Rozwój zawodowy nauczycieli.

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
838912095X
poradniki

Książka ta jest wartościowa poznawczo dla polskich czytelników z kilku względów. Po pierwsze ukazuje sposób myślenia o pracy i rozwoju zawodowym nauczycieli w wielu krajach, a zagadnienie to ulega swoistej globalizacji. Po drugie oferuje ona przegląd wyników badań z zakresu pedeutologii, które mogą być inspirujące dla badaczy polskiej oświaty. Po trzecie w chaosie różnych publikacji na temat omawianej przez autora dziedziny dokonana przez niego systematyzacja zasługuje na uwagę. Poza tym czytelnik znajdzie w tej pracy zarówno jasno wyłożoną koncepcję rozwoju zawodowego nauczycieli, jak i sugestie praktyczne dla nauczycieli, nadzoru szkolnego oraz polityków oświatowych .

pedagogika04 | 2013-11-05