Boookslife  
https://www.instagram.com/boookslife/
16 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 6 dni temu
Teraz czytam
  • Alyssa i czary
    Alyssa i czary
    Autor:
    ABY URATOWAĆ SWOJĄ RODZINĘ, MUSISZ NAPRAWIĆ BŁĘDY ALICJI. CZY ODWAŻYSZ SIĘ SPRAWDZIĆ, CO SKRYWA KRÓLICZA NORA? Alyssa Gardner jeszcze nigdy nie zaznała całkowitej ciszy. Dręczą ją urojenia. Nieustann...
    czytelników: 323 | opinie: 49 | ocena: 7,16 (80 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-26 23:17:02
Ma nowego znajomego: pop_books
 
2018-10-25 23:04:56
Ma nowego znajomego: BookSpacepl
 
2018-10-17 10:22:41
Cykl: Żniwiarz (tom 3)

Demonów słowiańskich pojawia się coraz więcej, natomiast żniwiarzy jest zaledwie garstka, a im innym ludziom zagraża jeszcze większe niebezpieczeństwo. Pierwszy zmienia swoją taktykę, a tymczasem na Magdę wraz wujkiem i Mateuszem czekają nowe wyzwania oraz cięższe do pokonania demony.
---
Jest to już trzecia część serii "Żniwiarz" i jak do tej pory w moim zdaniem najlepszy. Z każdym kolejnym...
Demonów słowiańskich pojawia się coraz więcej, natomiast żniwiarzy jest zaledwie garstka, a im innym ludziom zagraża jeszcze większe niebezpieczeństwo. Pierwszy zmienia swoją taktykę, a tymczasem na Magdę wraz wujkiem i Mateuszem czekają nowe wyzwania oraz cięższe do pokonania demony.
---
Jest to już trzecia część serii "Żniwiarz" i jak do tej pory w moim zdaniem najlepszy. Z każdym kolejnym tomem autorka rozwija swój warsztat, nadaje mu mocniejszego charakteru, że akcja jest o wiele bardziej dynamiczna, przykuwa uwagę i chęć czytania coraz to więcej czytelnika. Najbardziej zaciekawiło mnie to, że pojawiał się często Pierwszy, który pomaga Magdzie, informuję o poważnym zagrożeniu dla wszystkich, ale równocześnie ją też szantażuje, a gdzieś tam z tyłu ma swój ukryty plan. Bohaterowie są zdecydowanie bardziej dojrzali, odważniejsi czy stanowczy niż w poprzednich książkach, przez co zyskali moją jeszcze większą sympatię. Po tej książce mam wielką ochotę natychmiast poznać ciąg dalszy historii i mam nadzieję, że czwarta część zostanie jak najszybciej wydana.

pokaż więcej

 
2018-10-10 21:00:16

Dziewczyna budzi się nie wiedząc, gdzie ani kim jest. Później dowiaduje się, że ma na imię Julia, jej rodzina zginęła w pożarze, a jedynie ona przeżyła, jednak przez odniesione obrażenia straciła pamięć i znajduje się w ośrodku o nazwie "Druga szansa", w którym będzie przechodziła terapię. Po jakimś czasie spędzonego w szpitalu Julia zaczyna słyszeć jakieś szepty, widzi od czasu do czasu... Dziewczyna budzi się nie wiedząc, gdzie ani kim jest. Później dowiaduje się, że ma na imię Julia, jej rodzina zginęła w pożarze, a jedynie ona przeżyła, jednak przez odniesione obrażenia straciła pamięć i znajduje się w ośrodku o nazwie "Druga szansa", w którym będzie przechodziła terapię. Po jakimś czasie spędzonego w szpitalu Julia zaczyna słyszeć jakieś szepty, widzi od czasu do czasu nieznajomą czerwonowłosą kobietę, a jedna z pacjentek wróży jej śmierć...
---
Jest to moje pierwsze zetknięcie z tą autorką i z pewnością nie ostatnie. Fabuła jest bardzo dobrze przemyślana, a pomysł na thriller osadzony w szpitalu psychiatrycznym, z wątkiem utraty pamięci i połączony z różnymi dziwnymi niepokojącymi sytuacjami jest dla mnie trafiony w punkt. Pełno tutaj zwrotów akcji i niczego nie można być pewnym na sto procent. Klimat jest tutaj niesamowicie nakreślony, pełen mroku, tajemnic i intryg. Książkę czyta się w ekspresowym tempie, trudno się od niej oderwać, ja osobiście zarwałam z nią dwie nocki i była tego naprawdę warta. Mam tylko jedno małe zastrzeżenie, że według mnie książka mogłaby się skończyć o te 30 stron prędzej i byłaby cud miód, ale mimo wszystko i tak uważam, że jest ona genialna!! Jeśli się zastanawiacie się czy warto sięgnąć po twórczość Katarzyny Bereniki Miszczuk, to jak najbardziej tak ❤️

