok 1820. Edmond otrzymuje wiadomość, że ktoś uporczywie pragnie pozbyć się jego brata. Aby odkryć, kto stoi za zamachami, mężczyzna decyduje się wrócić do Anglii i przez jakiś czas wcielić się w rolę Stefana. Sporo ułatwia mu fakt, że wraz z bratem są bliźniakami i tylko nieliczne grono jest w stanie odróżnić ich od siebie. Plan byłby idealny, gdyby na drodze ku jego realizacji nie stanęła nieprzewidywalna Brianna Quinn. Dziewczyna bardzo szybko rozpoznaje, z którym z mężczyzn ma do czynienia i mimo, iż jest jej to nie na rękę, zawiera z nim układ. Edmond weźmie ją pod opiekę, ponieważ grozi jej niebezpieczeństwo ze strony ojczyma, a w zamian ona będzie trzymać buzię na kłódkę, odnośnie jego prawdziwej tożsamości. Jak nieznoszący sprzeciwu mężczyzna poradzi sobie z upartą pannicą? Kto i dlaczego nastaje na życie Stefana? Czy Brianna powinna się bardziej obawiać szalonego ojczyma, czy nowego opiekuna?

Wrażenia i rekomendacje
Historia napisana przez p. Rogers ma trzy główne wątki: detektywistyczny (odkrycie komu zależy na zlikwidowaniu jednego z braci),romantyczny (Edmond i Brianna) oraz rodzinny (jeśli tak można nazwa niezdrowe zainteresowanie ojczyma swoją podopieczną). Głównymi postaciami są oczywiście nieprzewidywalna pannica i ten bardziej niebezpieczny bliźniak, dlatego też o nich dowiadujemy się najwięcej. Oboje są uparci i chcą kontrolować sytuacje, więc nic w tym dziwnego, że w końcu rozwija się między nimi dość intensywna chemia, a jej wynikiem są sceny pełne emocji. Niestety w ich relacjach nie podobała mi się jedna rzecz, a konkretnie zbyt zaborcze podejście Edmonda do Brianny, przez które odnosiłam często wrażenie, iż traktuje on dziewczynę bardziej, jak swoją własność niż wolnego człowieka. Na szczęście wraz ze wzrostem wzajemnego zaufania jego stosunek do dziewczyny zmienił się na lepsze i stał się bardziej romantyczny.

Akcja w tej powieści jest dość wartka i dobrze skomponowana. Pomimo kilku równoległych wątków wszystko ładnie się ze sobą splata tworząc logiczną całość. Autorka w umiejętny sposób dawkuje nam kolejne informacje tak, że fabuła ze strony na stronę robi się coraz bardziej interesująca. W pewnym momencie poczułam się nawet miło zaskoczona rozwojem wydarzeń, a to podczas lektury romansów historycznych, zdarza mi się już coraz rzadziej. Zamachy na Stefana okazują się być częścią bardziej skomplikowanej intrygi, ojczym Brianny nie chce pogodzić się z odejściem córki, a Stefan podejmuje bardzo nietypową dla niego decyzję. Wprawdzie Rogers nie wykorzystała potencjału, który dawała jej carska Rosja (opisy były dość lakoniczne i powierzchowne),nie poczułam się z tego powodu mocno zawiedziona, gdyż mimo wszystko jest to przecież tylko romans, a nie powieść historyczna.

Sięgając po "Intrygę i namiętność" oczekiwałam lekkiej i przyjemnej lektury z wątkiem miłości w tle i to właśnie otrzymałam. W pewien sposób przywiązałam się do przedstawionych mi bohaterów, ich przygody pochłonęły mnie na parę godzin, a szczęśliwe zakończenie wywołało uśmiech na twarzy. Polecam fanom gatunku i osobom szukającym czegoś niezobowiązującego na wolną chwilę.

Nawet zamach stanu nie może się równać z miłością

Dawno już nie miałam styczności z romansami historycznymi, chociaż jeszcze kilka lat temu wręcz się w nich zaczytywałam. Teraz postanowiła jednak odświeżyć tę znajomość, a wybór padł na powieść Intryga i namiętność. Muszę powiedzieć, że książka miała „niełatwe zadanie” aby z powrotem przekonać mnie do tego gatunku. Czy to się powiodło? Z całą stanowczością jestem na…tak!

