Pacjent na oddziale psychiatrycznym. Wskazówki praktyczne

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Manual of inpatient psychiatry
9788320044348
zdrowie, medycyna
Kamulka84

W książce przystępnie i zwięźle - w formie pytań i odpowiedzi - przedstawiono zagadnienia związane z rozpoznaniem i różnicowaniem chorób psychicznych, a także ogólny zarys postępowania z pacjentami hospitalizowanymi psychiatrycznie z powodu różnych chorób i zaburzeń psychicznych. Autorzy zawarli w niej wskazówki diagnostyczne oparte nie tylko na obowiązujących kryteriach diagnostycznych (DSM),...

Autorzy zawarli w niej wskazówki diagnostyczne oparte nie tylko na obowiązujących kryteriach diagnostycznych (DSM), ale również na własnym doświadczeniu. Przedstawili zasady leczenia ostrych zaburzeń psychicznych i cele terapii w warunkach stacjonarnych.
Osobne rozdziały poświęcono osobom z tzw. podwójną diagnozą oraz młodym dorosłym. Zwrócono też uwagę na zagadnienia związane z prowadzeniem dokumentacji psychiatrycznej.

źródło opisu: www.wydawnictwopzwl.pl

źródło okładki: www.wydawnictwopzwl.pl

Kamulka84 | 2013-06-13
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Książka bardzo fajnie napisana, przejrzysta, podzielona na rodzaje chorób i problemów związanych z hospitalizacją na oddziale psychiatrycznym. Niestety minus tej pozycji jest taki, że osadzona jest w realiach amerykańskich, które nie zawsze, a przeważnie rzadko, mają przełożenie na rzeczywistość w polskich szpitalach.

mycigarettes | 2017-07-23
Chess | 2017-06-25