Joga. Ilustrowany przewodnik anatomiczny

Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Yoga Anatomy, Ypur illustrated guide to postures, movements, and breathing techniques.
978-83-7377-396-7
zdrowie, medycyna
foolosophy

Innowacyjny, ilustrowany przewodnik łączący wiedzę medyczną, atlas anatomiczny i praktyczny kurs jogi. Każda ilustracja została przygotowana specjalną techniką. Nowatorskie zaprezentowanie udziału poszczególnych mięśni w układzie statycznym lub w ruchu, umożliwi Ci samodzielne ułożenie efektywnego zestawu ćwiczeń. Możesz go ukierunkować np. na wzmocnienie konkretnego mięśnia. Wiedza zawarta w...

Nowatorskie zaprezentowanie udziału poszczególnych mięśni w układzie statycznym lub w ruchu, umożliwi Ci samodzielne ułożenie efektywnego zestawu ćwiczeń. Możesz go ukierunkować np. na wzmocnienie konkretnego mięśnia. Wiedza zawarta w książce przyda Ci się nie tylko ćwicząc jogę, ale także podczas każdego wysiłku. Niezależnie, czy będzie to bieganie, ćwiczenia na siłowni, czy… noszenie ciężkich zakupów.
Autor – Leslie Kaminoff – to światowej rangi ekspert jogi i anatomii, twórca międzynarodowej szkoły terapii jogi skoncentrowanej na oddechu, od 20-lat praktykuje jogę i wykłada anatomię na uniwersytecie w Nowym Jorku.
Twórczyni grafik zawartych w książce – Sharon Elis – od ponad 25 lat pracuje jako ilustratorka medyczna. Jej wielokrotnie nagradzane prace publikowano w książkach i magazynach medycznych.
Ćwicz jogę świadomie, a podniesiesz jej efektywność i bezpieczeństwo!

źródło opisu: http://talizman.pl/joga-ilustrowany-przewodnik-anatomiczny-p-5836.html

źródło okładki: http://talizman.pl/joga-ilustrowany-przewodnik-anatomiczny-p-5836.html

książek: 1903
foolosophy | 2011-08-24
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Joga to nie tylko dobry sposób na utrzymanie kondycji i wagi, lecz także rewelacyjny sposób na odpoczynek, rozluźnienie całego ciała, a także jego dobre rozciągnięcie.

Leslie Kaminoff to postać mniej znana w Polsce, lecz doceniona zagranicą. Kaminoff od dwudziestu lat praktykuje jogę, jak również wykłada anatomię na uniwersytecie w Nowym Jorku. Uznawany jest za światowej rangi eksperta jogi i anatomii. Sharon Elis, autorka grafik zawartych w książce, od 25 lat zajmuję się ilustracjami medycznymi, za które wielokrotnie otrzymywała nagrody, a jej prace publikowano w książkach i magazynach medycznych.

Wspólnie stworzyli wspaniały przewodnik po tajnikach jogi i jej anatomii. Zaczynając od dokładnego wytłumaczenia podstawowych pojęć np. prany/aspany czy sukha/dukha. Następnie, w bardzo przystępny sposób, tłumacząc tajniki oddychania i kręgosłupa. Nie bez powodu pierwszy rozdział został zatytułowany "Dynamiką oddychania". Autor zwraca uwagę, jak ważne jest zrozumienie tego procesu i...

ZielonaCytryna | 2012-03-19
Przeczytana: 18 marca 2012

Zadziwiające jest to, w jaki sposób ludzkie ciało wprawiane jest w ruch. Zadziwiające jest również to, jak małą wiedzę ma potencjalny człowiek o swoich własnych mięśniach i kościach. I jeśli wiedzę tę połączy się z praktycznym przewodnikiem po najbardziej podstawowych asanach jogi – powstaje niezwykle wartościowa i godna uwagi książka.

Jak wskazuje sam tytuł, jest to ilustrowany przewodnik anatomiczny. I wierzcie mi, że żadne ze słów składających się na ten zwrot, nie jest tu umieszczone na wyrost.

- Po pierwsze - ilustrowany: w książce znajduje się kilkadziesiąt czytelnych i atrakcyjnych rysunków przedstawiających poszczególne narządy odgrywające istotną rolę w ćwiczeniach jogi, np. płuca. Co więcej, każda z opisanych w książce asan opatrzona jest rysunkiem przybierającego tę pozycję człowieka. Na ciele ćwiczącego zaznaczone są poszczególne mięśnie (z polską i łacińską nazwą), pracujące podczas wykonywania danej asany.

- Po drugie – przewodnik: bez wahania stwierdzam, że i...

ZaczytanaMery | 2011-11-09
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Joga to doskonały sposób na relaks i dobrą kondycję. Spala kalorie, rozciąga i uelastycznia mięśnie, ujędrnia ciało. Nikogo już raczej nie trzeba przekonywać jak zbawienny wpływ ma na nasz organizm oraz psychikę. Pasjonatów zdrowego trybu życia, osoby zestresowane i zmęczone lub pragnące zrzucić zbędne kilogramy zachęcam do lektury poradnika Leslie Kaminoffa zatytułowanego "Joga. Ilustrowany Przewodnik Anatomiczny"...

Ciąg dalszy recenzji na: www.zaczytanamery.blogspot.com/2011/08/joga-ilustrowany-przewodnik-anatomiczny.html

| 2013-01-05

wracam do niej nieustannie- super poradnik, uczy wykonywania asan.

Miraster | 2015-09-29
Lasairiona | 2013-10-12