ABC dobrych manier

Wydawnictwo: Muza
8373195580
savoir-vivre, dobre wychowanie

Maciej A. Brzozowski, tłumacz i dziennikarz. Z wykształcenia italianista, obecnie zajmuje się public relations. Prowadzi szkolenia z savoir vivre’u dla firm i przy tym sam się uczy. Roman Wysocki, dziennikarz i wydawca. Z zamiłowania myśliwy i gawędziarz. Po wielu latach praktyk gastronomiczno-biesiadnych postanowił zająć się teorią. Zwolennik kultywowania dobrych tradycji i przenoszenia ich w czasy komputerów. Dwupokoleniowy tandem napisał podręczny słownik dla tych, którzy czasami zapominają to, co każdy wiedzieć powinien. Autorzy podpowiadają, w co się ubrać, żeby szef nie wyrzucił nas biura, a dziewczyna nie wyśmiała na pierwszej romantycznej kolacji. Mówią, jak zachować się na służbowym lunchu z Bardzo Ważnymi Klientami, czego nie robić na przyjęciu u rodziny lub przyjaciół i jak poradzić sobie z niegrzecznym dzieckiem znajomych. Piszą, zawsze krótko i zwięźle, czasem dowcipnie, o kichaniu, kawiorze, esemesach i perfumach. Kto nie chce ryzykować towarzysko-służbowych gaf, powinien przeczytać i zapamiętać te rady.

janciaczyta | 2016-08-24
JohnSmith | 2016-06-21