Rosemary Rogers to tak naprawdę Rosemary Jansz, urodzona na Sri Lance. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła już w wieku ośmiu lat, a wszystko co wtedy napisała było wzorowane na twórczości jej ulubionych autorów, między którymi znalazł się np. Aleksander Dumas. Autorka przez całe swoje życie nazbierała sporą ilość dzieł pisanych jedynie do szuflady. Dopiero nastoletnia córka po znalezieniu i przeczytaniu najnowszego, wtedy, manuskryptu, przekonał matkę, aby wysłał go do któregoś z wydawnictw. W ten oto sposób w roku 1974 światło dzienne ujrzała pierwsza powieść Pani Rogers, pt. Słodka dzika miłość. Bardzo szybko zdobyła szczyty list bestsellerów i równocześnie okrzyknięto ją najlepszym romansem historycznym wszechczasów.

Braci bliźniacy – Edmond i Stefan; chociaż fizycznie są do siebie podobni jak dwie krople wody, to jednak mają zupełnie różne charaktery. Stefan jest spokojnym odludkiem, który najlepiej czuje się w rodzinnej posiadłości na wsi. Natomiast Edmond to awanturnik i podrywacz, ponad miarę kochający ojczyznę swojej matki – carską Rosję. To właśnie stamtąd przyjeżdża do Anglii gdy dowiaduje się, że ktoś nastaje na życie jego brata. Pragnie wytropić i ukarać zamachowców, aby jednak tego dokonać, postanawia przez jakiś czas podszywać się pod brata. Nie przypuszcza jednak, iż jest ktoś to łatwo zdemaskuje jego grę i poważnie zagrozi nie tylko całej sprawie, ale także jego… sercu. Tą osobą, a właściwie osóbką jest Brianna Quinn, wspólniczka zabawa obu braci jeszcze z lat dziecięcych. Czy Edmondowi uda się odkryć spisek? Czy namiętność pomiędzy księciem Huntley’em, a Brianną przerodzi się w coś więcej?

Fakt, że ostatnio kierowała mną chęć ponownego poznania romansów historycznych, nie była jedynym powodem dlaczego akurat sięgłam po książkę Rosemary Rogers. Tym najważniejszym była wzmianka w opisie o tym, że część historii rozgrywa się w carskiej Rosji, którą wprost uwielbiam. Chociaż, jeżeli mam być szczera to w tym przypadku odczułam lekki zawód. Autorka nie poświęciła wiele miejsca nawet na minimalne przybliżenie tego kraju za panowania carów. Jednak to tylko malutki okruszek.

W ogólnym rozrachunku powieść jest naprawdę świetna. Już zapomniałam jaką dobrą zabawą może być czytanie tego typu literatury. Nie tylko pozwala się odprężyć, ale także zaskakuje dość szybką akcją z momentami, które naprawdę mogą zaskoczyć. Jest także parę momentów pobudzających nasze emocje i dosyć dosadnie, ale z wyczuciem i smakiem, rozbudzających czytelniczą wyobraźnię. No i odkrywa ponownie naszą romantyczną stronę.

Zarówno styl jaki i język jakimi posługuje się autorka są lekkie i proste, chociaż Rosemary Rogers nie stroni od maniery stylistycznej powszechnej w XIX wieku. Na szczęście nie robi tego w nachalny i przeładowany sposób, więc ze zrozumieniem tekstu nie ma najmniejszych trudności. Wręcz przeciwnie, można uznać to za jeden z większych atutów Intrygi i namiętności, ponieważ dzięki temu pisarka w doskonały sposób przybliża nam tamte czasy, także jeżeli chodzi o zachowania i ubiór.

Powieść czyta się dosłownie „lotem błyskawicy” właśnie w wyżej wymienionych powodów, ale także dzięki dużej czcionce jaka została zastosowana przy wydawani książki. Po za tym spory komfort psychiczny zapewnia twarda oprawa graficzna, ponieważ nie trzeba się obawiać zniszczenia lub pogięcia okładki.

