Przebiegły hrabia

Okładka książki Przebiegły hrabia Margaret McPhee
Okładka książki Przebiegły hrabia
Margaret McPhee Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
The Wicked Earl
Harlequin
2010-01-01
2010-01-01
Lena Perl
hrabia romans romans historyczny

Bardzo przyjemna książeczka.

Ona - pospolita panna, którą matka chce wydać za mąż za kogoolwiek.
On - Przebiegły Hrabia, ktory podobno ma krew na rękach.

Madeline i Lucien pobierają się dla korzyści. Chcąc ją chronić przed swoim wrogiem, Lucien proponuje jej blyskawiczne i bezpieczne małżeństwo. Madleine zgadza się i kierowana instynktem postanawia zaufać nieznajomemu, ktory staje się jej obrońcą.

Akcja biegnie wartko, relacja rozwija się w odpowiednim tempie, a wróg uderza wtedy, kiedy jest to pożądane i podkręca akcję.

Polecam fankom gatunku 👍

Bardzo przyjemna książeczka.

Ona - pospolita panna, którą matka chce wydać za mąż za kogoolwiek.
On - Przebiegły Hrabia, ktory podobno ma krew na rękach.

Świetna książka, warto przeczytać.Polecam.

Świetna książka, warto przeczytać.Polecam.

Być może potrzebowałam teraz właśnie takiej książki. Być może jest bardzo dobra – choć nie wydaje mi się. Być może dopasowanie bohaterów mi podeszło – z tym też można byłoby polemizować. Być może swoista delikatność w opisach i fabule – i to nadal podtrzymuję. Być może coś tam jeszcze… A jestem zadowolona. Podobało mi się.
OK. To nie jest wybitna książka. Myślę, że w sumie szybko uleci z mojej głowy jej fabuła, bohaterowie czy w sumie, prawdę mówiąc lekko przewidywalna fabuła.
Ale co ważne, a dla mnie akurat dzisiaj najważniejsze, Przebiegły hrabia pozostawi we mnie całkiem miłe wrażenie.
Opowieść o dwójce ludzi, niekoniecznie dojrzałych w zachowaniach czy emocjach, ale dobrych z założenia i zachowania. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, dwójka bohaterów, którzy nie potrafią się porozumieć, dogadać, głównie z powodu tego, że nie rozmawiają, nie dogadują się, stanowi nader sympatyczną parę. Dziwne, bo przez jakiś czas jesteśmy w relacji, której nie ma w rzeczywistości, powstaje w głowach bohaterów. I w tej relacji całkiem nieźle można sobie poradzić. Jeśli akurat jest czas, że czytelnik nie jest zbyt wybredny, nie oczekuje „opadu szczęki”, nie czeka z niecierpliwością na moment rozjaśnienia w głowie bohatera, a co za tym idzie czytelnika, to będzie dobrze się bawił.
To jak dla mnie typowy romans spod znaku - Harlequin Romans Historyczny. Przychodzi czas, że koniecznie trzeba go przeczytać, dla poprawy humoru, dla przypomnienia że mała forma niekiedy jest lepsza niż opasłe tomiska, dla przyjemności i radości.
I myślę, że to zostało spełnione.

OK. To nie jest wybitna książka. Myślę, że w sumie...

Oj takiego hrabiego sama bym chciała znaleźć :)

Oj takiego hrabiego sama bym chciała znaleźć :)

Intryga, miłość, namiętność...
To o czym każda z nas marzy (z wyjątkiem intrygi i "złego charakteru" jako zalotnika).
Książka świetna, z rodzaju tych które najchętniej czytam i chętnie do nich wracam.
Jedyne co mnie odpychało od czytania tej książki to matka Madeleine.
Książka warta przeczytania, szczerze polecam.

Intryga, miłość, namiętność...
Jedyne co mnie odpychało od czytania tej książki to matka Madeleine.
Książka warta przeczytania, szczerze polecam.

• Romanse historyczne
  • Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Harlequin
  • 2017
  • Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Przebiegły hrabia