Tajemnica Diabelskiego Kręgu

Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu (tom 1)
Wydawnictwo: Uroboros
Wiedźma

Nie każdy zostaje wybrany przez anioły i zaproszony przez nie na tajemnicze wakacje w klasztorze znajdującym się w niewielkiej miejscowości Markoty. Tak się składa, że przydarzyło się to trzynastoletniej Ninie. Nie bardzo wie jednak, dlaczego – jest przecież bardzo zwyczajną dziewczyną. Czy aby na pewno?

źródło opisu: https://www.facebook.com/WydawnictwoUroboros

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoUroboros

Agata | 2016-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 maja 2016

Świetnie wydana książka! Tajemnicza okładka, która od razu przykuwa wzrok, a w środku niezwykle klimatyczne rysunki. Jednak pięknie wydana książka to nie wszystko i mimo, iż jest ona skierowana głównie do młodszych czytelników (stworzona na kształt powieści detektywistycznej), to ma ciekawą fabułą i dużą dawkę tajemnic. Co prawda liczyłam na bardziej mroczną i krwawą historię, w końcu znalazłam ją w bibliotece w dziale dla dorosłych, a nie dzieci (chyba muszę przestać brać książki w ciemno). Jednak mimo wszystko jest to jedna z lepszych powieści dla dzieci i młodzieży. Pewnie gdybym czytała ją mając 12 lat, to wywarłaby na mnie większe wrażenie.

Estera | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Tajemnica Diabelskiego Kręgu" jest to powieść polskiej autorki Anny Kańtoch. Gdyby kontynuacja tejże powieści nie leżała na półce z nowościami w mojej bibliotece krzycząc "Przeczytaj mnie!", pewnie nigdy nie usłyszałabym o tej śląskiej autorce. Tak więc najpierw przeczytałam kontynuację tej powieści, dopiero później sięgając po "Tajemnicę Diabelskiego Kręgu". Tak więc z góry wiedziałam jak ta książka się skończy.

A mimo to zakończenie mnie zaskoczyło. Do samego zakończenia nie wiedziałam, czy Ninie i grupie innych nastolatków uda się pokonać Bestię z Kręgu czy też nie i co przy okazji się wydarzy. Akcja powieści jest naprawdę wartka, a jej zwroty zupełnie nieprzewidywalne. Podczas czytania niejednokrotnie przeszedł mi dreszczyk po plecach, dodatkowo nie pozwalając mi oderwać się od tej niesamowitej książki. I ten niezwykły czarny humor...

Ta książka to prawdziwe arcydzieło. Doskonale przemyślana, świetnie wykreowani bohaterowie, napisana lekkim piórem. Naprawdę warto sięgnąć...

Natalia-Lena | 2013-08-14
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Diabelski Krąg ma moc. Hipnotyzuje i przywołuje, niczym najwytrawniejszy łowca. Myślisz ,,chcę zobaczyć z bliska” – powykręcane konary, martwą ziemię, ostre kolce ,,przecież nic mi się nie stanie”. Naprawdę? Uważaj, bo jeśli zbliżysz się do niego, to tylko na swoją zgubę.
,,Tajemnica Diabelskiego Kręgu” pozytywnie mnie zaskoczyła. Obawiałam się, że motyw Wybrańca oraz perypetie młodocianych bohaterów mogą być nużące, ale teraz wiem, że jest zupełnie inaczej. Oto Wybraniec, który swoją rolę wypełnia w zupełnie nieoczekiwany sposób; młodociani bohaterowie, którzy stanowią nietuzinkową zbieraninę i ich perypetie, stanowiące wir przygód, które wciągają czytelnika. Książka, mimo młodych bohaterów, wcale nie jest dziecinna. Dreszcz nie raz i nie dwa przebiegnie czytelnikowi po plecach – czy to od zimnego podmuchu w klasztornej piwnicy, czy od muśnięcia gałęzi w lesie. Autorka nie stroni od grozy; zagrożenie, które czyha na postacie, jest jak najbardziej realne – krew się leje, i kości...

Hersus | 2014-02-19
Przeczytana: luty 2014

Moje doświadczenia z twórczością Anny Kańtoch są niewielkie. Kiedyś zdarzyło mi się przeczytać jej „13 anioła” oraz przyznam się do prób przeczytania pierwszego tomu „Przedksiężycowych”. Jednak próby te spełzły na niczym. Dlatego też, gdy tylko zobaczyłem, że wychodzi kolejna jej książka byłem trochę sceptycznie nastawiony. Pamiętałem, że pisze dość mroczne historie i nie wiedziałem czy mam ochotę na coś takiego. Jednakże, gdy tylko spojrzałem na okładkę moje wątpliwości odpłynęły. Sam nie wiem, czemu ale dziewczyna z walizką jakoś nie pasowała mi do mrocznej opowieści. Nie wiedziałem jak bardzo się mylę.