Podsumowując. Intryga i namiętność to nie tylko obowiązkowa pozycja dla wielbicieli tego gatunku, ale także doskonała opcja jeżeli ktoś szuka czegoś niezobowiązującego i nie wymagającego dużego skupienia. Polecam.

Nawet zamach stanu nie może się równać z miłością

Edmond Summerville to rosyjsko-angielski arystokrata, służący carowi Aleksandrowi Pawłowiczowi jako specjalista od wykrywania spisków. Kiedy jednak dochodzą go słuchy, że na życie jego brata Stefana zorganizowano kilka nieudanych zamachów, niezwłocznie opuszcza Petersburg, by mu pomóc. Chce zmusić sprawców do ujawnienia się i udając Stefana, zamiaszkuje w Londynie, podczas gdy jego bliźniak zostaje w rodzinnej wsi. Nagle jednak w jego życie gwałtownie wkracza młoda Brianna Quinn. Rozbudza ona pożądanie Edmonda i swoimi problemami krzyżuje jego plany odkrycia tożsamości zamachowców. Wkrótce okazuje się, że próby zamordowania Stefana były tylko przygrywką do wielkiej politycznej intrygi...

Dawno nie miałam w rękach żadnego romansu historycznego, więc z niespożytą energią zabrałam się za czytanie książki. Historia Edmonda i Brianny porwała mnie od pierwszej strony, nie mogłam się wręcz od niej oderwać. Bohaterowie wplątują się w sieć zagmatwanych spisków, muszą o walczyć o życie swoje i swoich bliskich, a przede wszystkim muszą zapanować nad szaleństwem własnych uczuć. Prawie cały czas mamy doczynienia z trójkątem miłosnym. Najpierw jego głównymi postaciami są Edmond, Brianna i jej ojczym, który chce położyć łapy zarówno na pięknej wychowanicy, jak i jej majątku, a potem na jego miejsce wkracza Stefan i akcja jeszcze bardziej się zagęszcza.

Mam jednak pewne zastrzeżenia co do bohaterów. Wydalimi się dosyć płascy. Edmond i Brianna kierowali się przede wszystkim pożądaniem i zachowywali jak zwariowane nastolatki. Edmond nie potrafił opanować żądzy, która przyćmiewała mu zdolność logicznego myslenia, a Brianna, która podjęła bardzo ryzykowne działania, by uchronić swoją niewinność przed ojczymem, bez żadnych oporów oddawała się swemu wybawcy. Cóż, nieco to żenujące, a gdy weźmie się jeszcze pod uwagę fakt, że w tamtych czasach przebywanie z mężczyzną sam na sam przed ślubem było dla kobiety hańbą, to mamy całkiem dziwny obrazek. Samą Briannę można zaliczyć do feministek, czy może raczej emancypantek, no ale chwilami w swoich zachowaniach podchodziła już pod lekkie obyczaje...

Ale jako że fabuła dobrze się plotła, mogłam jakoś przymknąć oko na powyższe niuanse i skupić się na zmieniającej się praktycznie strona po stronie akcji. I w ostatecznym rozrachunku nie żałuję, że powieść przeczytałam, choć miejscami, to aż za dużo się w niej działo. I wydawało się aż nieprawdopodobne, że bohaterowie cały czas wychodzą cało z tylu opresji...

Podsumowując - książka jest idealna dla miłośników romansu, osoby obeznane z gatunkiem po prostu muszą po nią sięgnąć. A co do tych, którzy aż tak się nim nie pasjonują, to na pewno macie czasem takie okresy, gdy chcecie odpocząć i zrelaksować się przy lekturze, a także zmienić nieco czytelniczy klimat. Właśnie wtedy powinniście sięgnąć po "Intrygę i namiętność" i na pewno Was nie rozczaruje.

• Romans historyczny
  • Przeczytane 2012
  • Romans
  • Historyczna
  • Wyzwanie: czytam romans historyczny

Dodaj cytat z książki Intryga i namiętność