Listy do Stefana Żeromskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Miśka

Zbiór listów pierwszej i jedynej formalnej żony Stefana Żeromskiego Oktawii. Z Anną Zawadzką, matką Moniki Żeromskiej. Formalnie Żeromski miał tylko jedną żonę - Oktawię. Z Anną - wbrew temu, co piszą biografowie - nigdy nie wziął ślubu, chociaż traktował ją jak żonę. W testamencie napisał, iż "z całą świadomością" uznaje ją za żonę "wbrew wszelkiej innej opinii, która by związek ten inaczej traktować zamierzała".

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!