Okładka książki Jak pokonać Alzheimera, Parkinsona, SM i inne choroby neurodegeneracyjne. Zapobieganie, leczenie i cofanie skutków Bruce Fife
Bruce Fife Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Stop Alzheimer's Now!: How to Prevent & Reverse Dementia, Parkinson's, ALS, Multiple Sclerosis & Other Neurodegenerative Disorders
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-05-07
2013-05-07
Zuzanna Kaszkur
alzheimer parkinson

[...]
Lektura obowiązkowa dla każdego pracownika służby zdrowia, a także członków rodziny lub przyjaciół osób dotkniętych tymi chorobami.
-Jeffrey Grill, lekarz medycyny

ŁATWA DO ZROZUMIENIA Z PRAKTYCZNYMI PRZYKŁADAMI !
Ponownie potwierdzenie, że dieta ketogeniczna ma wpływ na nasze zdrowie. Kolejna książka, która pokazuje też siłę przemysłu farmaceutycznego.
Warto poczytać, żeby zweryfikować fakty
Autor napisał też wiele ciekawych książek traktujących o odżywianiu wysokotłuszczowym i ograniczaniu węglowodanów.
TO POWINNA BYĆ LEKTURA OBOWIĄZKOWA ! POLECAM !
TYLKO KETOZA !

[...]
Dr Fife nakreśla konkretny plan walki z tymi zaburzeniami, który bardzo dobrze pasuje do tego, co wiemy o tych zaburzeniach i jest łatwy do naśladowania. Zachęcam wszystkich, którzy mają do czynienia z chorobą neurodegeneracyjną, która obecnie dotyczy większości z nas, do uważnego przeczytania tej książki. To skarbnica bezcennych informacji i praktycznych porad.
-Russell L. Blaylock, lekarz medycyny, certyfikowany neurochirurg i autor książki Excitotoxins: The Taste That Kills

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DLA CIEKAWSKICH :
Wstęp został napisany przez dr Russella Blaylocka, MD, neurochirurg, który jest teraz odważnym i otwartym orędownikiem ŻYWIENIA jako podstawy zdrowia i leczenia oraz zagorzałym przeciwnikiem głównego nurtu podejścia wielkiej medycyny polegającego na przepisywaniu TOKSYCZNYCH, tak, wszystkie farmaceutyki są toksyczne, leków jako podstawowego sposobu leczenia chorób zwyrodnieniowych i przewlekłych schorzeń.

-Jeffrey Grill, lekarz medycyny

ŁATWA DO ZROZUMIENIA Z PRAKTYCZNYMI PRZYKŁADAMI !
Warto...

Kapitalna lektura. Tego Ci lekarz niestety nie powie. Za to powie, że Alzheimer jest nieuleczalny i że będzie tylko gorzej. To nieprawda. To kwestia odpowiedniej diety. Moja ciocia zastosowała właśnie opisaną dietę ketogeniczną na swoim mężu i jego stan niezwykle się poprawił już po 2 miesiącach. Niesamowite. Jak masz z tym problem (albo twoi bliscy) przeczytaj i zastosuj, choć łatwe to nie jest.

Jestem świeżo po przeczytaniu książki i muszę przyznać, że jestem zadowolony z zakupu. Wbrew temu co ktoś niżej napisał, książka jest dość lekka i wcale nie powinna sprawić komukolwiek problemów ze zrozumieniem. Znajdziemy w niej co prawda z początku wiele mało znajomych terminów, lecz większość z nich na wstępie jest objaśniana, tak, aby nie było żadnych wątpliwości o czym jest mowa. Pozwala Nam tym samym zapoznać się z wieloma mechanizmami pracy naszego organizmu, co mnie osobiście bardzo satysfakcjonuje, ponieważ lubię wiedzieć dlaczego mam jeść to, a od tamtego stronić :).
Książkę niestety czytałem na raty, ponieważ duży nawał pracy nie pozwolił mi na jej spokojne dokończenie. Mimo tego w dalszym ciągu pamiętam na co autor próbował zwrócić uwagę przez kolejne 20 rozdziałów. Czy polecam? Jak najbardziej. Polecam osobom zainteresowanym, a w szczególności tym zdesperowanym, bo wiedza w niej zawarta jest naprawdę ogromna i neguje wiele mitów, w które uwierzyliśmy, a wpędzają Nas w zdrowotne błędne koło. Wierze, że wielu osobom może pomóc, więc jeśli macie możliwość to przeczytajcie ..., a nóż uratujemy komuś życie :).

