Zgłosuj na książki roku 2017

Choroba afektywna dwubiegunowa. Strategie diagnostyczne i terapeutyczne

Tłumaczenie: Marcin Wojtera
Wydawnictwo: Medisfera
Bipolar disorder
ChAD, poradnik
zdrowie, medycyna
wildfemale

Choroba afektywna dwubiegunowa. Strategie diagnostyczne i terapeutyczne – drugie wydanie angielskie tej książki zostało zaktualizowane pod względem obecnych standardów opieki zdrowotnej w zakresie rozpoznawania, leczenia oraz prowadzenia pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD). Kluczowe zagadnienia to:: - Dokładny opis choroby - Epidemiologia oraz czynniki ryzyka - Strategie diagnostyczne - Rozpoznanie różnicowe / choroby współwystępujące - Neurobiologia i neuropsychiatria - Strategie terapeutyczne - Opcje leczenia przeciwmaniakalnego oraz przeciwdepresyjnego - Opcje leczenia zapobiegającego nawrotom - Interwencje psychosocjalne.

źródło opisu: www.sklep.medisfera.pl

źródło okładki: www.sklep.medisfera.pl