Powojenna Polska rządzona przez komunistów twardą ręką. Jedyna nadzieja ludzi to anioły, które postanowiły zstąpić z niebios by pomóc im. Tak się jednak tylko wszystkim wydaje. Nina była świadkiem zstąpienia jednego z nich. Teraz, gdy podrosła zmieniła się jednak. Zaczęła trzeźwo patrzeć na świat nie mogąc dostrzec żadnej zmiany. Do pewnego dnia, gdy ukrywający się na jej osiedlu...

Julia | 2017-10-17
Przeczytana: 07 października 2017

Jeżeli szukacie dobrej młodzieżówki z elementami fantasy, chwalcie Pana, bo właśnie ją znaleźliście.

Nazwijcie mnie pozbawionym wyobraźni mugolem, ale od zawsze bardziej przekonują mnie opowieści o zwykłych nastolatkach, w których życiu pojawia się szczypta magii, pociągająca za sobą serię ekscytujących przygód, niż najmisterniej wykreowane światy, zawiłe dzieje zmyślonych królestw i trudne do pojęcia moce bohaterów, mające pomóc im ocalić świat.

W powieści Anny Kańtoch znalazłam dokładnie to, co lubię - zajmującą przygodę, pełną grozy i tajemniczych zdarzeń. Rezolutnych, gotowych do działania bohaterów. Sympatyczny humor. Wciągającą narrację, przy której nie dało się przerwać lektury. I przede wszystkim magię - jednak nie taką wydumaną, jaką możemy odtworzyć tylko w naszej wyobraźni, a sprawiającą wrażenie realnej.
Kolejny duży plus za umiejscowienie akcji po wojnie i obrania za motyw przewodni kontrowersyjnego i niełatwego - szczególnie dla nastoletnich czytelników - tematu...

Sylwek | 2014-01-27
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Są takie książki, które w magiczny wręcz sposób nakłaniają czytelnika do sięgnięcia po nie. Czy to za sprawą intrygującego tytułu, czy to poprzez ciekawy blurb, czy to dzięki rzucającej się w oczy okładce - człowieka dopada wewnętrzna konieczność przeczytania danego dzieła. Czasami te trzy czynniki występują łącznie, i tak też było w przypadku " Tajemnicy diabelskiego kręgu " - gdy ją zobaczyłem, od razu wiedziałem, że muszę ją przeczytać.

Trzynastoletnia Nina to inteligentna i spokojna dziewczyna, będąca raczej typem introwertyka. Miłośniczka sztuki, książek przygodowych o piratach oraz przedwojennych sukienek miała osiem lat, gdy na terenie Polski Ludowej z nieba spadły anioły. Oczywiście PRL-owskim władzom fakt ten nie przypadł zbytnio do gustu (jakby nie było godził on nieco w komunistyczną ideologię, która preferowała ateizm), z tego też powodu anioły zmuszone zostały do krycia się w domach dobrych ludzi. Pewnego dnia Nina została wezwana przed oblicze jednego ze...

Menekse | 2014-04-09

Bardzo mi się podobała, a niestety niewiele jest obecnie wydawanych polskich książek, o których można to powiedzieć. Książka młodzieżowa z dreszczykiem, tak bym ją opisała. Wciągająca i napisana językiem, gdzie nie potykamy się ciągle o błędy i źle postawione przecinki.

ElaF | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

zaintrygowana opiniami postanowiłam przeczytać. muszę przyznać, że poczatkowo fabuła mnie bardzo zaciekawiła. czytało się lekko i przyjemnie. ale po przeczytaniu połowy zaczęłam sie trochę nudzić. niektóre zwroty akcji mi sie nie podobały. może gdybym była młodsza.. to książka spodobała by mi się bardziej..

McRap1972 | 2014-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Nie wiem do kogo skierowana jest ta książka. Ponoć do dzieci i młodzieży. Ja co prawda te lata mam już baaardzo dawno za sobą to jednak książka ta bardzo mi się spodobała. Pomimo młodego wieku bohaterów przeżywałem bardzo ich problemy. Wszechobecna aura tajemniczości zrobiła na mnie wrażenie. I chociaż fabuła ostatecznie przybrała kierunek który nie do końca mi się podobał (ale za to byłem zaskoczony), to jednak czytałem z prawdziwą przyjemnością. Polecam

mieszka | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Jest tak, że czytam książki przeznaczone dla młodszych czytelników! Zazwyczaj mój wybór pokierowany jest szatą graficzną. Nie ukrywam tego, bo to fajnie jest pooglądać i poczytać. Ciekawi mnie ilustracja.
Tą powieść wybrałam i po okładce i po nazwisku autorki, która zaciekawiała mnie kiedyś powieściami "Łaska" i "Wiara".
"Tajemnica diabelskiego kręgu", to dobra historia.
Plusy za: 1. osadzenie historii w czasie powojennym, związane z tym trudności z komunikacją, zróżnicowanie bohaterów, inne wartości, itp. 2. porządny język. 3. odpowiednie budowanie napięcia.
Minusy za: 1. trochę przegadaną akcje (skróciłabym, albo prościej opisała niektóre zdarzenia), 2. mało klarowne wyjaśnienie świata i pochodzenia aniołów oraz konfliktu z bestią. I tyle.
Generalnie - jestem zadowolona.