Już sam tytuł wskazuje nam tematykę, która jest tutaj poruszana, dlatego tez się nad nią zbytnio rozwodzić nie będę. W dodatku okładka idealnie wpasowuje się w poruszaną problematykę. Byłam bardzo ciekawa, co w niej zastanę, zwłaszcza, że sama się interesuję problemami neurologicznymi. Mimo to, od samego początku liczyłam się z tym, że będzie mi się ją czytać w miarę mozolnie, – dlatego tez wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy odkryłam, że po przekopaniu się przez trudny (to fakt) wstęp, treść najzwyczajniej w świecie zaczęła mnie wciągać, a ja sama byłam coraz to bardziej zainteresowana tymi jednostkami chorobowymi. W dodatku liczne fotografie tylko przekonywały mnie w sposób pozytywny, do dalszego zgłębiania owego „dzieła”. Jeśli chodzi o język, to nie jest łatwy – trzeba się z tym liczyć. Powiedziałabym wręcz – podręcznikowy. Jak gdybym zaczytywała się w swoich „studenckich” lekturach. Musze przyznać, że owa pozycja bardziej mi pasuje, jako pomoc studentom medycyny, lub jako bibliografia do pracy licencjackiej, czy tez magisterskiej, aniżeli dla „wolnego słuchacza” lub osoby, u której występuje ten problem (nawet w rodzinie). Mimo wszystko sądzę, że to ciekawa książka i warto ją zdobyć, i przeczytać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabierając się za nią, trzeba się liczyć, iż nie jest to powieść romantyczna, lub si-fi. To prawdziwe realia, przedstawione językiem, – co tu dużo mówić – medycznym. Dlatego też należy mieść sporą dozę cierpliwości i w pewnym stopniu się interesować poruszaną tematyką lub ogólnie medycyną – inaczej nikogo nie zaciekawi.

"Przez właściwą dietę do długiego i zdrowego życia

Pomimo znacznego rozwoju nauki i medycyny w ostatnich latach, wielu z nas zmaga się ze sporymi problemami zdrowotnymi, za które w pewnej mierze sami jesteśmy odpowiedzialni. Zaniedbujemy swoją dietę, nie dbamy o właściwy tryb życia, decyzję o zmianie szkodliwych nawyków odkładamy w czasie. Nie chcemy brać odpowiedzialności za lekceważenie złej kondycji naszego organizmu. Od długiego życia wolimy krótkie chwile przyjemności, które często mogą być przyczyną późniejszych chorób neurodegeneracyjnych, raka, cukrzycy i nie tylko. Starzejemy się, ale to nie znaczy, że po pięćdziesiątce nie możemy normalnie funkcjonować. Wielu przypadłości dałoby się uniknąć, gdybyśmy wcześniej trochę o siebie zadbali. A my nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Czasami zmiana jednego nawyku może znacznie poprawić kondycję naszego umysłu, dlatego warto jak najwcześniej zacząć myśleć o przyszłości i podjąć środki zapobiegawcze. Pomoże nam to ustrzec się od wielu schorzeń. Bruce Fife podjął się stworzenia poradnika, który ułatwi nam utrzymać dobrą kondycję psychiczną i fizyczną, poradzi, w jaki sposób zapobiec i zmierzyć się m. in. z Alzheimerem, Parkinsonem, SM, a nawet zlikwidować i odwrócić częściowe szkody wywołane przez choroby degeneracyjne. Czy ta publikacja rzeczywiście może zmienić sposób ich postrzegania i pomóc nam z nimi walczyć?

"Jak pokonać Alzheimera, Parkinsona, SM i inne choroby neurodegeneracyjne"
to obszerne źródło informacji o chorobach neurodegeneracyjnych - ich przyczynach, objawach, skutkach. Bruce Fife stworzył poradnik, który może pomóc z nimi walczyć, zapobiegać im, zmienić sposób postrzegania niektórych schorzeń przez odbiorcę. Autor udowadnia, że można ograniczyć i cofać postęp tych dolegliwości, dogłębnie analizuje powiązania między nimi a trybem życia, dietą, środowiskiem, stanem uzębienia, przyjmowanymi lekami, aktywnością fizyczną. Nawiązuje do badań, statystyk, poszczególnych pacjentów, znanych osób, które się z nimi zmagały. Opisuje przebieg neurodegeneracji, mechanizmy, które przebiegają wtedy w ludzkim organizmie, wyjaśnia ich znaczenie. Prezentuje również żywieniowy program walki z Alzheimerem, przedstawia przepisy na dania wspomagające walkę z chorobą, leki, których zażywanie może doprowadzić do rozwinięcia się demencji. Wyjaśnia wpływ kwasów tłuszczowych, pierwiastków i metali ciężkich na nasze zdrowie. Jeśli szukasz bogatego poradnika pomocnego przy zmaganiach się z chorobami neurodegeneracyjnymi bądź ustrzec się przed nimi w przyszłości - sięgnij po tę książkę.

Publikacja została podzielona na rozdziały, dzięki czemu z łatwością możemy wrócić do zagadnienia, które bardziej nas zainteresowało. Bruce Fife zamieścił tu również licznik węglowodanów, spis najbardziej szkodliwych leków i substancji chemicznych. Książkę rozpoczyna przedmowa lekarza-neurochirurga. Dzieło Fife'a obala mity i rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące przebiegu i leczenia chorób neurodegeneracyjnych. Może być dobrą motywacją do zmiany niezdrowego trybu życia i walki z dolegliwościami. Męczyło mnie trochę częste nawiązywanie do badań i statystyk, które nie zawsze wnosiły coś nowego do treści poradnika.