pokaż więcej

 
2018-10-10 17:18:22
Autor:
Cykl: Alyssa z innej krainy (tom 1)
 
2018-10-07 21:44:48

Sara i Danny przyjaźnią się od najmłodszych lat i razem planują wspólną przyszłość oraz zawierają z sobą porozumienie, że nigdy się nie rozdzielą i aż do przysłowiowego "Happy endu". Ale z momentem dostania się przez Danny do jednej z najlepszych uczelni, dziewczyny oddalają się od siebie. Życie pisze różne scenariusze i Danny zamiast bycia jedną z najlepszych studentek na Harvardzie, leczy... Sara i Danny przyjaźnią się od najmłodszych lat i razem planują wspólną przyszłość oraz zawierają z sobą porozumienie, że nigdy się nie rozdzielą i aż do przysłowiowego "Happy endu". Ale z momentem dostania się przez Danny do jednej z najlepszych uczelni, dziewczyny oddalają się od siebie. Życie pisze różne scenariusze i Danny zamiast bycia jedną z najlepszych studentek na Harvardzie, leczy się w ośrodku zaburzeń odżywiania. Poznaje tam osobę, z którą nawiązuje dziwną, a zarazem niezwykłą więź.
---
Z opisu, nie spodziewałam, że będzie to książka z motywem LGBT, zwłaszcza przedstawiona między płcią żeńską, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. W tej książce został poruszony nie tylko wątek z tożsamością seksualną, ale również związany z zaburzeniami odżywiania, utratą najbliższych czy przyjaźnią. Jest to bardzo dojrzała powieść, momentami potrafi ona rozśmieszyć, ale i być także wzruszająca. Sary jakoś od początku nie lubiłam, myślała głównie o sobie, ale ostatecznie zmieniłam odrobinę nastawienie co do niej. Danny pomimo, że też nie jest ideałem przypadła mi do gustu, no i można ją bardziej poznać, gdyż narracja jest poprowadzona z jej perspektywy. Natomiast to trzecią z głównych postaci najbardziej polubiłam, za jej starania, determinację czy zupełnie inny tok postrzegania rzeczy. Więc jeśli szukacie dojrzałej i nietypowej książki z motywem LGBT, to jest właśnie ta pozycja.

pokaż więcej

 
2018-10-04 12:55:02
Autor:

W pewnym niezwykłym domu, skrytym za wysokim ogrodzeniem mieszka chłopiec - Bożęty. Nigdy nie narzeka na nudę, a oprócz najlepszej mamy na świecie i skrzyni pełnej skarbów, ma on pod łóżkiem potwora, który podkrada mu kapcie oraz anioła stróża - Licho, który nie śpi, bo czuwa, (Alleuja!).
---
Od jakiegoś miałam wielką ochotę na zapoznanie się z twórczością Marty Kisiel i akurat padło na tą...
W pewnym niezwykłym domu, skrytym za wysokim ogrodzeniem mieszka chłopiec - Bożęty. Nigdy nie narzeka na nudę, a oprócz najlepszej mamy na świecie i skrzyni pełnej skarbów, ma on pod łóżkiem potwora, który podkrada mu kapcie oraz anioła stróża - Licho, który nie śpi, bo czuwa, (Alleuja!).
---
Od jakiegoś miałam wielką ochotę na zapoznanie się z twórczością Marty Kisiel i akurat padło na tą pozycję. Jest to książka skierowana głównie do młodych czytelników, a dla starszych myślę że może to być całkiem miła odskocznia po ciężkim dniu. Lekki i prosty w odbiorze styl pisania autorki, piękne ilustracje, które wprost oddają klimat panujący w powieści, plus wartości w niej zawarte tworzą cudowną historię, która wciąga od pierwszych stron. Jeśli szukacie jakieś książki dla dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym, to będzie napewno dobry wybór, a tą książkę również podsunę do przeczytania mojej młodszej siostrze :)

pokaż więcej

 
2018-10-01 10:43:43
Autor:

"Dziwna pogoda" jest zbiorem czterech opowiadań, są one następujące:
"Zdjęcie" Chłopak próbuje znaleźć sposób na unieszkodliwienie człowieka z aparatem, który za pomocą zdjęcia potrafi wymazać fragmenty z pamięci danej osoby.
"Naładowany" W centrum handlowym dochodzi do strzelaniny. Tamtejszemu ochroniarzowi udaje się powstrzymać zabójczynię, dzięki czemu staje się w oczach innych bohaterem....
"Dziwna pogoda" jest zbiorem czterech opowiadań, są one następujące:
"Zdjęcie" Chłopak próbuje znaleźć sposób na unieszkodliwienie człowieka z aparatem, który za pomocą zdjęcia potrafi wymazać fragmenty z pamięci danej osoby.
"Naładowany" W centrum handlowym dochodzi do strzelaniny. Tamtejszemu ochroniarzowi udaje się powstrzymać zabójczynię, dzięki czemu staje się w oczach innych bohaterem. Jednak z dnia na dzień jego ciemna strona wychodzi pomału na światło dzienne.
"Wniebowzięty" Pierwszy skok nie kończy się szczęśliwie dla mężczyzny, gdyż niespodziewanie ląduje on na chmurze o niespotykanych właściwościach.
"Deszcz" W miasteczku Bourder spada deszcz, lecz zamiast w kropel wody, zawiera on ostre kryształki.

Niestety pierwsze opowiadanie niezbyt mi się podobało. Na chodziła mnie podczas czytania kilka razy ochota, aby odłożyć tą książkę. Strasznie się nudziłam, akcja się dłużyła, a główny bohater mnie bardzo denerwował. Natomiast druga historia jest poprostu wspaniała. Wstęp może się wydawać bezsensowny, ale tak naprawdę odgrywa dużą rolę, akcja tak pędzi, że nie mogłam przestać czytać i nic nie jest tak, jak mogłoby się wydawać. Kolejne opowiadanie miało ciekawy przekaz, który akurat do mnie osobiście trafił i całkiem przyjemnie się go czytało. Ostatnia historia na początku bardzo mnie zaintrygowała i byłam mega ciekawa o co w tym wszystkim chodzi. Jednak im dalej, tym traciłam zainteresowanie tym opowiadaniem, ale mimo wszystko pomysł na fabułę jest genialny. Podsumując ogólnie polecam tą książkę i myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

pokaż więcej

 
2018-09-29 12:06:58

Mila nie jest taka jak wszyscy. Miewa utraty świadomości, które mogą trwać kilka godzin, a czasem nawet dłużej i dziewczyna nie ma pojęcia co się z nią dzieje przez ten czas. Pewnego dnia budzi się w celi, gdzie następnie oskarżono ją o ciężkie przestępstwo i zmuszają ją do przyznania się do winy. Jednak nie zamierza tego zrobić i odpowiadać za coś, czego nie uczyniła. Później dowiaduje się,... Mila nie jest taka jak wszyscy. Miewa utraty świadomości, które mogą trwać kilka godzin, a czasem nawet dłużej i dziewczyna nie ma pojęcia co się z nią dzieje przez ten czas. Pewnego dnia budzi się w celi, gdzie następnie oskarżono ją o ciężkie przestępstwo i zmuszają ją do przyznania się do winy. Jednak nie zamierza tego zrobić i odpowiadać za coś, czego nie uczyniła. Później dowiaduje się, że tak naprawdę nie żyje i znajduje się w zaświatach zwanym Tryjonem. Czy Mila udowodni swoją niewinność?
---
Jest to moje kolejne spotkanie z autorką i jak zwykle udane. Przez tą książkę wprost płynęłam, nawet nie zauważyłam kiedy strony mi tak uciekały. W trakcie czytania, można wyłapać piękne cytaty oraz przesłania, więc radzę dokładnie wczytywać się w tekst. Zaświaty tzw. Tryjon jest dobrze wykreowany i bez zbędnych oraz długich opisów idzie go sobie wyobrazić. Mila, pod względem psychicznym została ciekawie przedstawiona, można dogłębniej poznać jej charakter oraz plus pięciu innych osobowści, które uaktywniały się w niej, w danej chwili. Dla osób, które dopiero pierwszy raz spotkają się z jej twórczością będzie to niezapomniana pozycja, a dla pozostałych również świetna lektura. Jestem mega zadowolona z lektury i jest to według mnie najlepsza książka autorki.

