Wilki Lokiego

Wydawnictwo: Uroboros
Loki's Wolves
raven

W Blackwell w Południowej Dakocie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośredni spokrewniony z Thorem albo Lokim. Nie inaczej jest w przypadku Matta Thorsena, nastolatka z prawdziwą pasją do rodzinnych historii. Mitologia nordycka nie ma przed nim tajemnic – chłopak wie wszystko o wikingach, sagach, bóstwach i całej armii pobocznych postaci z legend. Podobnie jak jego dwaj przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podanie o Ragnarok – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez Lokiego. Koniec świata mogą powstrzymać tylko bogowie, a jeśli przegrają walkę, ziemia spłonie, gwiazdy zgasną, a świat zaleje morze.

I oto pewnego dnia chłopcy zdają sobie sprawę, że runy mówią jednoznacznie: Ragnarok się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata. Trzej przyjaciele zostaną rzuceni na głęboką wodę, ale jednego mogą być pewni: to będzie największa przygoda ich życia, niezależnie od tego, jaki będzie finał.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

Maciejko | 2019-05-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Balder umiera

Martyna | 2019-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Ta książka jest bardzo, bardzo dobra. Dawno nie trafiłam na lekturę,która miałaby tak dobrze zbudowane postacie. Każdy z bohaterów ma innych charakter, inne wady i zalety, inne problemy. Jest przygoda, jest mitologia nordycka, są super moce. Książka ma oznaczenia 9+, a ja mam 30+ i bardzo mi się podoba.

Julkac25 | 2018-12-17

Bardzo fajna książka

Melania | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

Szału nie ma. Męczyłam to kilka dni, nie mam pojęcia dlaczego. Fabuła, bohaterowie i historia są ciekawe. Nie pogardzę kolejnym tomem, ale bardziej z ciekawości co się dalej stanie niż dlatego, że się wkręciłam w historię.

Rebekah | 2018-08-19

Pomysł dobry, ale narracja mdła, nijaka, nużąca.

bartek_książki | 2018-05-05

Mimo że mam 23 lata, powieść niezwykle mnie wciągnęła, serdecznie polecam!

Galit | 2018-04-19
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Sięgnąłem po tą książkę, gdyż interesuje mnie mitologia nordycka. Byłem ciekaw jak autorka przełoży ją w realia powieści dla dzieci. Wyszło to znakomicie według mnie. Pierwszą część oddaje bardzo dobrze znaczenie mitologii nordyckiej. Miałbym jedynie pretensje co do zaznaczenia niektórych cech bohaterów, którzy mają reprezentować nordyckich herosów. Uważam, że książka godna polecenia dla młodszych czytelników oraz miłośników mitologii nordyckiej.

Boookslife | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Nordycy Bogowie zniknęli, zostawiając na ziemi swoich potomków. Należy do nich m.in rodzina Thorsenów, których przodkiem jest Thor. Z run wyczytano, że zbliża się wielkimi krokami Ragnarök. Matt Thorsen w czasie wojny ma stanąć do walki z niebezpiecznym wężem i doprowadzić do ocalenia świata. Niestety jego rodzina chce aby zginął podczas tej potyczki. Od norn otrzymuje polecenie, żeby odszukać pozostałych potomków i powstrzymać wybuch Ragnarök'u. Czy uda się chłopakowi wypełnić misję?

Książka bardzo mi przypomina trylogię "Magnus Chase i bogowie Asgardu". Jest motyw powstrzymania końca świata, walki z stworami oraz istnieją również potomkowie bogów nordyckich. Sama powieść podobała mi się. Szybko się ją czyta, napisana prostym językiem i jest wątek mitologii, a bardzo lubię je czytać. Myślę, że przeczytam następną część "Kroniki Blackwell".

hippie-bookworm | 2017-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Lekka, przyjemna, szybko się czyta. Klimaty nordyckiej mitologii są ciekawe i bardziej oryginalne. Nie czytałam wielu książek w tej tematyce. Sympatyczni bohaterowie i sporo zabawy z czytania. Bardzo "filmowa" akcja.

Terry1001 | 2017-01-28

Taka sobie