Skarb w Srebrnym Jeziorze

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka do plecaka: Jasiek Mela poleca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Der Schatz im Silbersee
Kobalamina

Inne wydania

Wódz Apaczów Winnetou i dzielny Old Shatterhand wyruszają wraz z przyjaciółmi na poszukiwanie opuszczonych kopalń srebra. Dalsza ich eksploatacja mogłaby przynieść ogromne zyski. Szybko okazuje się, że na podobny pomysł wpadł Kornel Brinkley i jego banda. Rywalizacja między mężczyznami przybiera na sile, a rudowłosy Kornel nie waha się użyć wszelkich podstępów, dążąc do celu. Komu ostatecznie przypadną skarby ukryte w niedostępnych górach? Czy Indianie zdołają ochronić swój teren i pokłady srebra przed zakusami bladych twarzy?

źródło opisu: Zielona Sowa, 2009

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

davinczi | 2010-02-05
Na półkach: Posiadam

Czytałem dość dawno ale pamiętam, że to świetna książka, jedna z lepszych jakie napisał Karol May.

plast | 2010-09-13
Przeczytana: czerwiec 1990

Klasyka Maya - w tej powieści zaprezentował większość wykreowanych przez siebie postaci swojej wersji Dzikiego Zachodu, przewijających się licznie przez pozostałe dzieła. Postaci, jak to u Maya, bez odcieni szarości. Na szczęście to uproszczenie w ogóle nie przeszkadza w upajaniu się barwnymi opisami przyrody, nieistniejących już dziś miejsc i ludów, a przede wszystkim wartką akcją.

Muhikons | 2012-02-05
Na półkach: 2012
Przeczytana: 05 lutego 2012

Książka dzieli się jakby na dwie części - w pierwszej połowie opisywane są zmagania głównych bohaterów z trampami, w drugiej - z Indianami z plemienia Utah. I o ile o trampach czytało się naprawdę świetnie, to później z rozdziału na rozdział jest coraz słabiej.
Jak to u Maya - nie brakuje wartkiej akcji i czyta się bardzo przyjemnie, jednak zdecydowanie o wiele lepsze są polskie westernowe przygodówki, które wszystkim miłośnikom Winnetou serdecznie polecam.

Cudna książka! Kocham Dziki Zachód! Uwielbiam twórczość Karola Maya!

Emerald | 2011-01-18
Na półkach: Dziki Zachód

Moja pierwsza książka Maya.Od niej się zaczęła moja Maymania;-)

Maciej Matusik | 2012-04-17
Na półkach: May Karol
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Książka lekka i przyjemna,gdzie praworządni bohaterowie zawsze zwyciężają tych złych w sposób zabawny oraz zaskakująca wciągający.
Dla mnie jedna z lepszych książek tego autora i godna polecenia dla każdego fana postaci Winnetou i Old Shatterhanda.

SpecShadow | 2015-09-04
Przeczytana: 18 marca 2015

Świetna książka przygodowa. Sporo urozmaiceń sprawia, że książka się nie dłuży, wliczając w to nocne podchody, próby przechytrzenia czy szukanie sposobu na oponenta przy miażdźącej przewadze liczebnej.

Basiq | 2012-07-04
Przeczytana: 10 czerwca 2010

Bardzo ciekawa. Każdy miłośnik książek przygodowych będzie usatysfakcjonowany.

Anusia | 2010-04-03

:):)

Gerard Waldowski | 2016-04-11
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

160408 audio G6
Słabsze od 'Winnetou' i 'Old Surehanda'. Być może lektor miał na to wpływ, może za mało Old Shatterhanda lub przez to, że znałem "schematy".