Książka jest bardzo dobrze napisana, widać, że autor pasjonuje się tą tematyką od wielu lat. Pomimo fachowej terminologii całość czyta się szybko i przyjemnie, język jest prosty i przystępny, wszystkie zagadnienia zostały wyjaśnione od podstaw, prosto i ciekawie, co stanowi duże udogodnienie, zwłaszcza dla laików oraz osób, które dopiero zaczęły zapoznawać się z tą problematyką.

Dzięki publikacji "Jak pokonać Alzheimera, Parkinsona, SM i inne choroby neurodegeneracyjne" odkryłam wiele nowych informacji dotyczących chorób neurodegeneracyjnych, część z nich całkowicie zmieniła mój sposób postrzegania tych schorzeń i sprawiła, że spojrzałam na nie z innej perspektywy. Pomimo tego, że taka tematyka wcześniej mnie nie interesowała, autor potrafił przedstawić ją w taki sposób, że książkę czytało mi się szybko i przyjemnie.
(...)"

CAŁA RECENZJA NA:

"Przez właściwą dietę do długiego i zdrowego życia

Dr Bruce Fife to autor ponad 20 książek na temat zdrowia. Jest popularnym badaczem leczniczych właściwości kokosa. W 2013 roku wydawnictwo Studio Astropsychologii wydało jego kolejną książkę – „Jak pokonać Alzheimera”.

Książka opisuje procesy, które zachodzą w ludzkim mózgu i ciele. Pokazuje, co ma wpływ na zdrowie mają czynniki takie jak środowisko fizyczne, stan uzębienia, leki, narkotyki, infekcje, czy toksyny. Autor pokazuje, że wiele chorób wynika z problemów, które bagatelizujemy. Niestety, ujawnia również informacje na temat tego, że choroby (tzw. choroby wieku starczego) mogą być pomylone z czymś zupełnie innym, ale mającym identyczne objawy w pierwszej fazie rozwoju, a mianowicie z cukrzycą. Jest jednak sposób, całkiem prosty – zmiana diety na bogatą w tłuszcze. Doktor pokazuje również jak można urozmaicić swoją dietę w produkty pochodzenia kokosowego, szczególnie w olej, który może zapobiec, a nawet cofnąć niektóre z chorób.

Książka jest niesamowicie ciekawa, naprawdę. Napisana takim językiem, by każdy mógł zrozumieć. Do tego na końcu znajdują się przepisy, które powinniśmy wykorzystywać, test sprawności umysłowej, licznik węglowodanów i spis leków, które powinniśmy odstawić. Sama książka naszpikowana jest przykładami z życia innych osób, które obrazują różne choroby i sposoby ich leczenia. Dodatkowo znajdziemy tu tabelki, które pokazują objawy chorób, ale też wyniki badań.

Wielkim plusem książki jest przedmowa, którą napisał lekarz R. L. Blaylock. Wypowiada się on nie tylko pochlebnie na temat samej pozycji, ale też komplementuje dr Fife’a. Sam Fife jest niesamowitym pisarzem – sprawił, że książkę medyczną czytałam jak powieść. Bardzo dobrze pisze, podaje wiele przykładów i prowadzi narrację tak, by mimo trudnych nazw czytelnik nie odłożył lektury na półkę.

Treść jest prosta, ale ważna. Pokazuje nie tylko to, co możemy zrobić, ale też to na co powinniśmy uważać. Jeśli chcemy dbać o zdrowie, powinniśmy przeczytać tę pozycję. Przecież choroby tytułowe nie dotykają tylko starszych ludzi, coraz częściej trafiają się też młodzi, którzy narzekają na stan zdrowia. Jeśli nawet nie mamy wielu lat, to pozycja ta pomoże nam zadbać o swoją przyszłość, lub zasugeruje jak pomóc najbliższym, którzy cierpią.

Redakcja i korekta zrobiły tu świetną robotę, należą się brawa. Nie znalazłam błędów, książka jest wyczyszczona perfekcyjnie, mimo że było to na pewno bardzo trudne zadanie.

Komu polecam? Tym, którzy chcą dbać o zdrowie i dowiedzieć się, jak walczyć z chorobami. Czyta się naprawdę dobrze, możecie mi zaufać.

Jeżeli ciebie lub bliskich dotknęły wymienione w tytule chory to jest to lektura obowiązkowa. Nadzieja na prawdziwe wyleczenie.

Wartościowa pozycja, jak wszystkie od Fife, ale pewne tematy jak dieta ketogeniczna powtarzają się we wszystkich.

• Dieta KETO
  • Moje 52 książki 2013