pokaż więcej

 
2018-09-24 12:32:34
Seria: Ladyjanistki

Szesnastoletnia Jane Grey ma wyjść za mąż za mężczyznie, którego nie zna i zostaje wplątana w intrygę, która ma na celu obalenie rządów króla Edwarda. Jednak to dopiero początek jej problemów...
---
Jestem bardzo zachwycona tym, jak autorkom udało się połączyć ze sobą powieść historyczną z nutą fantasy i romansu. Dzięki te książce można dowiedzieć się wogóle o istnieniu Jane, która zostaje...
Szesnastoletnia Jane Grey ma wyjść za mąż za mężczyznie, którego nie zna i zostaje wplątana w intrygę, która ma na celu obalenie rządów króla Edwarda. Jednak to dopiero początek jej problemów...
---
Jestem bardzo zachwycona tym, jak autorkom udało się połączyć ze sobą powieść historyczną z nutą fantasy i romansu. Dzięki te książce można dowiedzieć się wogóle o istnieniu Jane, która zostaje niekiedy niewspomniana jako władczyni, przenieść się do XVI Anglii, poczuć ten dworski klimat, pełen intryg, śledzić rozterki uczuciowe bohaterów, a do tego odrobina magii dodaje jej uroku. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, a zwłaszcza śmiechu, że nawet koń by się uśmiał. Na plus są również wstawki od autorek, które zwracały uwagę na pewne sprawy i urozmaiciło czytanie. Mimo, że Jane czasem bywała irytująca to i tak ostatecznie ją polubiłam. Także podsumując, jest to świetna lektura, przy której można się zrelaksować i dobrze bawić.

pokaż więcej

 
2018-09-16 16:19:08

Adam Przygodzki kupuje zrujnowaną willę w Jolancinie, a następnie zabiera się za jej remont. Projektem ogrodu ma się zająć Zuzanna Czaplicz, a następnie okazuje się, że byli ze sobą w czasie studiów, ale niestety ich drogi się rozeszły. Kobieta fascynuje się językiem kwiatów i za jego pomocą, ukrywa wiadomość, skierowaną do Adama.
---
Jest to cudowna opowieść o przyjaźni, rodzinie,...
Adam Przygodzki kupuje zrujnowaną willę w Jolancinie, a następnie zabiera się za jej remont. Projektem ogrodu ma się zająć Zuzanna Czaplicz, a następnie okazuje się, że byli ze sobą w czasie studiów, ale niestety ich drogi się rozeszły. Kobieta fascynuje się językiem kwiatów i za jego pomocą, ukrywa wiadomość, skierowaną do Adama.
---
Jest to cudowna opowieść o przyjaźni, rodzinie, poszukiwaniu swojego szczęścia czy prawdziwej miłości, w sam raz na poprawę nastroju i oderwanie się od swoich spraw. Autorki zamieściły wiele barwnych postaci, które mają swoje wady i zaletą. Jedna z bohaterek, która skradła moje serce to babcia Zuzanny i jest ona charyzmatyczną, troskliwą, pełną ciepła i humoru osobą, czułam jakbym ja także była jej wnuczką, o którą się troszczy, czy której udziela życiowych rad. Jest tutaj poprowadzonych kilka wątków pobocznych, ale są w jakimś stopniu powiązane ze sobą i stają się uzupełnieniem głównej historii, bez której niektóre rzeczy by się inaczej potoczyły. Także zachwycił mnie motyw wiktoriańskiego języka kwiatów, który pokazuje jak można inaczej i jednocześnie w piękny sposób przekazać swoje uczucia. Więc jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgnąć, to gorąco ją polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
134 73 692
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (43)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd